Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni egy extrém...

Mit lehet kezdeni egy extrém válogatós 10 éves gyerekkel? 3 fajta főtt ételen kívül gyakorlatilag csak a pirítóst eszi meg önszántából. A többi ennivalóból csak hisztit, ordítást követően hajlandó valamennyit enni.

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem szabad ráhagyni. A megfelelő tápanyagokat be kell vinnie, ha tetszik, ha nem. És ez a szülő felelőssége és kötelessége. Úgy kell nevelni, hogy megegye azt is, ami lehet hogy nem épp a kedvence. Az a baj, hogy sokaknak csak élvezkedés az étkezés, pedig ez nem erről szól.
2022. szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
20%
10 éves. Ha adhd-s vagy auti lenne, már kiderült volna. 3+3 gyermekes (mozaik) anyaként kérlek, hogy ne hagyd rá! A jelenlegi kamasz-fiatal felnőtt korosztályban már erősen megmutatkoznak a ráhagyó nevelési módszer durva következményei. A gyerekeknek szükségük van a megfelelő tápanyagokra - ezek hiányában talán nem gyermekkorban lesz egészségügyi problémájuk, de te felnőtt korában is az édesanyja leszel és szeretnéd, ha teljes életet élhetne. Nem szabad belelapátolni az ételt, de te vagy a szülő. Meg kell ennie. Pont. Különben nincs mesenézés, vagy amit ő szabadidejében szeret csinálni. Ha kihagyja az étkezést, hidd el: előbb-utóbb megéhezik annyira, hogy ne válogasson. (És egy-két étkezés kihagyásába még senki nem halt bele.) De ne legyen nasi az étkezés helyett csak azért, hogy “egyen valamit”! Ezt nagyon sokan elrontják. És igen, nálunk a cukros gyümölcsjoghurt is nasinak számít. A legkisebb 1 éves, de az öt testvére választhatott magának fejenként 2 dolgot, amit nem eszik meg. Ezeket nem főzzük, vagy kínálunk helyette mást. Viszont van egy fontos szabály: tartsd tiszteletben, hogy mikor lakott jól a gyerek! Ha azt mondja, elég volt, ne erőltesd tovább. Remélem, tudtam segíteni. :)
2022. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Aki így állítja, hogy nem szabad ráhagyni, az elmondaná, hogy mit lehet tenni? Az enyém akkor sem eszik, ha a fejem tetejére állok sem.

Én már annak örülök, ha gyümölcsöt eszik.

2022. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
66%

helló, én vagyok a boldog és tápanyagokban gazdag egykori gyerek, akire nem hagyták rá... minden étkezés sírásból, remegésből, hányásból (általam), üvöltésből, fenyegetőzésből, rángatásból, változatos büntetéskből (apám) állt körülbelül minden olyan hónapban, amikor éppen nem külföldön dolgozott. 18 évesen költöztem, először kollégiumba, utána onnan tovább bérelt szobákba, ma 25 vagyok, néha már meg merem enni a müzlimet kint a konyhában a többiekkel, és nem rohanok pánikszerűen a szobámba az ételemmel ha feltűnik a láthatáron egy másik ember. szóval én is azt ajánlom, hogy erőltesd, nyaggasd, kínozd, büntesd, mert akkor biztos hirtelen nagyon motivált lesz az étkezésben.

vagy esetleg hagyd rá, hadd étkezzen (és éljen) nálad nyugalomban, biztonságban, szeretetben.

2022. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%
Hogyhogy mit lehet tenni? Ha azt mondja nem megy iskolába akkor nem kell mennie? Ha nem akar fürödni nem fürdik?
2022. szept. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
51%
12-es vagyok. A 14-es nem tehet róla, amit vele műveltek, az már bántalmazás kategória (az sem érdekel, hogy lepontozott). Senki nem mondta, hogy üvölteni kell a gyerekkel, rángatni és hányásig erőltetni. Én fent leírtam a nálunk bevált módszereket, normális, beszélgetős, jókedvű étkezéseink vannak. Azoknál a gyerekeinknél, akiknek nem én vagyok az édesanyja, voltak problémák. Nem ettek sem zöldséget, sem gyümölcsöt, de naponta több alkalommal is nasiztak. Elmondtam, hogy ez nem egészséges, nálunk ilyen nincs (már csak azért sem, mert a többiektől láttak jó példát). Kezdetben megbeszéltem velük, hogy nálunk csak akkor lehet szó nasiról, ha megeszik a normális főtt ételt, zöldséget, gyümölcsöt. Bejött. Utána a napi nasizást kellett kicsit leépíteni, ez már könnyebb volt, ment észérvekkel, mostmár együtt “nasizunk” sárgarépát, zellerszárat, gyümölcsöket. Moziestéken mehet a popcorn, néha kapnak csokit, de nyáron például kifejezetten tetszett nekik, hogy közösen készítettünk egészséges jégkrémet. Azóta sok-sok rábeszélés után az édesanyjuknál is sokat változott a helyzet.
2022. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyhogy mit lehet tenni? Ha azt mondja nem megy iskolába akkor nem kell mennie? Ha nem akar fürödni nem fürdik?"

Látszik, hogy nincs problémás gyereked.

Szerencsére fürdik, de az iskolával vannak gondok. Természetesen erőltetve van, hogy járjon, de sajnos volt, hogy ki kellett venni a gyereket, és fél évig magántanuló volt. Akkor én tanítottam itthon, neki ez jobban is tetszett, csak nekem nem annyira.

Jelenleg jár suliba, de volt, hogy kárt is tett magában az iskolában. Jártunk pszichológushoz évekig, nem igazán tudnak mit tenni vele. Az evés erőltetésével már rég felhagytam, nem kell emiatt még plusz egy szorongásos tünet.

Megmondtam neki, kaja van, ha eszik jó, ha nem eszik, és beteg lesz, akkor majd befekszik a kórházba, ennyi. De van, hogy napokig csak gyümölcsöt eszik. Dokihoz elvittem, szerinte nem kórosan sovány (170 cm, 43 kg), és ha nem akar enni, akkor ne egyen. Hát oké, én szóltam!

Szóval elég könnyű ám mondogatni, hogy ez nevelés kérdése. Neurotipikus gyereknél szerintem bárki meg tudja oldani, a nem neurotipikus gyereknél meg nem olyan egyszerű.

Az meg a másik, hogy én nem vagyok hajlandó a 4 fős családnak 4 féle ételt főzni. Egy féle van, olyat főzök, amit múltkor még szeretett, mégis csak piszkálja. Akkor ez van.

2022. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt nem a mentálisan problémás gyerekekről volt itt szó, másrészt kisgyerekekről beszélünk, nem tinikről.
2022. szept. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igaz, az enyém 12, nem 10. Ez valóban nagy különbség! Amúgy világ életében ezt csinálta.

A mentális betegség szóval ne dobálózz, elég sértő.

De ha tág értelemben akarjuk venni, akkor az evésprobléma is mentális probléma. Ha nem tudnák van erre szakosodott gyermekpszichológus!

2022. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy az enyém most pár napja elég jól eszik. Talán jön a hideg, és az ő szervezete is elkezd raktározni, zsírt gyűjteni? Nyáron szinte semmit nem evett.
2022. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!