Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a paracetamol terhesség alatt autizmust okozhat?

Figyelt kérdés
Eddig még sosem voltam paramami a terhességem alatt, azonban most a 34.hétre felmerült bennem egy cikk láttán, hogy párszor sajnos erős migrénre Benuront kellett bevennem, orvosi ajánlásra. Van egy autista unokahúgom, és látom, mekkora felelőséggel jár, az ő édesanyja például az oxitocint gondolja felelősnek a lánya állapota miatt, itt egy kommentbe pedig egy anyukát láttam, aki pont a fájdalomcsillapítót. Szó mi szó, sajnos elültette a bogarat a fülembe, hogy okozhattam e ezzel valamit, mit gondoltok erről?
2022. jún. 26. 15:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A Benuron javasolt végig, orvos is ezt mondta.
2022. jún. 26. 20:30
 12/15 anonim ***** válasza:
50%
Errol en nem hallottam. Sajnos nagyon sok butaság terjes különböző fórumokon, felinfornaciokbol, nem hivatalos forrásokból. Az elso trimeszterben ha lehetséges, akkor jobb semmit sem bevenni (nekem is nagyon sokat volt migrenem es a háziorvos pl azt mondta h amíg birom, inkább semmit se vegyek be; egy idősebb hölgy) A nogyogyaszom illetve a gyógyszertárban is paracetamol tartalmú fajdalom csillapitot javasoltak, persze nyilván azt sem orrba-szájba (ezt ugyanígy szoptatás alatt is lehet)
2022. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is hülyeség. Bár nekem az orvos és a háziorvos is azt javasokta, hogy csak akkor vegyek be, ha nagyon muszáj. Pl láz vagy nagyon erős fejfájás esetén. Egyébként kifejezetten ellenjavallták. Csak akkor vettem be, ha lázas lettem. Az autizmust egyelőre nem tudják mi okozza, vannak hipotetikus feltevések, de egyelőre intrauterin szűrni nem tudják egyáltalán. Nyilván, ha kell vegyél be, egy szem Panadoltól semmi baja nem lesz a babának, de ne napi szinten ne szedd.
2022. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
51%

Ez egy oltári nagy baromság.


Másrészt mi van akkor ha autista lesz ? Semmi. Kis hányaduk értelmi fogyatékos csak, akárcsak a nem autistáknál.


Nekem 3 gyerekem közül 1 autista, de messze vele volt a legkevesebb probléma. Kitűnő tanuló volt példás magatartással. Nem bulizott, ivott hajnalig, mint a testvérei, hanem olvasott. Attól hogy a rokonoddal baj van, az autisták többsége normális. Több százat ismerek.

2022. jún. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
25%
Genetikai eredetű az autizmus. Attól,hogy még nem találták meg konkrétan melyik gén felelős érte, azt már tudják régóta,hogy halmozódik családon belül. Nálunk a nagyapám, apám ,én ,és az én egyik lányom is az . Gondolod, hogy a dédnagyanyámtól elkezdve,mindenki paracetamolt szedett a terhessége alatt ? Elég nevetséges , ez valami femina vagy nőklapja cikk lehetett :D
2022. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!