Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tudnánk tenni hogy a...

Mit tudnánk tenni hogy a lányom jobban viselje mikor nem lehet velem?

Figyelt kérdés

Esténként dolgozom néhány órát. Ilyenkor a 2,5 éves lányunk az apjával van. Minden nap nagyon várja, hogy anya dolgozni menjen és az apjával lehessen. Sokat beszél róla hogy mit fognak majd játszani stb. Mikor elmegyek akkor is minden rendben. Nagyon boldog stb. Aztán 1-2 óra múlva kezdődik az “anyaaa anyaaa” és lassan elkezd sírni. Sehogy sem tudja a férjem megnyugtatni. Gyakran akár hányásig sír. Mikor hazajövök megkérdezem mindig miért sírt. Azt mondja mindig, hogy jól érezte magát de ő velem akart lenni. Már mindent próbáltunk. Mindig sokat beszélünk vele, látszólag érti is, de aztán másnap megint ez van. Fél éve dolgozom. Az elején minden nagyon szuperül ment. Kb 1-2 hónapja van ez a helyzet. A férjem már teljesen tanácstalan. Mindennap a sírás kerülgeti és rossz apának érzi magát. Pedig valójában nagyon jó apa.


Mit tudnánk tenni, hogy megértse, nem lehetek mindig vele és az apjával is ugyanolyan jól tudja magát érezni?


Ami eszünkbe jutott még, hogy a könyveket nagyon szereti. Esetleg ismer valaki könyvet a témával kapcsolatosan? (Anya dolgozik, apás napok, elválás stb.) Talán segítene neki megérteni.



#Sírás anya nélkül #Anya dolgozik
2022. aug. 15. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Én suliba jártam be sokszor. Az segített, hogy elvittem megmutatni hogy ez az iskola, megbeszéltük hogy anya ide jár mikor elmegy otthonról, tanul, és ami a legfontosabb, bármi történjen hazajön hozzá. Otthon is megmutattam a könyveim, laptopot hogy ez is tanulás. Mindig amikor elmentem elmondtam hogy iskolába megyek, tudod amit megnéztünk, ott tanulni fogok, és vacsira jövök

Próbáld ki hogy megmutatod mit csinálsz, hová mész, és nyugtasd meg hogy ha befejezted a dolgod mindig hazamész hozzá. Egy idő után már ha öltöztek, mondta hogy hova megyek, és nemsokára jövök, integetett az ablakból.

2022. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőhöz még annyit, hogy konkretizáld mikor mész haza, hogy ne csak várjon és várjon, hanem tudja mihez kötni az érkezèsed. Pl. vacsorára/fürdésre stb otthon leszel.
2022. aug. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez már meg volt. Ő maga is mondja boldogan, hogy anya most megy de nem sokára jön haza. De aztán mégis sírás lesz ha nem vagyok itt. Azt is tudja hol dolgozom. Szoktunk róla beszélni. Tegnap elvitte az apja kicsit kirándulni és épp elmentek a munkahelyem mellett. Ebből lett a nagy sírás, mert eszébe jutottam.
2022. aug. 16. 08:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyenek közös programok is hármasban, illetve nyissatok jobban a külvilág felé, nagyszülőkhöz, barátokhoz vigyétek, közben legyen lehetőség, hogy néhány percre egyedül maradjon a nagyszülőkkel, mondjuk amíg kimenetek kávézni a konyhába. Szóval építsenek ki neki egy tágabb kapcsolatrendszert. Esetleg kis barátot is át lehet hívni pár órára, amíg te dolgozol, hogy ne mindig kettesben legyen apával, több inger érje. Ahogy jobban kiépül a szociális hálója, jobban el tudja fogadni az időszakos hiányodat. Egy olyan könyvet tudok ajánlani, ami az időfogalom kialakításában segít: Marék Veronika: Tegnap, ma, holnap
2022. aug. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk. Ő már jár fél éve bölcsibe. Ott is néha hiányol, de nem vészes. Nagyszülőkkel ha van rá lehetőség, akkor ott tudjuk hagyni akár 2-3 órára is. Ezzel sincs gond. Programokat is gyakran csinálunk hármasban. Akkor nagyon boldog. Kicsit úgy tűnik nekem, hogy ő nem kifejezetten engem hiányol, hanem inkább, azt hogy mind együtt legyünk. Mikor velem van akkor gyakran sír az apjáért is. A könyv ajánlást nagyon köszönöm. :)
2022. aug. 16. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!