Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2.5 éves kisfiú, autizmus?

2.5 éves kisfiú, autizmus?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem tömören leírni azt ami miatt aggódom.

Kisfiam 2.5 éves, szobatiszta, beszél és alapvetően egy kedves nyugodt gyerek.


Ami viszont aggaszt:


1.Nem meséli el az élményeit(mamatol hazajon es nem mond semmit, csak leul es elkezd játszani. Nem néz ram,nem mondja, hogy: szia anya, megjottem stb.


2.Sokszor nem játszik, hanem mondjuk a ventilátort nézi, ahogy pörög vagy a mosógépet vagy megporgeti az autók kerekét. Szerencsére terelheto, de sokaig képes ezeket csinalni.


3.Nem ad puszit es nem ölel át, de a kezemet azt szokta kérni es azt fogdossa es odateszi rá a száját, nezegeti, csipkedi es közben kedvesen mondja, hogy: jajj, de puha... Nekem viszont ez nagyon fura, mert olyan, mintha nem is en lennek a fontos csak a kezemnek az a resze. Ertitek...


4.Sokaig alig tudott enni. 50-60 percig is etettem mire megette a kajat es kozben folyton oklendezett. Nagyon sokáig puresitettem neki. Most mar eszik, de még mindig iszonyatosan lassan rág.


6. Bizonyos szavaktol elkezd röhögni vagy felni es kéri, hogy mondjam, de kozben becsukja a szemét.


7. mindig minden furdes elott elmondja, hogy most megfogja rugni a kistestvere. Hiaba mondtam el sokszor, hogy nem mert anya megfogja a lábát. Aztán, ha valamit a tesoja a szajaba vesz akkor azt mondja megeszi.. Es ezt mindig. Hiaba mondtam el 1000x,hogy nem csak megnezi. Szoval vannak neki ilyen becsipodesei vagy hogy mondjam. Nagyon sokszor megkerdezte pl, hogy mi történik a gyerekkel, ha mély vízbe megy?


8.nem bólogat es nem rázza a fejét. Vagyis nem jelzi metakommunikacioval az igent vagy nemet.


Amit tud:

-szobatiszta

-folyékonyan beszél es szokott kérdezni is (miért, mi az, mi tortenik ha...?) a legtöbbször azt kérdezi meg, hogy mi tortenne ha...

-kapcsolódik hozzánk, kerdez tőlünk.

-folyamatosan beszél, szinte egész nap.

-ha kerdest teszünk fel akkor valaszol.

-szeret fürdeni

-játszik szerepjatekot(foz, javít..)

-szeret mesethallgatni

-szeret rajzolni, gyurmazni, festeni


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Kérlek segítsetek. Olyan régóta nem tudom eldonteni, hogy van e baj vagy nincs es nagyon frusztrál:(.


Köszönöm!!!



#autizmus #2. 5 eves
2022. júl. 7. 18:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem rég kaptunk diagnózist 20 hónapos gyerkőccel.

Ezek, amiket leírtál inkább a szenzorosság jelei (pörgő- forgó dolgok bámulása, nem ölel, pürés ételt fogadja el, nem rág kellőképpen, stb.).

Keress rá: szenzoros integrációs zavar.

2022. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11 es

Nagyon köszönöm. Mar mas is mondta ezt a szenzoros dolgot.

2022. júl. 8. 20:05
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es: ez az Arbor még létezik egyáltalán? Mert a honlapjukat törölték.
2022. júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves #11-es! Megkérdezhetem milyen tünetek alapján kaptatok ilyen korán diagnózist?
2022. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!