Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült levenni a gyerekéről az autizmus diagnózist?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor ennek mi a menete?
2022. máj. 7. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
2022. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Az egyik gyógypedagógus, aki tanított a gyógypedasszisztens tanfolyamon, ő levetette a gyerekéről az autizmus diagnózist. Ő maga mondta el.

A menetét sajnos nem tudom.

2022. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Miért kapta ezt egy gyerek ha autista akkor X hónap múlva is autista lesz.
2022. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, lehet téves is a diagnózis. (Nyilván ritka, de van ilyen.)
2022. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Van, amikor leveszik a gyerek érdekében(ha beilleszkedett és jók a tanulmányi eredményei), hogy felvegye normális középsuli is.


Tiszta szívás ilyenkor, mert így ugye egyetemi felvételinél nem jár a pluszpont, mégis végig szenvedte a gyerek az oktatást, szerintem megérdemelnék. Igen, van ilyen, általában azoknak sikerül, akik "nem meghatározott pervazív fejlődési zavar" diagnózis kaptak, vagy olyan aspergeresnél lehet, akinél már tényleg nincs gond.


Az enyémről már vettek le kódot(kevert spect), a szakszolgálatos fejlesztő, a pedagógus és az én pozitív véleményem kellett hozzá, és megtámogatta egy pszichiáter is.

2022. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


9 éve kapta, nem pár hónapja.

2022. máj. 8. 13:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem ilyet, igen. De tényleg kérdés, hogy most már érdemes-e.

Egyetemi felvételin 40 pont járt érte, ha már eddig végigszenvedtétek, akkor miért akarod levetetni?

2022. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
A menete nagyjából úgy néz ki, hogy elmentek egy autista specifikus gyermekpszichiáterhez, aki megvizsgálja, és leírja, hogy véleménye szerint nem autista. Ezzel a papírral jelentkeztek felülvizsgálatra a Szakértői Bizottsághoz, és ők leveszik a kódot. Már ha nekik nincs saját pszichiáterük, mert ha van, akkor nem biztos, hogy egyet fog érteni. Egyébként ha elmondod nekik, hogy miért szeretnéd, nem fognak kötözködni, mert nem érdekük, hogy alátegyenek a gyereknek, segíteni szeretnének.
2022. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Nyílván van még más ilyen korlátolt szülő is. Elhiszem, hogy a szakember is tévedhet, de az esetek többségében nem. Levetetni a diagnózist … az eszem megáll. Én autista vagyok, akárcsak rengeteg ismerősöm. Nincs olyan, hogy valaki kinövi az autizmust. Aki annak születik, az is marad. Amit ti kinövésnek érzékeltek, az a maszkolás. Mivel nem vagyunk értelmileg fogyatékosok, észrevesszük mivel vagyunk másabbak, mint a többiek és ezeket a hiányosságokat megpróbáljuk kompenzálni. Nem ösztönösen mennek ezek nekünk, hanem komoly agymunkával. Attól hogy úgymond normálisnak látszunk, belül nagyon is szorongunk, kimerülünk, mert megterhelő szerepet játszani annak érdekében, hogy jobban elfogadjanak minket. Tudatosan elnyomjuk az autisztikus tulajdonságainkat. Ám ezt nem lehet örökké játszani. Legkésőbb huszonéves korunkra kikészülünk. Én is most vagyok túl egy fél éves pszichiátriai kezelésen. Sokan öngyilkosságon gondolkodnak. Mert az idióta szüleik nem hajlandók elfogadni őket olyannak, amilyenek. Talán szégyenből vagy nem tudom. Előbb-utóbb összeomlunk mind, ha le van vetetve a diagnózis, ha nincs. Mivel a probléma szőnyeg alá van söpörve, nincs komolyan véve, folyamatosan meg kell tagadnunk önmagunkat. Az én szüleim sem hajlandóak elfogadni, hogy autista vagyok. Felnőtt koromban derült ki egyébként. Elmondani nem tudom mennyire fáj ez nekem és mennyire csökkenti az életkedvem, önbizalmam. Sokan azt sem tudják mi az autizmus és mit jelent annak lenni, de ennek ellenére meghazudtol vagy szégyell, ha az vagy. Ahelyett hogy megbeszélnénk mivel tudna érdemben segíteni. Nyugodtan szégyelld te is és tagadd meg az autista gyerekedet, de ne csodálkozz majd 10-20 év múlva, ha felvágja az ereit vagy teljesen kifordul önmagából. Gratulálok minden ilyen értelmes szülőnek és szakembernek
2022. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

@9: ne magadból indulj ki! Attól, hogy neked szar az életed, sok más autistáé nem az. Az én gyerekem nem maszkol, sőt, irigylem az önbizalma miatt.

A másik meg, mivel írtad, h rólad felnőttként derült ki, ne formálj légy szíves véleményt arról, amiről fogalmad sincs, pláne nem ilyen stílusban! Tudod te, milyen autista kóddal boldogulni a közoktatásban? Hogy az anyukák, akiket itt lehordtál mindennek, tövig rágják a körmüket, mire találnak egy legalább nagyjából megfelelő óvodát vagy iskolát? Azt sem tudod miről beszélsz, de azokat a szülőket sértegeted, akik szó szerint mindent megtesznek a gyerekeikért!

2022. máj. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!