Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek esetében ezt...

Autista gyerekek esetében ezt mire szokták mondani?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy az autista gyerekek ha felnőnek, egy kis szülői segítséggel önálló életet fognak tudni élni, tehát lesz munkájuk, párjuk stb

Mit takar ez a "kis szülői segítség?" És ha valaki képes önálló életre, miért van szüksége a szülei segítségére?


2022. jan. 11. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nincs két egyforma autista! Ez egy spektrumbetegseg. Van olyan akin szinte eszre sem veszed. Önalló eletet él. Éy a masik veglet, aki olyan alacsonyan funkcionaló, hogy apolóotthonba kerül, mert házivkörnyezetben nem megoldható az apolasa... es a kettő közt mindenféle...
2022. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. De nem ez volt a kérdés.
2022. jan. 11. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem arra utal, hogy pénzügyek terén, ilyen olyan ügyintézésben, esetleg ha megzuhan párkapcsolati gondokkal vagy mással, akkor támogatni kell anyagilag, tettekben és persze lelkileg.


Mittudomén nem mer nagy tömegben utazni, ezért csak napközben tömegközlekedik, így autóval kell vinni ide oda.. vagy nem akar várni 1 órát kormányablakban, ismeretlennel beszélni meg ilyenek, akkor vele kell menni. De amúgy elvan otthon, nem jelent veszélyt magára, elvégzi a napi teendőket és képes dolgozni is. Így értik.

2022. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Akinek lesz munkája meg párkapcsolata annak nem kell szülői segítség. Aki alacsonyabban funkcionál az meg a szüleire lesz utalva a szülők haláláig.
2022. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Ilyen idióta egy kérdést. Nem csoda, ha nem kapsz számodra elfogadható választ.
2022. jan. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Nem idióta, hanem nyilván autista.

Azért fél tőle, hogy a gyereke is az lesz.

Az autistáknál általában a másik ember értelmezésével, és az érzelmekkel van gond.

Abban kell segítség, hogy a másik ember mikor, mit, miért és hogyan csinál.

Ezt gyakorlatilag meg kell tanulniuk, vagy pedig segítség kell, aki megmondja nekik az adott helyzetben.

2022. jan. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3


Köszönöm szépen! Igen, ehhez hasonló problémákra gondoltam, csak mivel engem nem érint a téma, nem láttam még ilyenekre példát. A kérdésemet az utolsó autistákról szóló kérdés ihlette, ott olvastam már ezt sokadszorra, hogy tudnak önálló életet élni, de azért mégsem.

2022. jan. 12. 01:44
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

“Nem idióta, hanem nyilván autista.”


Nem minden autista hülye.

2022. jan. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"kis szülői segítség" : mintha mama pici fia lenne. Vagy egy elkényeztetett kamasz.

Kitakaritasz, főzöl rá, intezed a csekkjeit, segítesz munkát találni neki, kikapcsolódást szervezni.

Akinek ennél több segítség kell, az nem alkalmas szerintem arra hogy külön éljen. Meg ez is sok.

2022. jan. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl.: új helyre telefonálni képtelen vagyok, anyát vagy tesómat szoktam megkérni. Bizonyos ügyintézések előtt elmagyaráztatom, hogyan kell, mit kell mondani, miket fognak kérdezni. De jó esetben tudom kezelni, ha mégse úgy megy a párbeszéd, ahogy fejben begyakoroltam előtte (mindig kitalálok pár vaeiációt, próbálok mindent előre megfogalmazni, hogy minél kevesebbet kelljen improvizálni). Számlákat, ilyesmit képtelen lennék mindig határidőre fizetni, elfelejteném. Ezeket a férjem csinálja. Meg segít mindenre emlékezni időben. A munkahelyemen nincs gond, ha a központi titkárságra kell menni, az kihívás, nagy stressz, de megoldom, csak rámegy egy fél munkanap a stressz miatt.
2022. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!