Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennél egy, a gyerekedet...

Mit tennél egy, a gyerekedet zsaroló neki rossz példát mutató gyerekkel akit nem tudsz elkerülni?

Figyelt kérdés

Egy ikerházban lakunk, közösen megépített kis jatszótérrel, előttük jövünk megyünk haza, tehát nem tudom hosszú távon kiiktatni a gyerekem életéből.

3gyerekünk van. 13,7,2,5 évesek. 3fiú. Szófogadóak, kedvesek, néha vannak nyilván kis harcok de alapjaiban barmikor bárhol megjelenhetünk velük, rendezvény keresztelő étterem…nem vagyok tökéletes és ősanya, nem vagyok elfogult, nyilván egészséges szinten igen. A problémás gyerek közvetlen ház szomszéd. Problémás család, állandó vitákkal. A gyerek csak ordítva tud beszélni hisz próbálja felhívni magára a figyelmet. Sajnalom valahol, de nem olyan jellegű a cirkusz náluk, hogy bántalmaznak így ezt az esetleges felmerülő kérdést, is megvalaszolom ezzel. Nem, nem bántalmazzák. De lelki terror megy náluk keményen. A legnagyobb gond, hogy abszolút nincs nevelve. 5 éves, vegkimerultsegben alszik el a tv mellett. Parancsol. Ordít ha nem úgy van valami amit ő akar. Úgy jellemezném a családot, hogy majomszeretet ezerrel, nyali fali, posztok mindenhonnan, puszi puszi, de a gyerek csak nő mint a gaz. Anyukának már említettem finoman, hogy a gyereket Iskola előtt egy fejlesztő felmérésre érdemes lenne elvinni. Az óvodában volt felmérés, tökéletes lett anyuka elmondása szerint. Ami fura volt, hogy meg kellett másik két tesztet is csinálni vele mert valami hablaty szöveget mondott anyuka. 3gyerekkel az oldalamon sem értettem, ha iskola érett nyilván teszteket csinálnak vele. Szerintem ott sem volt minden ok, csak nem akarta elmondani.Egyszerű dolgokat nem ért meg. Pl. Ne szaladj fel a lépcsőn mert a kicsi megy utánad. 5x elmondom és meg se hallja. Ha igen néz ram és mint aki más bolygón van. Vagy meghallja és visszafelesel. Nekem is ellenkeznek a gyerekek nem azt mondom. Akinek van gyereke az érzi talán mit akarok mondani.

Jaj már hosszú lesz, de tegnap kibuktam. Elegem van hogy a kicsivel hetek óta egy harc az életünk. Reggel már elpukkant az agyam, férjem átvette az oltoztetest. Du utca bandázás, több házból kint voltunk és minden szülő elkezdte a sutyorgast, hogy náluk is probléma van. Ez nem a dackorszak! A gyerekeink kifordultak magukból. Estére a férjem is tiszta ideg volt. Azt mondta elege van a kolyokbol! Elkoltozunk mert most már látja hogy mitől vagyok kiborulva. Nyilván nem költözünk el,3 éve költöztünk be.A kicsi nálunk már elkezdett verekedni. Nem mentesitem, mert hat fiú persze bölcsi, nagytesok, de eddig ez nem volt. A kishaver ha nem azt csinálja amit ő diktál neki ordít rögtön lehordja mindennek ez a kis maki meg megvédi magát és vissza sikít odacsap. Szégyellem saját magam előtt is, de valamelyik nap végig néztem hogy vagy 5x odacsap neki🥴 Nem állítottam meg. Már azt éreztem, hogy a pics.ba végre ő is kap valamit nem mindig csak ő terrorizalja az összes gyereket. Egyébként verekedni nem verekszik csak lelkileg zsarol és ordít. De ez a többi (es nekem a saját gyerekem az első) gyerekből egy önvédelmi reakciokent vált ki.

Tudom, hogy hosszú lett, de már muszáj volt kiírni magamból 😪

Mit tennének? Tényleg egy 5eves idegen gyerek felnőtt embereket falhoz állít?🤐



2022. máj. 28. 10:15
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, ha a család nincs itthon pár napig egy-egy hét végén a többi gyerek szépen elvan több korosztály különböző neműek. Gyerekzsivaly van, kisebb viták vagy csinytevések vagy sírás egy biciklis motoros “karambol” miatt. De NYUGALOM van!
2022. máj. 28. 10:20
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem hagynám a gyerekemet ordítani és arra az 5 évesre is rászólnék, ott abban a pillanatban.


Beavatkoznék a terrornál.



Nálunk a játszótéren kicsit más szitu.


Az egyik gyerek rendszeresen a maszoka végén a csúszdánál bevágott előre..

Mert ő nagyobb/ gyorsabb.

Úgy rászóltam, mint a huzat… egyszer meg us dogtam a karját, hogy nem ő következik.

Anyuka a teledonból felnézve szerintem be akart szólni, mire erélyesen elmondtam a gyereknek, hogy a kicsiknek jó példàt kell kutatni, ők ki tudják várni a sorukat, akkor szerintem neki is menni fog.

Anyuka nem szólt semmit végül.


Hozzáteszem, hog van egy másik kislány, aki nagyon félszeg.

Ha gyorsan jönnek utána már áll félre, átadja a helyet. Arcán látszik, hogy ő is menne, de nem mer.

Ilyenkor a sajátjaimra is szólok, hogy figyeljenek a környezetükre, xy volt itt előbb..

“De félreállt”

“Azért, mert megijedt olyan gOrsan jöttetek..”


Nálunk működött.


Nem szívesen szólok bele mas dolgába, de a gyerekemet megvédem, ebbe nekem ez is beletartozik.


( lehet utálni, engem nem érdekel.. az ilyen utálatával kössz… elvagyok)

2022. máj. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Teljesen jól csinálod.😊 ugyan ezt teszem én is de már nem tudom ilyen türelmesen. Máshol megy, de az említett gyerekkel már erőszakolom meg magam, hogy ne érzodjon a hangomon, hogy legbelül már szetdurranok. Nem akarom a más gyerekét nevelni és az anyja már csak akkor szól mikor már mindenkin látja, hogy többen próbálkozunk szépen inteni.

A hét végére ezer dolgom lenne hogy munka és a gyerekek mellett utolérjuk magunkat de vesszuk a cipőt és megyünk mamahoz. Viszem a szennyest legalább azt ott kimosom. De ez valami vicc! Imadok itt lakni szeretem az otthonunk át de menekulnom kell?!😢

2022. máj. 28. 10:46
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, érdemben nem tudok hozzászólni, csak annyit, hogy máshol is van ilyen problémám. Legjobb barátnőmék egy olyan társasházban élnek, aminek közös udvara van, rajta kis játszótér, és az egyik ott lakó kisfiú egy az egyben ugyan ezt csinálja. Figyelik hogy ő mikor nincs lent, és a saját gyereküket akkor viszik le. Nem normális.
2022. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%

Várj, jól értem, hogy te rászólsz más nagyobb gyerekére, hogy az ne szaladjon fel a lépcsőn, mert a te kicsid leutánozza??


Én ettől nagyon ki lennék bukva:D Miért ne szaladhatna, ha már képes rá? Bírom az ilyen anyukákat, ott van 5 csúszda, ketten vagyunk a játszón 2 gyerekre, és képes rászólni a 7 évesemre, hogy ne szaladjon felfelé a tök üres csúszdán, mert az övé meglátja és neki még nem szabad:D Tanuld meg kezelni a saját gyereked..


5 éves, neki nem szórakoztató ugyanaz, mint a két évesnek, rá más szabályok vonatkoznak. Na nem a sorban állás, azt mindenkinek ki kell várnia, de ha tudod, hogy félős gyereked van, és 5 percig totojázik, miközben mögötte többen várnak, akkor az a minimum, hogy odamész és lecsúszol vele(fogod a kezét), vagy ilyesmi. Egy gyerek ne tartsa fel a sort, de szuper, hogy rászóltál, mert tolakodni egyáltalán nem szabad soha senkinek. Ha valakinek nincs bátorsága és feltartja a sort, álljon félre, a gyerekeknek ilyenkor szólni kell az aktuális szülőnek, hogy a gyereke feltartja a sort..


Az én gyerekem hangos. Nem azért, mert én kiabálok. Azért kezdtem kiabálni, mert a gyerek irtó hangos és nem figyel, ha halkan szólok, úgy elragadják az érzelmei. Régen folyton beszóltak, hogy túl halk vagyok, mióta a gyerek megtanult járni, azóta kezdtem hangos lenni.. szívás nagyon, az én fejem is ég, ha épp kiabál, de nem tudok mit kezdeni vele azon kívül, hogy folyamatosan csitítom 1 éves kora óta és mondogatom, hogy halkabban. Nem bírom, ha kiabál, folyton rá kell szólnom, de nem változik. Ahogy a te gyereked sem hallgat rád, úgy az enyém se, pedig szerintem mindketten ugyanazt tesszük, próbáljuk nevelni szavakkal. Már nagyrészt beletörődtem, tehát ha kidobós közben sikongat, hogy "jaaaaajjj neeeee", akkor csak ritkán szólok. Amikor valami sérelem éri(pl nem csúsznak le előtte a csúszdán és vár szerencsétlen pár percet), akkor oda szokott nekem kiabálni, vagy rákiabál a másikra, hogy csússzon már.. Ilyenkor szólok, hogy kedvesen, de az is hangos, hogy "csússzál már le kérlek". Vittük fülészetre, hallásvizsgálatra, egyszerűen hangos, ha "izgatott-ingerült". Máskor meg halk ugye, csak azt senki nem figyeli, mert olyankor nyugi van.


Nagyon durva, hogy a kisgyerekeddel vereted a másikat és élvezed! Szerintem nálatok is gond van, csak veled.


Miért van amúgy felügyelet nélkül az 5 éves? Miért nem az anyjának szólsz, hogy figyeljen a gyerekére, mert vadul/durva? Egyébként nem is bánt senkit, csak nem hallgat rád. Mit értesz zsarolás alatt? Engem érdekelne egy példa, és az is, hogy miért nem lépsz közbe, ha hallod, hogy ilyen!


Az enyémnek is meg van mondva, hogy nekem kell csak szót fogadnia és annak, akit én mondok.(bár az enyém azért sokszor hallgat másokra is, akkor is, ha hülyeséget kérnek, pl ne szaladjon a játszótéren fel a lépcsőn a mászókára) Nem kell minden felnőttnek. Mondjuk én nem is hagyom felügyelet nélkül..


Nekem sántít a történet.. Ha nem hallgat rád, és megítélésed szerint bánt mást(akár szavakkal) számolj be az anyjának róla, és kérd meg, hogy figyeljen rá jobban!


Nem tudom, hogy te vagy-e túl érzékeny, a gyerekek megjegyzik hogy "lassú vagy, félős vagy, ezt te még nem tudod, de én már igen, majd én mutatok jobbat", ezek kivédhetetlenek olyan 6 éves kortól, az egész általános erről szól..

2022. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Ennél azért mégis jobb, ha de, ilyenkor - pláne ha veszélyezteti a tiédet vagy csak rossz példát mutat - neveled más gyerekét. A gyerekek előbb-utóbb abszolválják, kinél/kivel mit lehet megcsinálni és mit nem, hogy a mamánál vagy az oviban mások a szabályok, mint otthon. Mert hát tök más, ha a játszótéren találkoznak néha, meg megint más, ha naponta együtt játszanak és rá nem figyelnek a szülei, viszont a te két és fél évesednek gondolom még úgyis nonstop a sarkában kell lenni. Ha nem hallgat rád a tiéd, utánozza, akkor meg arrébb kell vinni. Nagyobbaknál meg, nálunk ha nem is ez, de volt olyan pajtás meg osztálytárs, akit utána az enyémek oktattak ki, hogy pl. "ne beszélj csúnyán", vagy "ne bántsd a kistestvéremet".
2022. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyébként annyi, hogy felszalad a lépcsőn és a tiéd utána, még persze nem igényel nevelést, és nem kell folyton tekintettel lennie egy 5 évesnek egy bölcsisre, úgyhogy kapd el a kicsit. Meg ha ordít is, hát vannak gyerekek, családok, akik hangosak, kérdés, mit ordít. De ha tiszteletlenül visszaszól neked, akkor rászólhatsz. És persze ha bántja a gyerekedet, akkor csak megállíthatod.
2022. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazán értem mit csinál az 5 éves amiért ennyire ki kell borulni

Szerintem azzal az 5 éves kisfiúval sincs baj csak nyilván más a neveltetés, aktívabb, makacsabb stb

Nincs időm hosszabban kifejteni sajna a véleményem de alapjában véve egyetértek az 5ös hozzászólóval.

Az én kisfiam is ordít, sikít kb egésznap. Pedig mi mindig normál hangnemben beszélünk. És nincs testvére .

Otthon is képes játékból őrjöngeni, a játszó téren is szaladgál, rohan , mászik fel a csúszdán stb

Mindig rá szólok, hogy figyeljen oda másokra stb de pl arra nem kérném, hogy csak azért ne rohanjon vagy másszon fel valahova mert egy kisebb gyerek utánozni fogja. A kisebb gyereknek is van anyja, majd ő vigyáz rá. Az 5 évesre ahogy az előző válaszoló is írta már más szabályok vonatkoznak. Máshogy játszanak, más érdekli .

2022. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
60%

Nem a lépcső volt itt szerintem a kulcs mozzanat, hanem az, hogy a környékbeli összes gyerek meg van veszve otthon is mert olyan rossz példát lát ettől a kis gyerektől.

Szerintem azon kívül, hogy megpróbálsz beszélni a gyerek anyjával, nem sok mindent tudsz csinálni, ami aztán vagy használ vagy se.

2022. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
41%
8, Érdekes, vannak olyan gyerekek, akik meg egyáltalán nem így viselkednek. Az enyém nem ordít, mi is szépen beszélünk egymással, vele is, sehol nem lát meg hall ilyen példát. Magától szerintem egyik gyerek se kezd el ordítani, de lehet tévedek.
2022. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!