Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetek, ha az óvoda nem...

Mit tehetek, ha az óvoda nem intézi el a gyógypedagógust a gyerekemnek, pedig megkapta a 11 óra fejlesztésről a határozatot?

Figyelt kérdés

Decemberben volt a szakértői vizsgálat. Megítélték neki a 11 óra fejlesztést, aminek a felét fogja megkapni (jó, mi?).

De azt se kapja meg, mert 2 hónapja csak várunk.

Sajnos, mivel ovis, ott kell megkapnia, és az óvodának kell szerződést kötnie a gyógypedagógussal.

Szóval én nem tudom elintézni.


Érdeklődöm sokszor, de semmi. Sajnos a vezető is ugyanilyen nemtörődöm. Két hónap után ideadták a kezembe a papírokat, amiket hivatalosan nekik kellett volna leadni az eljárás elindításakor. De idenyomták a kezembe, hogy ők nem tudják ezt elintézni (??...)


Mit tegyek? Telnek a hónapok... Esetleg panaszt tudok tenni? Hol? A kliknél? Az önkormányzatnál? Hol?

Egy autista kislányról van szó, kellene neki a fejlesztés.....

Nem hiszem el, hogy nekem kell utánajárni... Az óvoda nevében én nem járhatok el... Már akkor is furán néztek,mikor a papírokat én adtam le (az óvodavezetőnek kellett volna)


És ez egy megyeszékhelyen....


2022. febr. 17. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja és ami még eszembe jutott: a gyógypedek ilenkor már fix óraszámmal dolgoznak. Ha "közbeesik" új gyerek, akkor, hogy őt is tudják fejleszteni, a már meglévők óraszámából faragnak le.
2022. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Simán berakja a másik auti gyerek mellé fejleszteni. Az sni-vel sajnos nem jár egyéni fejlesztés, 8 fős csoportokban is meg lehet oldani,akár különböző korcsoportú gyerekeket is összerakhatnak. Szóval szerintem csak simán kérdezd meg, hogy miért nem hívják be arra a fejlesztésre őt is.

10-nek: A Szakértői Bizottságnak óvodát kell kijelölni, amihez voltaképp nem sok joga van, csak annyit tud tenni, hogy a körzetest jelöli ki. Azt viszont csak akkor teheti meg, ha benne van az alapító okiratban. Tehát ha ez az óvoda van a Szakértői határozatán, akkor egészen biztos, hogy nem rakhatják ki!

2022. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
10! Oda jár 2.5 éve..
2022. febr. 18. 20:37
 14/18 anonim ***** válasza:
De a Szakértői is csak olyan ovit jelölhet ki, akiknek az alapító okiratában benne van, hogy autistákat is fogadnak. Az mindegy, mióta jár oda. Ha eddig nem volt F84-es kódja, most viszont azt kapott és ez nem szerepel az ovi alapító okiratában, akkor kirakják.
2022. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
De igazából most ezen feleslegesen vitázunk, nézd meg az alapító okiratot, attól függ minden.
2022. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, mit nem értetek ezen. Amikor a Szakértői Bizottság kiír egy sni-kódot, akkor megnézi, hogy az adott intézmény, ami a körzetes és/vagy ahova jár fogad-e olyan sni-kóddal gyereket. Ha igen, akkor beírják a határozatba, hogy a gyerek ebbe az intézménybe járhat továbbra is. Ha nem, akkor kijelöl másikat (állami intézmények egyébként fogadnak integrálható autista gyerekeket, a súlyosakra szoktak speciális óvodát kijelölni). Az anyukának semmi teendője nincs ezzel kapcsolatban, nem kell semminek utánajárnia, nem kell másik óvodát keresnie. Már amennyiben megfelel neki a jelenlegi, mert ha nem, akkor a nem körzetes viszont nem biztos, hogy felveszi, mert hiába van benne az alapító okiratban, problémás gyereket nem szívesen fogadnak.
2022. febr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
(állami intézmények egyébként fogadnak integrálható autista gyerekeket, a súlyosakra szoktak speciális óvodát kijelölni).- ez így nem igaz.
2022. febr. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy jogászt. 3 éves kortól kötelező elvileg óvodába járni. A körzetes óvodának el kell látnia a gyerekeket. Tehát ha az Alapító okiratban nincsen benne, hogy fogad autistákat, akkor bele kell, hogy írják. Az Oktatási törvény magasabbrendű jogszabály az Alapító okiratnál. Állami intézményekben mindbe beletették már, legalábbis Fejér megyében. A legtöbbnek az Alapító okiratában csupán ennyi szerepel, hogy körzetes sni-s gyerekeket felvesznek, és nem is részletezik, hogy milyen sni-st. A Szakértői Bizottság meg leírja, hogy a gyerek integrálható vagy nem. Ha igen, kötelező felvenniük. Ez az Alapító okirat dolog egy nagy humbuk, csak ezzel szeretnek takarózni az intézmények, de leginkább azt sem tudják, hogy mi van benne. A Szakértői Bizottságnál viszont amikor kiadják a határozatot minden esetben megnézik, hogy az adott intézmény fogad-e sni-s gyerekeket, nekik ott az adatbázis. Alapítványi óvodák, iskolák nem mind fogadnak sni-st. De én megkérdeztem a Szakértői Bizottságot, és azt mondták, hogy Fejér megyében az összes iskolának kötelező felvennie integrálható autistákat. Az más kérdés, hogy ismerősöm pl. körbement, és egyik sem vállalta a gyerekét, mert nem körzetes. De ha körzetes, akkor kutya kötelességük ellátni.

De ez offtopic, mert nem ez volt a kérdés. A kérdező nem azt akarta tudni, hogy járhat-e a gyereke ebbe az óvodába, mivel igen, most is oda jár. A kérdés az volt, hogy mit tud tenni, ha nem akarnak a gyereknek gyógypedagógust hívni. Én bemennék az óvodavezetőhöz, és rákérdeznék, hogy mi a szándéka, mivel a Szakértői Bizottság határozata részükre kötelező. Ha azt mondja, hogy most év közben már nem talál gyógypedagógust, akkor meg lehet neki mondani, hogy aki most kijár a másik gyerekhez, annak az órájára őt is simán be lehet tenni, hiszen nem kötelező sni-seknek egyéni foglalkozást tartani.

2022. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!