Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megtartanátok a gyereketeket...

Megtartanátok a gyereketeket ha nem egészséges?

Figyelt kérdés
olyanra gondolok akit egy életen át kisér a betegség vagy rendellenesség.
2010. szept. 8. 20:06
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%
32.héten derült ki, hogy törpe lesz a baba. már nem volt választás. a mai eszemmel azt mondom, nagyon sajnáltam volna ha kiderül a 12hét környékén és elvetetem. égetnivaló kisördög, egy tökéletes kisfiú. már majdnem 4éves. a kislányom 8hós, de amikor amniocentézist javasoltak (uennek a betegségnek a kizárására) nemet mondtam. ha megint achondroplasiás akkor természetesen megtartjuk. gondolom hülyének néztek minket. szerencsére ő tökéletes magasságú lesz majd
2010. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
52%
Nem,miért szenvedjen?
2010. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Szörnyű eszt mondani ,de nem .Nem magam miatt,ő miatta.természetesen csak akkor ha ez a terhességnél időbe kiderül.Egyébként SOHA nem dobnám el magamtól ,ápolnám halálomig .
2010. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%

Nem könnyű a kérdés. Amikor terhes voltam, akkor rossz lett a genetikai uh eredményem. Akkor azt mondtam, hogy ha beteg, nem tartom meg. De akkor is nagyon sokat gondoltam rá, és az biztos, hogy az a fájdalom, hogy 20 hetesen meg kell(ett volna) szülnöm, örökre elkísér. De úgy gondolom, hogy nem tudnám feláldozni magam/férjem/családom/majdani egészséges gyermekem/vagy pont a beteg gyerek miatt nem lenne több gyermekem.

És mi lenne vele, ha én meghalok? Ki fogja majd akkor gondozni?

Azóta megszületett a makk egészséges babám, és így visszagondolva viszont a szivem szakad meg, hogy majdnem elvetettem (a 20ik héten). De ugye ez nem reális, hisz egészséges.

Viszont mindent megtennék/tettem, hogy kiderüjön tényeg beteg-e, nem csak az uh nem látta jól (esetünkben).

Szóval mindent összevetve: nem.

Ja, és mivel itt van a makk egészséges lányom, ha most terhes lennék egy beteg babával, a lányomtó venném el azt a plussz törődést, amit a beteg baba egy egészségesen felül igényel.

2010. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
62%
nem.
2010. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
78%
Valóban szörnyű ilyet mondani, de én sem. Még az egészségeseknek is lehet küzdelem az élet, és ha mi meghalunk, ki fog az én kicsikémmel úgy törődni, ahogy mi tettük? Senki, esélye se lenne. Így inkább nem.
2010. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Mi megtartanánk.
2010. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
82%

Ha fennállna ennek a lehetősége akkor inkább nem szülném meg( de itt olyanra gondolok,mint a down-kór).

Ha pl kiderülne,hogy vak lesz vagy egy végtagja hiányzik,akkor megtartanám, mert ezzel egyedül is képes lesz együtt élni,nem szorul majd a segítségemre.

De a komolyabb,gondozást igénykő betegségek már szerintem tényleg mindenkivel szemben "kegyetlenség".Tehát attól függ...

2010. szept. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom. magam is beteg vagyok. így vannak érveim hogy miért nem. ugyan is a szüleim nem kezelnek normálisként így pokol az élet számomra. viszont mivel én is beteg vagyok pontosan tudom hogy egy ilyen embernek mi kell és én meg tudnám teremteni neki az esélyeket azt hiszem nem vetetném el. (de persze ez betegségtől is függene)
2010. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Így is épp elég nehéz az élet.
2010. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!