Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 gyerekem van,3 és 5 évesek...

2 gyerekem van,3 és 5 évesek lesznek nemsokára. Nagyon nehéz velük. Mit csináljak? Állandóan rosszalkodnak. Sokszor nem fogadnak szót. Se a szép szó,se a csúnya szó nem használ sokszor.

Figyelt kérdés
Tudom,szar anya vagyok. Későn próbáltam meg szigorúbb lenni vagy nem tudom. Az oviban ,bölcsiben bezzeg normálisabban viselkednek. Főleg ha együtt vannak, mégjobban "meghülyülnek". Sokszor úgy érzem hogy nem bírom már, elegem van, évek óta ez megy. Mikor fognak megkomolyodni végre?
2022. aug. 28. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Nevelés kérdése. 14 éves korukig ez lesz kb.
2022. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

7 éves kor körül kezdenek kicsit komolyabbak lenni.

Természetesen a bölcsibe oviba betartják a sok szabályt. Nekik ott lenni kb olyan mint nekünk a munkahely, otthon ereszti ki a fáradtgőzt. Csináljatok programokat, főzzetek együtt stb.

2022. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Csináljatok programokat ahol lehet futkározni, kiabálni, vagy épp elmélyülten rajzolni, festeni. Az anyjukkal mindig szófogadatlanabbak mint másokkal, ez ilyen. De következetes neveléssel azért el lehet érni egy kis javulást. Tini korukig folyamatosan veszekedni fognak, erre nyugodtan készülj fel, utána meg a tini bajok jönnek majd.

Apjuk nem foglalkozik velük?

2022. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Hát a gyerekek ilyenek, szerintem emiatt nem vagy rossz anya. Nyilván ekkora kicsiknek nem elég kétszer szólni. Az is természetes, hogy otthon csintalankodnak, ahol megvan az érzelmi biztonság.

Pozitívan próbálj fegyelmezni, azt javaslom, tereld a figyelmüket, ha máshogy nem lehet lenyugtatni őket. Szöszölős dolgok jók ilyenkor, mint a festés, gyurma stb.

2022. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

"Sokszor úgy érzem hogy nem bírom már, elegem van, évek óta ez megy."


Basszus ez csak két gyerek. És gondolom senki nem erőltette hogy vállald őket. A gyerek ezzel jár.

2022. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozol mellettük teljes munkaidőben?

Idővel jobb lesz!

Van segítséged?

2022. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!