Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Boltba jaras 2 evessel,...

Boltba jaras 2 evessel, eroltessuk vagy sem?

Figyelt kérdés
Kedves tapasztalt Anyukak! 2 honap mulva ket eves a gyerekem. Alapvetoen rendeljuk az elelmiszert de heti 1 alkalommal minimum jarunk bevasarolni. Vagy tesco vagy lidl vagy auchan vagy barmilyen barkacsaruhaz stb. Kb 1 honapja mar dacoskodik a gyerek ki akar jonni a bevasarlo kocsi ulokejebol az elso 10p utan ami nem is lenne gond de ha lerakjuk kitepi a kezet a kezunkbol egy ido utan vagy el akar indulni a masik iranyba es ha nem megyunk elkezd hisztizni. Nem fetreng vagy ilyesmi csak sir nyafog. Hangosan. Gondolom ez a dackorszak. Mi nyilvan nemet mondunk ilyenkor ezert akad ki. A ferjem nem is szeretne hagyni hogy sirjon amit megertek kezdo szulokent kellemetlen mikor hangos a gyerek persze erzem en is ezt de en meg probalnam nem egybol kikapni a kocsibol ha sir vagy feszkelodik. Mivel 1 honappal ezelottig a bevasarlas nem volt ilyen kuzdelmes (ertsd ult a kocsiban vagy jott mellettunk kezenfogva) nem nagyon tudjuk mit kene a helyzettel kezdeni. Erdemes tovabbra is vinni vagy jobb lenne ha jegelnenk az ilyen kimozdulasokat? Mi az a kor amikor biztonsaggal lehet a gyerekkel vasarolni?
2022. jún. 8. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
én alapvetően nem vinnék ekkora gyereket, hacsak nem muszáj. csak tiltással van körülvéve, semmit nem szabad, nyilván tök frusztráló neki is, nektek is, nektek ráadásul haladni is kell és odafigyelni, hogy mit kell venni, stb. mi gyerekmentesen járunk bevásárolni kizárólag (június végén lesz 2 éves a kisfiunk), eddig kétszer mentünk vele, amikor cipőt vettünk neki, és ahhoz nyilván kellett a lába.
2022. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem muszáj vinni. Később értelmesebb lesz és akkor is mehet majd. Mi sem vittük amikor ilyen pici és nem sok hátrányát látom ennek.
2022. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Derjaderja ***** válasza:
70%

A nagybevásárlás szerintem egy tipikus példa arra, amikor a mai társadalom irreális és korosztályidegen helyzetbe kényszeríti a gyerekeket.

Biztos van, amelyik bírja.


Az én lányom is pont 2 évesen nem bírta. Igaz, kb akkor járt le az első 2 covid hullám, amikor alig lehetett ilyesmit gyakorolni.

De mi nem erőltettük, hanem kisebb/könnyebb helyzetekkel lassan gyakoroltuk.

Pl nálunk a piac hétköznap de nem zsúfolt és kedvesek az árusok, ha csak pár dolgot kell hozni, érdekes is a gyereknek. Vagy egy-két dologért beszaladni a boltba.


Igazából akkortól hasznos a boltozás, amikor már jó verbálisan és érdeklődik, vmikor 2-4 éves kor között, és tudod tanítani, mi micsoda.


Pont emiatt én nem hiszek a kocsiba ültetésben. A gyereknek egy adott korig a tapintás az elsődleges tanulási forma. Persze hogy utalja a beültetést. Mire megszokja, addigra meg ilyen "zombiszerű" lesz szegény, kikapcsolódik az érdeklòdése.


Az èn lányom ahogy írtam, 2 évesen nem volt könnyen irányítható, de most 3,5 évesen meg rendesen jön, kérdez, felpakol velem a szalagra, végig beszélgetünk pl hogy készül a sajt, mit kell még venni stb.

Gyakran megdicsérik.


A 1,5 éves fiamat is jobban szeretem ha tud segíteni pl a DM-ben mindkettő kap kis kocsit. A kicsi eléggé követi q nagyot így nincs nagy káosz. Nehéz így, de sosem a fél boltot veszem egyszerre. És őt azért inkább hátrakötöm ha irreálisnak látszik hogy jól bírja.


Igaz nálunk a párom nagybevásárol, az valahogy az ő feladata lett, személyisége is neki való inkább mint nekem. Más ha muszáj q gyerekekkel menni.

2022. jún. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ekkor nem vittem. Most 5 éves fiú és tök jól be tudok vele vásárolni
2022. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Igy atgondolva ugy is vasaroltunk mar hogy a ferjem vasarolt a tescoban en pedig a kulso kis uzletekbe mentem be a gyerekkel ugy hogy nezelodtunk beszeltem hozza es csak kesobb csatlakoztunk a nagybevasarlashoz. Igy nem volt hiszti. A tomeggel nincs baja nem az emberek erdeklik hanem minden mas. A dmben szerencsere nalunk sincs gond imadja a kiskocsit tolni en meg iranyitom. Ezek szerint irrealis az elvaras reszunkrol hogy csendben nezelodjon a kocsibol.
2022. jún. 8. 11:34
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Csak akkor vittem gyereket bevásárolni, ha nagyon muszáj volt.

Egy normális érdeklődő 2 évesnek pokol egy bevásárlás. Mindent meg akar fogni, pakolni a polcokat és semmit sem szabad. Már nagyok, semmilyen hátrányuk nem származik abból, hogy nem jártak bevásárolni. Nekünk szülőknek meg sokkal könnyebb volt.

2022. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
2 - 3 évessel teljesen kipihent idegrendszerrel, jól lakott, előző 30 percben jó fej gyerekkel mertem bemenni a legszükségesebb 3 dolgot megvenni. 😂
2022. jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Kisboltba vinném csak. Előre megbeszélitek mit vesztek és 1db édességet választhat magának.

Nagy áruházban rengeteg inger éri, sok ember, sok áru, játékok, stb. Érthető, hogy izgága.

2022. jún. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Rendes nagy bevásárlásra nem megyek a 2,5 évesemmel, ilyenkor max 10-12 tétel van a listán, amiért céltudatosan megyek a polcokhoz. Mielőtt bemegyünk, megbeszélem vele, hogy nem veszem ki a kocsiból, ezt el is ismétli, akkor látom hogy megértette. Többször működött az is, hogy az elején adtam neki egy mesekönyvet, és csak akkor visszük haza ha bevásárlás közben vigyáz rá (amúgy is venni akartam, mert max 2 hét után megunja őket). Komolyan is vette eddig a feladatot, végig fogta a kezében :) Persze, tudom hogy ez nem mindenkinek válhat be, de hátha. Valamilyen gyümivel, itókával, nasival is meg lehet próbálni.
2022. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

Mi vittük bevásárolni (mert nem volt kire hagyni) de ahogyan a 7-es írta: jól lakottan, kipihenten, jókedvűen.

Legyetek vele türelmesebbek, nem baj, ha nem tudtok olyan gyorsan haladni, kalkuláljátok bele az időtökbe, hogy hosszabb lesz a bevásárlás. Segítsen nektek belepakolni a kosárba, vagy tolja ő a bevásárló kocsit. Kérd meg, hogy keresse meg a termékeket. Pl segítsen megkeresni a tejet. Ha elfáradt, vagy unja a dolgot, akkor te szórakoztasd, amíg apuka vásárol és ne húzzátok direkt órák hosszat a bevásárlást (értem ez alatt, hogy nem most kell megállni 5 fajta tejesdoboz címkéjét áttanulmányozni).

Egyébként teljesen normálisan viselkedik a gyereketek, ilyenek a 2 évesek. :)

2022. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!