Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy viseled szülőként ha...

Hogy viseled szülőként ha olyan sérült gyereked van aki nem beszél?

Figyelt kérdés
Nem mond szavakat mondatokat csak mutogatással "beszél"
2022. jún. 2. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Elfogadom/segítem.

Mit jelent, hogy sérült, mennyi idős, mit javasolnak a szakemberek?

2022. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2022. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Downos, 4 éves. De engem már idegesít, tudom később kezdenek el beszélni
2022. jún. 2. 19:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a down-osok többsége megtanul beszélni egyszerűbb mondatokban, szóval valószínű hogy a fejlesztések hatására előbb utóbb fog tudni beszélni.
2022. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyermekünk mutogatással sem kommunikál. Egy időben két szót használt, de már azt sem. Nagyon fájdalmas ezt megélni, de próbáljuk elfogadni, hogy rendes beszédre soha nem lesz képes. Minden elérhető fejlesztést megkap, bízunk benne, hogyha szavakkal nem is, de valamilyen alternatív módon megtanul kommunikálni.
2022. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Down-os,vagy autista?
2022. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Mozgás- és értelmi sérült a gyermekünk (oxigénhiányos agykárosodást szenvedett pár naposan)

2022. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Értem, sajnálom. Az én lányom autista, de szerencsére enyhe. Asperger szindrómás.
2022. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem beszélő 6 éves autim van. Az intelligenciájával amúgy semmi gond, nyilván nem lehet úgy felmérni, mint egy beszélőét, de okos. Ő is elmutogat mindent, komplex dolgokat is.

Engem bosszant, hogy miért nem beszél, mikor képes rá? Tud, de nem akar, rengeteget vokalizál, csak a normál kommunikáció nem akar beindulni...

2022. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta dolgozom egy Down-os fiúval, most már kamasz. Be nem áll a szája. nagyon jó fantáziája és képzelőereje van, mindenféle játék nélkül képesek vagyunk órákig játszani. Remélem a tiéd is ilyen lesz.
2022. jún. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!