Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ahol 3 éves kor körül, vagy...

Ahol 3 éves kor körül, vagy közösségbe kerülés után derült ki az autizmus, ott előtte milyen tüneteket vettetek észre a gyereknél? Vagy amire utólag azt mondjátok, hogy ez is tünet volt

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

5.5 évesen kapott papírt,de már 2 éves korában látszott rajta.


-nagyon merev,rugalmatlan napirend

-a változások el nem fogadása (pl fotók nézegetésekor mindig egy bizonyos sorrend tartása)

-önbántalmazás

-sokszor 1.5-2 órás hisztik, folyamatos sírás,ordítás, nehéz megnyugtathatóság

-etetési nehézségek (pl ha lelógott az étel a kanálról,nem kapta be,csak visított)

-bizonyos színű ételek elutasítása

-beszédkésés

-szobatisztaság késése

-többi gyerek messzi elkerülése (3 méter távolságot mindig tartott minden gyerektől)

-agresszió felnőttek felé


És ő "csak" egy Asperger szindrómás kislány. ...

2022. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk így volt, de már másfélévesen látszott rajta nekem(nehéz, akaratos gyerek volt, csak azt mondták szrul nevelem, vagy el van kényeztetve, vagy nincs vele foglalkozva, vagy túl van vele foglalkozva, ki mit gondolt), egyszerűen nehezek voltak a napjaink, és nem tudtam, hogy ez dackorszak, vagy más. Éreztem, hogy más, mert ennyire egy gyerek sem volt hangos és akaratos/hisztis, mint az enyém, illetve hiányzott a beszéd, megindult, de aztán semmi.


-szabályok be nem tartása

-önálló öltözés hisztikkel tarkítva

-csak bizonyos ételeket evett meg, minta nem volt benne, se szín, se állag alapján

-kicsit kevesebbet nézett másokra és rövidebb ideig, csak akkor volt feltűnő, ha figyelted

-hisztik

-egyszerűen nem csinálta, amit mondtak neki bizonyos dolgokban, nem akart ülve maradni evésnél, nem feküdt csendben alvásnál

-játszott másokkal sokat, ügyesen, de ha problémája volt, hisztizett, később verekedni is elkezdett

-fogta volna kezüket, ölelte volna őket, akkor is, amikor ők nem akarták, nem vette a többiek jelzéseit rendesen, úgy képzeld el, hogy kicsit tovább örült, mikor a másik már hátat fordított neki, akkor még nem értette, hogy nem akar játszani vele, vagy ki kellett tépnie a másiknak a kezét az övéből, hogy elengedje.. ilyen apróságok, de azért megvolt, hogy kicsit értetlen ilyen téren

-szobatisztaság késése, bár az megvolt, vissza tudta tartani, csak pelusba volt hajlandó kiengedni, tehát ha levettem, nem pisilt, nem kakilt, amint ráadtam igen. 3,5 éves koráig vártam, hogy majd ráül a wcre, ha megérik rá, majd elegem lett, ráraktam erővel a wcre, sírt egy kicsit, majd ürített, megtapsoltuk, onnantól problémamentesen ment, tehát lehet, hogy csak a határozottság, a kényszer hiányzott a szobatisztasághoz..


Leginkább az volt a gond, hogy kicsit későn kapcsol szociális helyzetben, és nem csinálja, amit mondanak neki. Már 8 éves, még mindig ezek a problémái.

2022. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csodagyereknek tűnt eleinte a fiam, nagyon hamar megtanult beszélni és olvasni. Megtanulta az abc-ket (angol, magyar, majd az oroszt is), szerette abc vagy szín szerint rendezni a dolgokat. Kifejezetten félénk volt, de ezen nem aggódtunk, mert kisgyerek koromban én is "ideggyenge" voltam, de én aztán kinőttem ezt, ő meg úgy tűnik nem (most 13). Illetve nem csak félénk volt, ahnem "szenzoros" is, tehát a hirtelen hangok, fények, események megviselik.
2022. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!