Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg minden 3 éves ilyen?

Tényleg minden 3 éves ilyen?

Figyelt kérdés
Szobatiszta, egyedül eszik, egyedül öltözik, kiválasztja hogy mit akar felvenni (!!!)
2022. jún. 2. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem mind, de sok.
2022. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Én 3 évesen csak Borsodi sört voltam hajlandó meginni. Drehert soha. És csak öltönyben mutatkoztam. Üdv Béla/3 és fél éves.
2022. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Ezeket a fiam 2 évesen is tudta
2022. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az egyedul eves elvarhato, a szobatisztasag egyedi, hogy ki mikor érik meg rá, 3 évesen a többség igen de semennyire sem kirívó ha 3,5 évesen érik meg rá. Annál később már ritka. Egyedul oltozeshez a kezük szerintem nem elég ügyes még 3 évesen, inkább vetkőzni tudnak, vagy próbálnak belebujni de azért még kell segíteni. A ruha kivalasztas is olyan, hogy vam aki 1,5 évesen már hisztizik hogy pl a cicasat akarja, van akit egyáltalán nem izgat nagyobb korában sem, ez nem egy fejlődési "mérföldkő" hanem szemelyiseg kérdése.
2022. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Sok 2 éves is bőven ilyen.

De vannak, akik közel 4 évesen se jutnak el ide, anélkül, hogy bármilyen "fogyatékuk" lenne.

Nem minden gyerek ugyanúgy fejlődik, nagy a szórás.

Nálunk egyik gyerek (komplex fejlesztésre jártunk vele, mert megkésett volt a mozgás- és beszédfejlődése):

-3 évesen nem volt szobatiszta, csak majdnem 4 évesen lett az (3 év 8 hónaposan),

-egyedül öltözött 2 évesen is, kivéve gomb és cipzáras cuccok,

-egyedül evett, de nagyon csúnyán, fele mellé; inni pohárból ugyancsak nagyon szerencsétlenül ivott. Egyébként 2 éves korától próbálkozott normál pohárral. Önálló evés 18 hónapos kortól érdekelte, de nagyon nehezen ment.

-nem nagyon érdekelte még, hogy mit adok rá. Barmibe öltöztethettem. 4 évesen kezdett válogatni.

Másik gyerek:

-majdnem 3 volt, amikor szobatiszta lett;

-egyedül evett a hozzátáplálás kezdetétől (blw), nem etettük egy percig sem. Hamar megtanult evőeszközzel bánni. Legelőször villával, 1 évesen már remekül ment; 15 hónaposan cseppmentesen evett kanállal, inni 8 hónapos korától ivott szépen normál pohárból;

-1,5 évesen is határozott véleménye volt, hogy mit akar felvenni, de majdnem 3 volt, mire önállóan öltözni kezdett (később jóval, mint a tesó), cipőt is csak 3 éves korára tanulta meg felhúzni (megkésett tesó 2 évesen felvette).

2022. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Az en fiam is picivel több mint 2 évesen tudta ezeket.
2022. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Az én fiam 3 hónaposan az Ötös számú vagóhidat olvassa és szabad idejében Tarr Béla filmeket néz. ✋
2022. jún. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Dolgoztam óvodában 5 évig logopédusként.

A gyerekek fele (akikkel látszik, hogy foglalkoznak) ilyen volt. A másik fele meg hát sajna nem :/ néha még az ovi végére sem.

Szóval nálunk 50-50 volt.

2022. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Fiam 3.5 éves . 3 évesen szoba tiszta volt, egyedül evett. Öltözésbe azért kell neki segíteni. Hozzá teszem a nadrágját,bexerét, cipőjét felveszi ha akarja persze. Vetkőzés azért könnyebben megy neki. És foglalkozom a fiammal.
2022. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Egyedül 1.5 évesen evett.

Szobatisztaság 3 éves kora után kezdett alakulgatni. Vetkőzik alulról, pulcsihoz, polóhoz kell segítség hogy levegye. Öltözni ha épp olyanja van 1-2 dolgot felvesz, de nem érdekli így azzal nem haladunk.

Nem izgatja mit vesz fel, a cipők között viszont válogat. 3 múlt tavasszal.

2022. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!