Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha higgadtan kezeljük a...

Ha higgadtan kezeljük a dackorszakot, elviselhetőbb lesz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy reagáljátok le a nagy hiszti rohamokat, amikor csapkod, ütöget, ordít. Olyankor is higgadtak maradtok? persze van olyan, amikor elszakad a cérna, nyilván, és te is felemeled a hangodat, de aki végig higgadtan kezelte/kezeli az egészet, annak elviselhetőbb volt a dackorszak? látja a gyerek, hogy nem idegesíted magad fel rajta, ezáltal ő is nyugodtabb marad?
2022. jún. 5. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem aki higgadtan kezeli, annak azért könnyebb,mert saját maga higgadt marad. A gyerek ugyanúgy próbálkozik, csak nem mindegy mennyire húzod fel magad. A saját szempontodból jobb.
2022. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a másodiknál már nem idegelem magam. Az elsőnél meg idegeltem. Ugyanolyanok.. Vagy talán a második még rosszabb hiszti szempontból. Irtó makacs és hangos. (1.fiu a második leany)
2022. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő. Egyik gyerekemnél, ha figyelmen kívül hagytam, higgadtan reagáltam, akkor csak még jobban felspanolta magát, és képtelen volt leállni. Ha erélyesen ràszóltam és/v kivittem a fürdőbe, hogy most aztán már mossa le a taknyát/nyálát, az hamarabb hatott.

Másiknál viszont működött a leguggolva halk hangon magyarazás, vagy épp hisztimanó jatékos "elkergetése".

2022. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Igyekszem higgadt maradni, de nyilván nem sikerül mindig. Amikor csapkod meg dobál, akkor lefogom, de egyébként meg csak ott vagyok mellette és átsegítem a kiboruláson, nem próbálom meg megakadályozni vagy megszüntetni feltétlenül a hisztit (persze néha van olyan is, ez változó, ha valami konkrét dolgon akadt ki, mert nem sikerült neki, akkor nem vonom el a figyelmét, ha viszont csak fáradt-éhes és emiatt kisebb a tűréshatára, akkor az ellen nyilván igyekszem tenni). Kiadja magából a feszkót és utána sokkal nyugodtabb, így kevesebb is a kiborulás és ami van, az sem annyira drasztikus. De simán elképzelem, hogy más gyereknél ez nem működne így. Nekem az nagy segítség, hogy tudatosítom magamban a hiszti okát és hogy nem ellenem szól meg nem direkt bosszant, illetve belegondolok, hogy ez neki most sokkal nehezebb. Kicsit együttérzőbb leszek ettől, és az segít annyi türelmet adni, hogy nyugodt maradhassak :D
2022. jún. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek :)
2022. jún. 5. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
A gyerek elég könnyen átveszi a hangulatodat. Ebből már sejtheted is a választ a kérdésedre: könnyebben le tudod csillapítani, ha saját magad nyugodt (de határozott) vagy, mintha te is idegbeteg módjára üvölteni kezdesz vele.
2022. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!