Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha kamasz 13...

Mit lehet tenni, ha kamasz 13 éves lányunk nem akar iskolába menni és állandóan betegséget jelez?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó beszélni, hogy esetleg valamilyen iskolai problémái vannak-e. Kamaszokra jellemzően felkapja a vizet, ha kérdezgetjük.

Covid miatt itthon volt a családunk karanténban, de ennek már két hete. Eleinte nehezen gyógyult ő is, mi szülők voltunk még igen betegek, de már jól vagyunk, bátyja nem volt beteg. A gyerekorvos legutóbb azt mondta, nem látja okát, hogy még itthon legyen lányunk, mehet iskolába, de azért kért egy nagy labort, amin nem találtak semmit. Ekkor lányunknak megjött (1,5 éve volt az első, nem most), akkor arra hivatkozva, hogy nagyon görcsöl, ismét, ill. továbbra sem ment iskolába. Akkor a gyermek nőgyógyászatra is elvittük, ott csak gyógyszert kapott. Érthető módon nem vizsgálták meg, de nem is hívták vissza. Pénteken és ma erős fejfájásra hivatkozott, azért nem hajlandó iskolába menni. :-(

Lövésünk nincs, miként lehetne rávenni, hogy menjen suliba.



2022. nov. 28. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem amíg azt látja, hogy minden színlelt vagy valós apróságért otthon lehet maradni, addig ezt ki is fogja használni, elvégre hát tini. Ha valóban beteg, lázas, megy a hasa, stb az nyilván más, de ezt megjátszani is nehéz. A munkából sem maradsz ki, mert fáj a fejed vagy megjön, hiába nincs kedved hétfő reggel dolgozni menni. Beveszel fájdalomcsillapítót, görcsoldót, akármit, oszt' csókolom, teszed a dolgod. 13 évesen már elég nagy, hogy ő is így kezelje. Nem könyörögni kell neki meg rávenni, hanem világos szabályokat felállítani és azokat következetesen betartatni.
2022. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Gyógyszert adni neki, beültetni az autóba/kézenfogni és akkor is bevinni. Közben többször elmondani, hogy bármit elmondhat, ha bántják vagy ha dogától fél…stb.. de hiányozni többet nem lehet mert nem fogja tudni behozni és a betegség színlelés nem megoldás.
2022. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell rávenni. Be kell vinni az iskolába és kész. Nem ő fogja megmondani, mikor megy és mikor nem.
2022. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Tipikus kíngörcs kislány lehet.
2022. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem akar? Jó vicc. Nem akarat kérdése.
2022. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell rávenni, ha fejfájásra hivatkozik, adsz neki egy csillapítót, majd megfogod és beviszed. És mondd meg neki, hogy nem lesz jó hatással az egészségére, ha gyógyszereket vesz be, miközben semmi baja, úgyhogy mértékkel színleljen.
2022. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

En is voltam ilyen tinikent. Folyton azt mondtam, hogy faj a fejem.

A valodi ok pedig az volt, hogy szorongtam, az osztalyban mindenki mas volt mint en, csunyanak ereztem magam, mindenhonnan kilogtam.


Otthon mennyire bizalmi a legkor? Biztosan van valami baja, csak nem mondja el.

2022. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha nekem fáj a fejem vagy a hasam a mensi miatt maximum gyógyszert kapok, aztán indulás a buszra :DD


Egyébként ha nem akar beszélni arról, hogy van e valami gond a suliban, akkor szerintem tuti van. Lehet, hogy nem bántják, csak egyszerűen szorong. Én felkeresnék egy pszichológust minimum egy ülés erejéig (egyáltalán nem bántásból írom). Magamból kiindulva osztályfőnökkel nem beszélnék, az nagyon kínos lenne a gyereknek, inkább iskolapszichológus ha van, vagy bárki olyan, akit nem lát minden nap és köti a titoktartás.

2022. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
Azt azért tisztázhatnád veled, hogy nem azért jár iskolába, hogy meglegyen a 8 általánosa,vagy még több, hanem azért, hogy legyen tudás a fejében. Senkivel ne törődjön ott a suliban, ha valaki bántja vagy hasonlók, csak arra figyeljen, hogy minél több tudást magába szívjon.
2022. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lövésünk nincs, miként lehetne rávenni, hogy menjen suliba."


Az én lányom is 14 éves. Nyolcadikos. Nálunk ugyan nincs ilyen, hogy ő dönti el megy vagy nem suliba, de nekünk van egy egyezsegunk.


Ugye 10 napot igazolhat a szülő.


Már hetedikben is mondtam neki, hogy lehet félévente 2 (tehát összesen 4) napja, amikor egyszerűen csak rossz napja van, nem akar bemenni, akkor 4 napot igazolok neki a "semmire".


Hetedikben kihasznalt a négyből három ilyen napot, idén eddig még egyet sem, de a tudat ott van, hogy van ilyen lehetősége.


Miután meggyőződtetek hogy nem iskolai probléma miatt vagy valami komolyabb ok miatt csinálja ezt, akkor esetleg egy ilyet ajanlhatsz neki te is.

2022. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!