Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dackorszak vagy szeparacios...

Dackorszak vagy szeparacios szorongas lehet? Mindketto?

Figyelt kérdés
Hamarosan 2 eves lesz a lanyom es par napja teljesen megvaltozott. Sokkal tobbet keres engem, ha az apjaval van akkor is kutat hol lehetek (eddig teljesen jol elvolt az apjaval is). Mindenhova kovet. Egyik nap nem talakt hirtelen es elkezdett sirni. Akaratosabb es turelmetlenebb is lett. Egyebkent a hatso orlofogai is jonnek pluszban . Ok a dackorszak nyilvan belejatszik de az egyik naprol a masikra jelentkezik? Nincs atmenet? A szeparacios szorongasban azert nem vagyok biztos mert nem volt meg mondjuk a jelek arra mutatnak. Nem tul keso 2 evesen? Azt hittem az 9 ho korul van. Kevesebb ideig is jatszik el engem keres mindenhol es huz magaval. Ha nem tudok menni nem megyek pl fozes takaritas mondom is neki de kiakad. Ok abbahagyja de naponta tobbszor idegorlo. Egy ideig kepes vagyok ellenallni, de kb meddig tart ez? Koszi bizom benne hogy valaki tarja bennem a lelket 🙈
2022. jún. 10. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen mindegy hogyan hívják, vagy van-e külön neve? Mitől jobb ha azt mondjuk szeparációs szorongás? Ugyanúgy nehéz vele ha csak úgy nevezzük, hogy mondjuk "éppen pár napig/hétig ilyen kedve van", én sosem címkéztem fel az időszakokat, minden 2 évessel nehéz.
2022. jún. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ertem de ugy tudom hogy a szeparacios szorongas nem tart evekig 🙈
2022. jún. 10. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard cimkétni, lesz ilyen 1000x is. múlt héten az 5 évesem is matrica volt, mégse hiszem h szepa simán anyás volt. Tegnap meg h ne adjak puszit, ez állandóan változik
2022. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A 3 evesem is van, hogy tart ilyen napokat.

Azt akkor mi van?!

2022. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom milyen 3 es 5 evessel mert ez az egyszem gyermekem van es eddig kiszamithato volt, 1-2 hisztit elvetve de azok se voltak durvak. Azert tettem fel a kerdest mert gondoltam vannak akiknel ugyanigy voltak markansabb idoszakok. Nem ismerek annyira mas gyerekeket hogy tudjam naluk hogyan mukodik az elet a 4 fal kozott.
2022. jún. 10. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél vannak markánsabb időszakok, pont ezt mondjuk. Nekem is egy szem gyermekem van.

Ne akard mindig megmagyarázni, érző lény,nem óramű pontos gép, változnak az érzelmei, igényei

2022. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elméletben a szeparációs szorongás egyszer erősödik, utána elmúlik, aztán megint van megint elmúlik. Szóval sokáig az életetek része lesz.

A dackorszak is vagy van vagy nincs

Valakinél durva valakinél kisebb hisztikkel túlélik. De egyik gyereknél se kötelező és nem lehet időhöz kötni.

Az én fiam 15 hónapos és mondhatnám, hogy 15hónapja szepás és már egy hónapja dackorszak is elkezdődött de nem lennék vele előrébb.

Mindig alkalmazkodni kell valamilyen szinten a fejlődésükhöz.

2022. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!