Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Semmit nem eszik a gyerek....

Semmit nem eszik a gyerek. Akinél volt ilyen, mi hozott megoldást?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom eddig jó evő volt, de 9. napja hogy semmit nem eszik. Az első napokban 1-1 gyümölcspüré lecsúszott, már az sem. Kizárólag folyadékot fogyaszt (tea, gyümölcslé, üres húsleves). A gyerekorvos javasolta hogy ne kapjon édeset, csak vizet és akkor éhes lesz, enni fog. Nem vált be, hetedik napra legyengült, kórházba vittük, ahol meg pont a cukros italokat javasolták, mert a cukra nagyon alacsony volt. Fizikai problémát nem találtak nála, pszichés lehet. Most ilyen irányban folytatjuk, de a gyerek továbbra sem eszik, fogy.

A kislány autista gyanús, nem tudjuk ezzel lehet-e összefüggésben.


2022. jún. 11. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Ezen csak orvos segíthet, alapos kivizsgálásra van szükség. Főleg, hogy korábban jó evő volt, kell, hogy legyen valami, ami ezt a változást okozta. Jobbulást kívánok!
2022. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha autista gyanús, akkor lehet valami tulerzekenyseg a háttérben. Vagy valami rossz élmény a kajaval a múltban, amitol nem tud elvonatkoztatni. Esetleg rejtett allergia ami miatt fájdalmai vannak?

Ha tényleg autista gyanús, akkor nem ér az a szabály, hogy 'kaja mellett nem hal ehen'! Vessetek be minden színt és minden állagot ha kell!

2022. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt covidos? Nekunk utana volt iszonyatos kaja leallas. De nalamis,mondjuk en örültem neki,2-3 honapig alig ettem. De a gyerekek is fogytak,szepen visszaallt.
2022. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vásárolni közösen szoktatok? Tudom, hogy pénzkidobás, de a kétségbeesés nagy úr. Én volt, hogy fél napokat a boltban voltam a fiunkkal es megvettem neki bármit amit megkívánt meg szeretett volna kóstolni. Egy részéhez végül hozzá sem nyúlt, de volt amit megszagolt, sőt megnyalt és a krémtúrót megette. Akkor jött a krémtúró korszak. Kb 1 hónapig semmi mást nem is evett, egy márka egy fajta, a doboznak sérülésmentesnek kellett lennie, neki kellett kinyitnia és csak műanyag kiskanállal (az volt hirtelen a boltban) volt hajlandó megenni. Na, mire ezt mind megfejtettük, mert akkor még egyáltalán nem beszélt... Egy életre hálás vagyok a bolt vezetőjének, mert akkor és ott nem volt arra idő, hogy kifizetem és majd megkóstolja, azonnal kellett bontani/kóstolni.

Nálunk minden egyes betegség után váltás van az étkezésében, igaz néha betegség nélkül is. Ilyenkor mindig rettegek, hogy megint vissza fog utasítani mindent. Ő most csak vizet iszik folyadékként és 2-3 ételt eszik (kenyér, sültkrumpli, krumplipüré).

Lányotok a cukorkákat sem fogadja el? Nekünk egy időben bevált a vitaminos nyalóka (ez is egy korszak volt).

Tápszerekkel esetleg próbálkoztatok? A nutriciának sok ízben vannak tápszerei. Ezek egy része felnőtteknek van, de van kifejezetten gyerek tápszer is.

A gyerekorvosotok meg menjen a francba. Auti gyereknél nem játszik a "nem fog éhen halni" meg a "majd megéhezik" módszer. Ők a végsőkig ellenállnak, ha valami nem tetszik.

A mi legkisebb fiunk auti es adhd-s. Vele eddig még elkerültük a szondás táplálást, de van olyan sorstársa, aki csak úgy fogad el táplálékot.

Kísérletezzetek mindennel! Szín, forma, állag. Az pedig csak saját tapasztalat, hogy a fixen elfogadott dolgokkal ne csaljatok, ne keverjetek bele semmit, mert ha lebuktok, könnyen visszautasíthatja a már nem csalóst is.

2022. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szenzoros, baja van a szilárd táplálékkal, elég egyértelmű.. és igen, sok autista szenzorosan érzékeny.


Lépj be facen az autizmus a-z ig csoportba, ott kérj segítséget. Nálunk a gyógyped egész jól felhozta a gyereket, az ivójoghurt(actimel) volt az első lépés, az enyém a pépeseket nem ette. Folyamatosan sűrítette az ételeket, végül ment a darabos joghurt is, meg párfajta leves is. Azóta joghurtig jutottunk.


Módszerei: Kézzel ételben turkálás, nem kellett megennie, csak fogdosta, nyúlkált az ételben, válogatta, nyomkodta, ilyesmi, mint a babák(ő ezt sosem csinálta). Baba etetés, a gyerek sokáig etette a babát, nem volt elvárás, hogy egyen. Majd egyszer a gyógyped elé is tettek tányért, de nem kellett ennie. Majd a gyerek elé is. Majd a gyerek etette a gyógypedet. A gyógyped evett. A gyógyped etette a babát azzal a módszerrel, hogy "megmutatta", hogy kapja be az ételt a baba. Na ez totál bevált az én gyerekemnél. Eloszlatta a feszültséget először az étellel és az evéskényszerrel, hozzászoktatta az ételhez, majd anélkül, hogy evésre buzdította volna, viselkedést másoltatott vele


(ő is játszott a babával, meg a gyerek is, tehát mikor a gyógyped mozgatta a babát, hogy nem kéri a falatot, hanem repülőset akar, a gyerekem megcsinálta a korábban látott repülőst a gyógypednél, hogy a baba egyen)

Feszült a gyerek, rástresszel, zavarják a szokatlan ízek, szagok, állagok, így kell csinálni! Igazából gyógyped nélkül is simán menne. Kb 3 hónap volt az egész, amíg ezt elérte, csak sok meló van benne, és nem mindig van idegszála és türelme az embernek megcsinálni ezt az összes étellel. Utánzás alapján is megy a gyereknek egyébként, a mogyoróvaj valami kedvencében volt, és magától akarta megkóstolni, mert látta.

2022. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!