Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A Down-szindróma miért lenne...

A Down-szindróma miért lenne állapot?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy nem kór, nem fertőző, de miért lenne állapot?
2022. aug. 23. 08:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%
"Down-szindróma nem gyógyítható, nem is tartják betegségnek. Ez egy állapot."
2022. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
71%

Fölösleges a címkézésen vitatkozni.

Értelmi fogyatékosság, ami meghatározza az illető egész életét, sőt a családjáét is. Én az ilyet betegségnek nevezem, és nem érdekel, hogy a szakemberek eufémizmusból minek nevezik. Az autizmusról ugyanez a véleményem.

2022. aug. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%

“Az autizmusról ugyanez a véleményem.”


Mert primitív vagy és gőzöd nincs a témáról. Szerencsére nem a te véleményed a mérvadó.


Üdv, egy autista


Ja és, attól hogy valami vagy valaki nem a szokványos módon működik, még nem lesz selejt vagy fogyatékos.

2022. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Amíg bno kódja van,addig betegség.


Vagy esetleg rendellenesség. Úgy is hívják az orvosok,hogy kromoszóma rendellenesség.

2022. aug. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy az orvosok azért nem akarják betegségnek nevezni, mert nekik csak az a betegség, amit gyógyítani tudnak. Amit nem tudnak, arra kitalálják, hogy "állapot". Ezt mondták az autoimmun betegségével együtt élő rokonomnak is.
2022. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is nagyon hülye szó, hogy állapot. De a Down-kór tényleg csúnyán hangzik, én a down szindrómát használom, szerintem semlegesen hangzású.

Nekem autista a gyerekem, utálom, mikor ezen megy a műsor, hogy ez most betegség-e vagy sem. A köznyelvben betegnek mondják a nem egészséges gyereket, és én értem mit jelent ez a dolog. Nyilván szakmai közegben ügyelünk a pontos terminusok használatára, hiszen a betegség gyógyítható, de egyébként akkor sem "állapotnak" hanem "rendellenességnek" "fejlődési zavarnak" nevezzük, gyűjtő néven a hivatalokban szimplán fogyatékosságnak, ez az állapot szó csak ilyen Facebook idézetes mu-dolog szerintem is.

2022. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert nem betegség, hanem állapot. Fejleszteni lehet, meggyógyítani nem. Ha levágják a lábad sem beteg leszel, hanem egy lábad van és az az állapotod. Fejleszteni lehet, kaphatsz műlábat még futhatsz is, de sosem fognak neked lábat növeszteni, sosem gyógyulsz meg. Hát ennyi. Szerintem egy bizonyos értelmi szint felett érdemes nem a betegség szót használni, de nekem mondjuk tök mindegy ti, hogy égetitek be magatokat :)
2022. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%
Ezeken a kifejezéseken lovagolni nem sok értelme van. Az állapot megnevezés azért szerencsésebb mert a szülőkben tudatosul, hogy ez nem egy olyan dolog amin majd tudnak változtatni és nem fognak milliókat kuruzslóknak kifizetni, hogy kigyógyítsa a gyereket az autizmusból vagy a Down-kórból.
2022. aug. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Azért, amiért írták a többiek is. Nem lehet változtatni rajta, a betegséget meg lehet gyógyítani. Amúgy szerintem is vékony a határ, mert más működéssel akár lehet is teljes életet élni, a fogyatékosság, ami vele társul(értelmi), ami megnehezíti a dolgokat.


Autizmusnál kicsit másabb a véleményem, gondolkodási másság, ami rendben is lehetne, ha nem társulna hozzá olyan dolog, ami ellehetetleníti az életet(rossz szociális viselkedés, önállótlanság, rossz stressztűrés/kezelés) Szerintem egyébként az sem oké, hogy olyan alacsonyra tették az enyhe értelmi sérülés szintjét, olyan 90nél kéne meghúzni a határt, nem 70nél, máris sokkal másabb lenne a világ, több lenne a szakmunkás, kevesebben szívnának az iskolai anyaggal, kevésbé lennének túlterheltek a tanárok, meg miegymás..

2022. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Azért elég rossz érv,hogy a betegséget lehet gyógyítani. Nagyon sok betegség gyógyíthatatlan. Pl AIDS, veszettség stb.
2022. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!