Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kislányom nyelőcső rendellenes...

Kislányom nyelőcső rendellenességgel születet. Műtötték, már csak tágítani járunk. El kellene kezdenem a pépesseket de nem merem.4 hós mult, szopizik, tápot is kap. Van így valaki?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a helyzeted, de azt tudom, hogy fél éves korig az anyatej és/vagy tápszer a legjobb a babának amúgy is.

Gondolom az a két hónap még számíthat, addig növekszik is a baba, meg még talán tágítják is neki, szóval szerintem várj ezzel.

A teljesen péppé alakított étel (mondjuk botmixerrel), az nem sokkal sűrűbb, mint a tápszer, így szerintem nem lesz nehezebb, mint egy rendellenességek nélküli babánál.

És ne ijedj meg, ha nem fogadja el elsőre, sőt sokadik próbálkozásra sem, mert vannak babák, akik elsőre rákapnak és vannak, akik hónapokig nem jutnak tovább a kóstolgatásnál.

Tehát ha így jártok, az nem biztos hogy a nyelőcsöve miatt lesz.


Minden jót nektek!

2010. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor az orvos mar engedelyezi, hogy ehet a baba pepes etelt, akkor nem lenne szabad felned.


Semmi baja nem lesz, de talan higabb legyen az etel, es

adjal Neki napi 1 reszelt almat, s tegyel bele haztartasi kekszet, de csak annyit, hogy az almalet felszivja, igy meglesz a napi vitaminja is, es erosodni fog!

2010. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Az én kisfiamnak is van baj a nyelőcsövével a nyeléssel. Még nagyon kicsi én 6 hónapos korában kezdtem és csak gyümölcsökkel teljesen pépesen nem villával összetörni, hanem szigorúan teljesen pépesen. Türelemmel és ne félj látni fogod, hogy mikor lehet elkezdeni, mi 1 éves koráig szinte csak gyümölcs és a lényeg sok sok folyadékkal evés közben igyon, hogy könnyebben csússzon le. 16 hónapos még mindíg pépesen eszik nincs ezzel semmi gond el fog múlni. Sok türelmet és kitartást kívánok nektek!

2010. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok.Doki javasolta a papit,de nem sürgős mert szépen hízik ,fejlődik.Kedves utolsó válaszoló megnyugtattál,köszönöm.Ugye minden rendben lesz,és ha fel nő ehet majd darabosat is?Nekem a dokik nem mondanak semmit,bisztos korainak tartják.Nektek is van volt reflux?Nekünk van,még az is.Ki növi?Hogy hívják a babádat?Az enyém Dorina.Rá jött hogy tud sikítani és egész nap sikít.Még egyszer köszi a válaszokat, már sokat sírtam.
2010. szept. 10. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm (koraszülött) kislányának születése után azonnal bélműtétje volt. A professzor utasítására nekik az egész hozzátáplálást hamarabb kellett kezdeni, minden táplálékfajtát hamarabb bevezettek, stb. Pedig az ember pont fordítva gondolná, hogy kímélni kell a bélrendszert. De nem. És semmi baja nem lett a gyereknek, ma már nagy ovis. Ez nem ugyanaz, mint a Te problémád, csak azt akartam szemléltetni, hogy bízz az orvosokban! Ha ő azt mondja, hogy kezdhetitek a pépest, akkor nyugodtan vágj bele. Ráadásul minél fiatalabb egy baba, annál rugalmasabb, könnyebben elfogadják az új dolgokat. ( pl. sok olyan eset van, amikor egy babának csak 8-9 hónaposan adnak szilárd dolgot rágcsálni, vagy darabosabb ételt, már nem fogadja el, öklendezik, nem akar rágni, stb.)
2010. szept. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:13 vagyok


Ne sírj, azért egy 4 hónapos gyereknek még nem kell töltött káposztát enni:-) ha öklendezik az azért van, mert még nem érett meg rá és ennyi. Nálunk reflux nem volt, pontosan az a probléma, hogy egy ér fel van nála cserélődve és folyamatosan nyomja a nyelőcsövét, tehát hasonló a helyzet. Ahogy nő és erősödik ez változni fog, és neki van egy genetikai rendellenessége is ami hozza magával a nehezen táplálhatóságot, én is sokat sírtam e miatt, de ma már úgy vagyok vele, hogy annak örülök, hogy eszik és türelemmel várom, hogy lesz ez sokkal jobb is! A lényeg, hogy ne ijedj meg és ne kezdj el ezen sopánkodni. A kislányodnak van egy kis problémája, de ez rendbe fog jönni!

2010. szept. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segített.De bárcsak kis gond lenne,de nem volt össze nőve a nyilő csöve ösze kellet varni.De köszi a bisztatást.HOLNAPTÓL PAPIZUNK,PRÓBÁLUNK!Mindenkinek szép napot.
2010. szept. 11. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!