Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha 9 éves gyereked nem merne...

Ha 9 éves gyereked nem merne egy szobában aludni egy szúnyoggal, és nem merne átmenni 5 métert a te szobádba, nehogy megcsípje?

Figyelt kérdés
Segítenél neki, vagy mérges lennél rá? Eddig nem volt ilyen problémája, ha szúnyogot hallott zümmögni, eddig is átjött, most viszont átkiabál neked, hogy gyere át hajnal 2kor és kísérd át őt a te szobádba.. megtennéd?
2022. aug. 29. 12:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Átmennék. Persze mindenki ingerült éjjel, ha felkeltik, de nem látom ezt szörnyű dolognak. Le kell csapni a szúnyogot, nos lehet tovább aludni.
2022. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelműen segítenék neki. Nyilván mérges lennék, ha álomból ébresztene, valószínűleg halálra rémülnék, hogy mi van, de mennek azonnal gond nélkül
2022. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
93%
Nem kérdés, hogy mennék segíteni neki és lecsapnám. De én magam miatt is felkelnék és lecsapnám. Nem félelem miatt, csak tudom, hogy összecsípkedne és tele lennék viszkető foltokkal, ráadásul ki se pihenném magam. És ezt nyilván a gyerekemnek sem akarom. Ráadásul ő nem is tudná megállni, hogy ne vakarja, így vérző sebeket is csinálna magának.
2022. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
A gyerek nem akar egy szobában lenni a szúnyoggal, nem tudja hol van, csak "hallotta", és nem akar ott maradni, nálad akar aludni, de egyedül nem mer átmenni. Hajnal kettőkor nem fogok egy 20nmes szobában hallomás alapján(van konnektoros szúnyogirtó a szobában) félcentis szúnyogocskát vadászni, azt akartam, hogy egyedül átjöjjön ide hozzám aludni.. Erre nem volt képes, pedig előtte sosem zavarta az ilyesmi. Azt akarta, hogy átmenjek, és átkísérjem magamhoz. 10 perc sírás után átmentem érte, de úgy érzem nem kellett volna, ez olyasmi, hogy átjöjjön egyedül, amit egyedül kellene már egy kilenc évesnek csinálnia. Nem látta a szúnyogot, vannak éjjelilámpái, nem merte felkapcsolni, és azt kérte, én menjek érte.. ez 9 évesen nagyon.. szóval egy ovis szintje kb. Teljesen ledöbbentem, nem tudom, mi baja lehetett.
2022. aug. 29. 12:37
 5/39 anonim ***** válasza:
73%

Én meg azon döbbenek meg, hogy 10 percig hallgattad a sírását, ami alatt garantáltan teljesen kiment az álom a te szemedből is, ahelyett, hogy felkászálódtál volna és fél perc alatt átkísérted volna.

Megint az öncélú szívóskodás ment, a probléma minél gyorsabb megoldása helyett.

2022. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
63%

Hát kérdező, szívből sajnálom a gyerekedet.

Felnőtt vagyok, de pár hónapja felriadtam éjjel és még voltam győződve róla, hogy egy béka van a szobában. Felhivtam telefonon a férjemet, aki azonnal feljott a nappaliból és neki állt szépen egy rossz szó nélkül atnezni a szobát. Annak ellenére hogy tudta, nem lehet béka a szobában.....

2022. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Szerettem volna, ha képes egyedül megoldani, gondolod csendben voltam? Így nézett ki: "kísérj át, félek" "az csak egy szúnyog, nincs semmi baj, meg tudod csinálni" neeem tuuudoooom "már sokszor átjöttél, a szúnyog nem fog bántani, képes vagy rá" de nem érted, hogy neeeeem tuuudoooom" de tudod, már sokszor megcsináltad! Ha nagyon félsz gyere át betakarózva" neeheeeheeeem


Szerettem volna, ha önállóan(de legalább támogatás és megoldásjavaslat hatására) megbirkózik azzal a "nehéz" helyzettel, hogy szúnyogot hallott a szobájában. Kb az 50. alkalom tavasz óta, volt is már szúnyogcsípése, ez nem ismeretlen dolog a számára, meg kellett volna tudnia oldani egyedül. Úgy éreztem inkább a kényelmére ugrasztana át. Nem oldhatok meg helyette mindent, ez igazán olyan apróság, ami 9 évesen az ő dolga, pláne, hogy milliószor megcsinálta már. Nem azt kértem, hogy csapja le, vagy maradjon ott, hanem jöjjön át 5 métert egyedül. Ráadásul ez egy szúnyog, nem is darázs vagy ilyesmi. Mérges voltam/vagyok miatta. Nem csak az a baj, hogy felébreszt, a tehetetlenség, az abszurd félelem(vagy kényelmi ugrasztás), hogy játssza a babát, vagy nem bízik magában, vagy mittudomén mi állt mögötte, szerintem tartott is tőle, de rá is játszott, hogy úgy kezeljem, mint egy babát. Mindezt 9 évesen hajnal kettőkor, mert neki most épp ilyenhez támadt kedve.

2022. aug. 29. 12:52
 8/39 anonim ***** válasza:
42%
Miertbutalod ennyire a gyerekedet? Úgy beszélsz róla, mintha valami szerencsétlen kis lelenc volna, akit csak úgy a nyakadba akasztottak.
2022. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Neee, hatos:D ezt nem hiszem el. Te felnőtt vagy? Én a helyedben két kézzel kapaszkodnék ebbe a férfiba, még egy ilyet nem találsz sehol..


Amúgy a gyerekem nem szúnyogfóbiás, gondolom te alapvetően irtózol a békáktól, talán ezért gondolod, hogy sajnálni kell.. Most képzeld el, hogy kézzel is meg tudod fogni a békát minden alkalommal, nem zavar, ha melletted van, sőt, le is csaptad már magadon(illetve lesöpörted magadról), meg békákat keresgélsz vödörrel, hogy megfogd őket(ahogy a gyerek légycsapóval kereste a szúnyogot korábban), de egyik este felkelsz, és hirtelen kitalálod, hogy te rettegsz a békától és mentsenek meg. Attól, amivel semmi különösebb bajod nem volt soha.


Vagy várj, cseréljük ki valami hétköznapi dologra. "jajj, itt egy zokni a szobában, kérlek segíts, nagyon félek tőle, egyedül nem tudok kimenni a szobából" Úgy, hogy amúgy van zoknid, fogtál zoknit, csaptál le zoknit, milliószor voltál vele egy légtérben.

2022. aug. 29. 12:57
 10/39 anonim ***** válasza:
63%

Ezen az oldalon mindig a kérdés feltevője a rossz.

6-os egy életképtelen pi...már bocs. 🤦‍♀️🤦‍♀️

Én most megbeszélném a gyerekkel az esti történteket és ha újból előfordulna, akkor nem segítenék. Ennyi önállóság legyen már 9 évesen. Ja, tudom az nem divat, ahogy olvasom a válaszokat.

2022. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!