Ezt miért csinálhatja?

Figyelt kérdés

Lányom 4 éves lesz augusztusban, SNI-s F83-as kódja van.


Sok területen el van maradva.


Az óvodában kap jelenleg fejlesztést.


Szobatisztaság 1 hete szépen alakul, aminek mondjuk nagyon örülök.


2 dolog van, ami kimondottan aggaszt, az egyik, hogy ha akar valamit, akkor megakad a lemez, addig hajtogatja, amíg meg nem kapja, teljesen kizár mindent (nem hallja meg a "Mindjárt"/"Várjál"/"Majd később" és hasonlókat, teljesen ignorálja ezeket.)

Aki ilyet tapasztalt, ott mi a diagnózis esetleg?

(Nem első gyerek, mielőtt megkapnám az okosoktól, hogy "nem kellett volna mindent ráhagyni", nem lett. Ugyanúgy csináltam, mint a másik kettővel, mégis ez van.)


A másik, hogy a beszédje elég érdekes.

Kb másfél évnyi lemaradása lehet ebben, de ami nekem fura:

Valamikor szépen, érthetően artikulál.

Máskor viszont motyog, nem értem, mit mond, összefolyik a beszédje, mássalhangzókat nem használ, és idegesít, mert az Istenért sem értem, hogy mit akar...

Ezt miért csinálhatja, ha más esetben meg el tudja mondani a dolgokat?

(Mármint nyilván nekem. Ha más kérdezi, arra nem válaszol.)


Ezzel a kóddal, vagy mással, de hasonló tünetekkel tapasztalatokat várnék.



2022. máj. 30. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyílván ezek a tünetek is az állapotával járnak. Ha mindent normálisan csinálna, akkor nem lenne SNI-s.

Ha jól tudom ez a kód arra utal, hogy több területen is zavar van a fejlődésében. Ez mindent megmagyaráz. A fura beszédet és a türelmetlenséget is.

Az én gyerekem autista F84 kódja van. Ő is produkálja ugyanezeket a tüneteket.

2022. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak is kevert specifikus zavara van. Mozgása, beszéde, szociális érettsége van/volt lemaradva (a beszéde még minimálian hangzóhibás, de már nem megkésett, a többi még fennáll, de lehet idén leveszik a kódot és csak btmn lesz). Ugyanakkor neki még most 6,5 évesen is sokszor beakad a lemez, hiába fejlődött mar rengeteget. A 3 éves testvérével könnyebben lehet megbeszélni a dolgokat. Makacs és irracionális, de alakul.

Könnyű sose lesz vele, de könnyebb mint 4 éves korában volt.

2022. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fejletlen idegrendszer miatt nehezen tudnak várni, idővel jobb lesz..

Nagyobbik lányom is kevert specifikus.

2022. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, legalább tudom, hogy nem egyedi eset, amúgy a kódot kb 15 hónaposan kaptuk.


Bocsi, ha nem volt egyértelmű, kapkodtam.

A "miért csinálhatja" leginkább arra irányult, hogy ugye a beszédje bár el van maradva, sokszor azért normálisan megérteti magát, de ez a motyogás, artikulálatlan beszéd, ami időnként előjön, vajon tudatos/szándékos? Vagy "elfelejti" a hangokat?

Tudom, ez hülyén hangzik, de ezen nem tudok kiigazodni...

2022. máj. 30. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy annyira gyorsan akar mondani valamit, hogy összeakad a nyelve?

Gyerekeknél szokott ilyesmi előfordulni

2022. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kevert specifikusnak az a lényege, hogy több területen van elmaradás.

Nálatok a beszéd lehet jobban érintett. Nem direkt cseréli fel a mássalhangzókat.

A gyereked nem buta, csak másképp működik.

2022. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk auti+adhd diagnózis lett belőle, de ilyenek is voltak benne, a gyerek a mai napig érdekesen fogalmaz, felcseréli a szavak sorrendjét a mondatokban, rosszul ragoz, ha izgatott nehezen beszél, nyugodt állapotban könnyen, de hibátlanul és lelkesen olvas/ír és szerintünk semmi baja ilyen téren.


A kevert az az iskolai készségek kevert zavara. Sokszor disz lesz belőle, sok sok logopédia és valami diszlexia vagy ilyesmi megelőzésbe mindent bele kellene adni.

2022. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!