Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jött egy férfi az életembe,...

Jött egy férfi az életembe, akinek van egy kiskamasz fia előző kapcsolatából. Miért ilyen a srác?

Figyelt kérdés
Az exfeleséggel 6 éve elváltak, azóta a barátomnak én vagyok az első komoly kapcsolata. A kisfiú beszólogat, nyújtogatja a nyelvét, nem köszön nekem, pedig próbáltam közeledni felé, nem bántom, nem fintorgok, tehát semmi negatív viselkedést nem intéztem irányába. Mielőtt nekem esnének, szólok, hogy nem miattam váltak! Az exfeleség is ellenségeskedik velem, okot nem adtam rá. Kérdésem, javulhat-e a sráccal a kapcsolatom, illetve mennyire hat ki a viselkedésére az anyja ellenem irányuló sértő, becsmérlő szavai? Eleinte jóban voltunk,játszottunk, mesét néztünk, mutogatta nekem a plüssállatait, de ahogy az exfeleség belátta, hogy komoly a kapcsolatunk a barátommal, azóta hergeli ellenem a srácot. Szeretnék egy jó, baráti kapcsolatot a fiúval! Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

2022. júl. 26. 11:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek/kamaszok még nagyon befolyásoljatóak a szeretett szülő által. A srác nyilván szereti az anyját, aki viszont nem bír téged, ezt adja át a fiának is, ez ilyen egyszerű igazából.


Tenni semmit nem tudsz ezzel a helyzettel.

2022. júl. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
70%
Hány éves vagy ? És mennyi az apuka ? Kicsit fiatalnak tünsz az írásból lehet ez a probléma, illetve mennyi idő itán jöttél a válás után? Pont kamasz korba amugy elég könnyen befolyásolhatók a gyerekek szóval kitartást. Te legyél vele normális majd belátja, hogy nem vagy ellenség.
2022. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem sokat, 1-esnek igaza van. A volt feleség nem tudja elviselni, hogy az egykori férje boldog, és ott tesz keresztbe, ahol tud, leginkább a gyereken keresztül. Ez elég gyakori jelenség, kivédhetetlen.

N

2022. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, köszönöm a hozzászólásokat! Én 27, a barátom pedig 38! 6 éve váltak, mi 4 hónapja vagyunk együtt!
2022. júl. 26. 12:03
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 4 hónap meg nem olyan hosszú idő,nyilván valahol el kell kezdeni.Ha tényleg jól megvagytok és hosszútávra terveztek akkor érdemes lenne anyukát meghívni egy kávéra,elmondani neki,hogy nem akarsz a fiú második anyja lenni,de szeretnél jól kijönni a fiúval,mert mégis csak jobb mindenkinek a kellemesen eltöltött idő és szeretnéd,ha jól érezné magát veletek. Mond el,hogy most nem találod hozzá a kulcsot. Akkor anyuka is látni fogja hogy normálisan állsz a fiához és fontos neked annyira,hogy kezdemenyezz egy ilyen nem annyira könnyű beszélgetést.
2022. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Az apa hogyan reagálja le a gyereke viselkedését?
2022. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A barátom rászól, hogy ne viselkedjen így, meg egyébként is miért ilyen utálatos velem? Erre a válasza az, hogy azért, mert én nem vagyok anya!
2022. júl. 26. 12:43
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Az anya elindította a háborút ellened, pontosabban a volt férje ellen.

Ezt akkor nyerheted meg, ha a fiúnak az apjával való kapcsolata kellően jó. Akkor ui. a gyerek megérti, hogy

a) az apjának ugyanúgy joga van új partnerhez, mint minden egyedülálló embernek;

b) bár te tényleg nem vagy az anyja, nem is kell annak tekintenie, viszont aki kedvesen bánik velünk, azzal nem undokoskodunk - függetlenül attól, hogy kicsoda. Szimpla emberi jóérzésből.


Ha ez a két dolog felülkerekedik benne, és tudja az anyja viselkedését egészséges kritikával tekinteni; valamint megérti, hogy annak mozgatója az irigység és a féltékenység, akkor rendbe jöhet a dolog. De ez évekig is eltarthat.

2022. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2022. júl. 26. 13:02
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Te mindenképp maradj rendes vele, nyitott,stb.

Az apja magyarázza el neki, hogy joga van boldog ak lenni, úgyhogy legyen kedves ne viselkedjen úgy, mint egy dedós.

Az hogy nem vagy az anyja,nagy cucc, senki sem az az anyján kívül, mégis tud normálisan viselkedni.

Mondj ameg neki hogy minden 2. Hétvégét együtt fogjátok tölteni úgyhogy esetleg lehetne jó móka is, ahelyett hogy nyelvet nyújtogat mint egy ovis.

Te is elmondhatod neki, hogy tudod hogy nem vagy az anyja,de az apja párja vagy, úgyhogy annyit kérsz, legyetek el, nem kell szeretnie.

2022. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!