Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szólnátok az oviban az autizmu...

Szólnátok az oviban az autizmusról?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves múlt, szeptemberben kezdi az ovit. Most kapta meg az asperger kódot, de várják az ovi visszajelzését, hogy hogy illeszkedett be stb. (Addig kivizsgálás alatt van, a kódot le is vehetik).

Nem tudom, hogy szóljak-e most az oviban, vagy várjak, hogy ők szólnak, ha látnak rajta valamit?

Lehet hátránya belőle, ha tudják előre? Pedagógiai szempontsor kitöltést kérnek a diagnosztizáló helyen, kb fél év óvodai tartózkodás után.


2022. aug. 16. 15:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Kénytelen leszel, mert nem minden ovi integrál, és amelyik igen, az sem mindegyik mindent. Egyáltalán a ti ovitok fogad aspergeres gyereket?
2022. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de egyáltalán hogy merült fel, hogy nem szólsz?

Az óvónőknek ilyesmiről tudniuk kell, ők lesznek nap közben a gyerekeddel.

2022. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk köteles vagy szólni, ugyanis 1, nem minden ovi integrál, 2, a gyereked SNI kódja miatt több gyereknek számít a létszámban, nem vehetnek fel annyi gyereket a csoportba, mintha nem lenne semmi problémája
2022. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha "gond" lesz vele, azt hogy képzelted el?

-Anyuka úgy látjuk érdemes lenne Zolikát elvinni egykét vizsgálatra mert ezt és ezt tapasztaljuk nála.

-Ja, hát ő aspergeres, már x hónapja van diagnózisunk..


:D


Persze hogy kéne szólni..

2022. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Most csak én nem értem h hogy várnak az oviból visszajelzést, ha az ovi nem tudja h kivizsgálás alatt van? 🤔
2022. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
Elég majd fél év múlva szólni amikor a jellemzést kell írni. Ha most szólsz akkor szabadulni akarnak majd tőle, ha nincs komoly gond.
2022. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%

Én nem szólnék hogy van diagnózis.

Ha közben kap sni kódot, akkor nagyobb valószínűséggel fogják kijelölni neki a korzetes ovit, és teszik be az alapító iratba az autizmust. Meg az is lehet, hogy nem autizmus sni-t kap, hogy maradhasson.

2022. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Így hogy már kapott kódot, mindenképp kellene szólni, szerintem kifejezetten hülyén jönne ki és szabálytalan lenne, ha elhallgatnad és később derülne ki. Plusz az oviban is kaphat így ingyen fejlesztést (már ahol van ilyen). A többi indokot már leírták.
2022. aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

Mit gondolsz az oviban 1 hét alatt nem szűrik le, hogy gond van?



A lányom csoportjában 2 gyerek is van, aki problémás.

Viszont a szüô nem hajlandó elvinni, nehogy kódot kapjon.

Így max létszámmal futnak és az egyik pedagógus kizárólag a 2 gyerekkel foglalkozik, mert mással nem tud.

A csoport pedig vegetál.


Mindenki kapálózik, de egyelőre nem elég idősek, hogy hivatalból a szakszolgálathoz kötelezze őket.

( az egyik 90 %, hogy autista, a másiknál a mozaik down is felmerült)

2022. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
82%
A Szakszolgálat úgyis jelzi.
2022. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!