Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vehetném rá kétéves...

Hogyan vehetném rá kétéves gyermekemet az önálló evésre? Kinek milyen trükkök, taktikák váltak be?

Figyelt kérdés
Kisfiam az istenért nem hajlandó az önálló evésre. Tudja, hogyan kell használni a kanalat, de élből elutasítja az ételt, ha rájön, hogy mire szeretném rávezetni. Ideges lesz. Ha a kezébe adok egy falatot, undorodva eldobja és mutatja, hogy koszos lett a tenyere. Lusta egyedül enni, kényelmesebb neki, ha anya adja a szájába. Ha küzdött már más is hasonló problémával, mi jelentett végül megoldást? Hogy vettétek rá a gyereket az önálló kanalazásra, kézzel evésre?

#gyerek #étkezés #Kézzel evés #Kétéves gyerek
2022. máj. 3. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Igaz nekem még nincs ilyen korú gyerekem, de több ismerős mondta hogy nekik az segített amikor bölcsis lett a gyerek, ott látja hogy a többiek hogy esznek és ott már "nagyosan" egyedül kezdett el enni, aztán szépen otthon is.


A gyerek közösség jó megoldás lehet.

2022. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szenzoros a gyerek.

Kapott kanalat a kezébe, de nem volt kötelező vele kanalaznia. Etettem, majd amikor 2 falat beadása között több idő telt el, ő pedig éhes volt, magától kanalazott.

Nála is komoly gondot okozott a kézzel evés. Az elején mindent villával evett, majd amikor nem sikerült neki mindent a villára felszúrnia, akkor kezdett kézzel enni, de úgy, hogy minden falat után meg kellett törölni a kezét. Nagyon hosszú folyamat és még nem értünk a végére mi sem.

Amit nekünk a gyógyped. tanácsolt: játszatok kint sokat. Gyurmázzatok, sarazzatok, vond be a bevásárlásba (ő tegye bele a kaját a kosárba), a főzésbe (pl belenyúlhat a lisztbe, cukorba, pakolhatja a meghámozott zöldségeket). A lényeg, hogy minél többször piszkoljátok be a kezét jó élményekkel társítva.

2022. máj. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

2 év két hónapos koráig úgy evett, hogy ő az etetőszékben, én egyik kezemmel etettem, másikkal fogtam a mesekönyvet és olvastam neki. Tudott ő is kanállal villával enni, csak ugye kényelmesebb, ha anya eteti. Aztán meguntam és mondtam neki, hogy az kerül a hasába, amit ő rak bele. Persze ment a hiszti, de már első alkalommal is megfogta a kanalat, kb. 2 hét volt, mire teljesen átállt, hogy ő eszik egyedül. Most 4 éves, gyönyörűen eszik.

Kistestvér pont most ugyanúgy 2 év két hónapos, ő kb. másfél éves kora óta teljesen egyedül eszik, szerintem már nem is hagyná etessem :)

2022. máj. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi pár hónapos korától hagytuk, hogy turkáljon az ételben, hol kanállal, hol anélkül. Most 26 hónapos, egyedül eszik kanállal. Csak most kezdi idegesíteni, ha koszos lesz a keze a kajától, de általában akkor, ha már befejezte.

Olyan szerencsénk van, hogy egyáltalán nem válogatós, a legtöbb ételt, amit mi eszünk, ő is megeszi, szóval nem kell neki külön főzni sem.

2022. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!