Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerekek szülei, hogy...

Autista gyerekek szülei, hogy bírjátok ezt elviselni?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves autista lányom és őszintén megmondom, hogy elfáradtam:((((

2022. aug. 8. 14:57
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
74%
én intézetbe adnám. mondom ezt úgy hogy intézetben dolgozom.
2022. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
75%

Én bármilyen látványos értelmi fogyatékosság, vagy agresszív viselkedéssel járó fogyatékosság miatt intézetbe adnám a gyerekem. Meg lehet kövezni. Sajnos nálunk megvolt "a beszélgetés" ami szerintem minden szülővel megesik akikkel rossz hírt közöl az orvos szülés után, hogy valami baj van, és lehet genetikai eredetű, lefuttatnak jó sok tesztet, bent maradunk.


De ezek mi vagyunk.

2022. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
88%

Arra az időszakra is fel kell készíteni amikor ti már nem lesztek. Felnőtt, igénye neki is megvan arra hogy leváljon a szuloktől


Sok erőt kívánok

2022. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
83%
* felnőtt lesz
2022. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
38%

Autista a lányom. Nincs mit elviselni. Sokkal értelmesebb, kevesebb probléma van vele, mint a nem autista tesóival vagy osztálytársaival. Nem minden autista értelmi fogyatékos, csak kb. 30 %. Amikor egyetemre jártam, az egyik prof is autista volt, illetve egy gyakvezető. Ne beszéljünk már ilyen gusztustalan módon, általánosítva róluk.


Egyébként pedig az autiknak sem könnyű az élet, nemcsak velük. Ők mégse panaszkodnak ennyit ránk. Pedig lenne miért. Én mindkét oldal nézőpontját ismerem. Nem fogom a szülőket sajnálni állandóan. Mint mondtam, az autistáknak is nehéz az élet.

2022. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
90%
Milyen gusztustalan módon? Én csak leírtam ha erősen értelmi fogyatékos, vagy aggresszív gyerekem beadtam volna, de szerencsére nem lett az. Nem csak csendes, kedves autisták vannak, és van ahol nagyon fárasztó.
2022. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
85%
3as vagyok. Én a súlyosan autistákról beszeltem.
2022. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
95%

Ismerős dolgozott sérült gyerekekkel foglalkozó óvodában.

Nem vagyok anya, így nem érthetem, hogy nők miért csinálják ezt. 10 évvel idősebbnek néztek ki szülők, kék zöld foltokkal jártak, harapás nyomokkal, foltokban kitépett hajjal. És ezek 6 év alatti gyerekek. Elképzelem, egy 14 éves fiú testben, félholtra verheti az anyját.

De ott mondták is, hogy kb 10-12 éves korukig maradnak otthon az agresszívabb gyerekek. Utána már veszélyes.

2022. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem súlyos autista a gyerekem, aspergeres, de igenis szar nevelni ot. Hogy bírom? Sehogy!!!

Legtöbbször csöndben tűrök, imádkozom, remélek, néha sírok és uvoltok, meg panaszkodom anonim fórumokon. Magányos vagyok, a gyerekem elintézi, hogy nem tudunk emberek közé menni.

Néha felhergelem magamat azokon akik azt mondják ez nem fogyatékosság, csak neurodiverzitas. Már csak röhögök az életen.

2022. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
95%

A lányom Asperger szindrómás 120as IQ-val és nagyon agresszív.


Nem csak az értelmi fogyatékosok agresszívak!


Dolgoztam érettségire készülö autistákkal. Az egyik lány szintén agresszív volt. Pedig szín 5ös tanuló volt. Nem ezen múlik.

2022. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!