Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális viselkedés ez egy 6...

Normális viselkedés ez egy 6 éves fiútól?

Figyelt kérdés

Testvérem gyerekéről van szó,aki nálunk nyaral 3 hétig. Két napja jött el hozzánk,de már kiakaszt a viselkedése. Nekem is van két gyerekem,igaz,mindkettő lány,de ilyeneket ők nem csináltak.

Evés közben direkt bele böfög a másik arcába,van hogy oda is pukizik. Mindezt láthatóan szándékosan teszi és jót nevet rajta.

A lányaimra simán ráront mikor wcre mennek vagy fürdenek. Wc használat után sosem mos kezet,úgy kell vissza küldeni hogy alaposan mossa meg a kezét.

A kezei állandóan a nadrágjában vannak. Vagy a fenekénél vagy a kukacánál. Már kérdeztem tőle hogy fáj e neki,vagy viszket hogy állandó fogdossa magát. A válasz nem volt.

Köszönni nem köszön.

Reggel ha ő ébred elsőnek,nem tudja mi az hogy halkan beszéljen mert más még pihenne.Szó szerint kiabálva beszél. A beszéde is nagyon lassú.

Mikor a lányaimmal játszik,akkor mint akinek nincs ki a négy kereke arcokat vág,és valami borzasztó idegesítő hangokat ad ki magából és ezen nevet.

Mondjátok meg,nekem nagyok az elvárásaim egy ennyi idős gyerekkel szemben,vagy jól gondolom és nem igy kellene viselkednie?


2022. júl. 10. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

ülj le vele beszélgetni. mondd el neki, hogy nálatok nem ez a szokás. szeretnéd, ha jól éreznétek magatokat együtt, de ahhoz az kell, hogy betartsa a szabályokat.

mondjuk három gyerek tapasztalataim alapján mindig nehezebben van el, mint kettő, vagy négy, de össze is kell szokniuk.

2022. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

6 éves lányom van, most volt nagycsoportos. Az oviban még mindig "menő" ennyi idős korban a kaki-pisi-puki játék. Szörnyen idegesítő, de nekik vicces. Nyilván nem kell tolerálni otthon, de nem is meglepő hogy hozza magával.

"kezei állandóan a nadrágjában vannak"

Kb. mint a fiúk/férfiak 99 %-ának.

Nyilván ez is szocializáció, hogy hol lehet, hol nem. 3 éves kisfiamat még nem sikerült leszoktatni. Azóta a gatyájában van a keze, amióta lekerült a pelenka. Azért 6 éves korra remélem, eljut oda, hogy csak otthon. De lehet a srác csak túl otthon érzi magát. :D

2022. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem normális, ez már neveletlenség.

Beszelgess el vele.

2022. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem normális.

Én biztos bevállalnám a konfliktust, és nem hagynám hogy így viselkedjen. Ha nem tud normálisan enni, akkor álljon fel az asztaltól, majd eszik a következő étkezésnél. Párszor éhen marad így, akkor mindjárt nem fog utána direkt oda fingorászni.

Ha a lányokat zaklatja, akkor büntetés, álljon a sarokba 10 percre, vagy nem nézhet tévét, nem játszhat X játékkal.

Ha a gatyájában turkál, akkor szintén.

De amúgy ha ilyen szinten neveletlen, akkor lehet az lenne a legegyszerűbb, ha megmondanád, hogy nem mehet többet. Persze ebből biztos balhé lesz. De hogy nálam ilyet nem csinálna semmilyen gyerek, akkor sem ha maga az atyaúristen lenne a szülője, az is fix. Pont az ilyen undorító viselkedés az, amivel szemben nagyon szigorú vagyok, és itthon nem tolerálom.

2022. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem semmi baja a gyereknek, csak rossz a humora, ami életkori/közösségi sajátosság.


Amúgy az én kezem is a gatyámban lenne, ha a heréimet és a kukacomat kellene igazgatnom, mert nem maradnának a helyükön. Akár elölről, akár hátulról.


Amikor illetlenséget csinál, rá kell szólni, hogy "ez nem vicces, kérj bocsánatot, ez rossz a másiknak"


Kb ennyit csinálnék, mondogatnám, hogy ez nem vicces, nem jó a másik gyereknek. Egyébként semmi baja nincs, bár érdekes, hogy lassú a beszéde, mikor ilyen kis pörgős gyereknek írtad le, aki nem tudja kordában tartani a sok energiáját. Ha ezek mellé lassú is a gyerek, kicsit lassabban alkalmazkodik, tessék sokszor elmondani, mit szabad és mit nem. Mint egy papagáj, megindokolva, miért rossz, és hogy tudja e, mi lenne a helyes viselkedés, megdicsérve, mikor tudja.

2022. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell ereszteni az udvarra rohangálni, van amelyik gyereket szabályosan le kell futtatni.
2022. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Valamiben igazat adok neked pl; kézmosás, reggeli kiabálás, puki-böfi vicc, ezek tényleg neveletlen ségre utalnak. De játék közben arcokat vág, hangokat ad ki, ez mért baj könyörgöm? Gyerek, és fiú másképp vannak kódolva mint a lányok.
2022. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
Érthető a csalódottságod, hogy neked nem jött össze a fiú, de emiatt nem ezen a szerencsétlen kissrácon kéne kitöltened a frusztrációdat.
2022. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"nekem nagyok az elvárásaim egy ennyi idős gyerekkel szemben"


Nem írod hogy mennyi idős sehol.

2022. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
A kérdésben benne van, hogy 6 éves.
2022. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!