Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érezte más is úgy, hogy a...

Érezte más is úgy, hogy a gyermeke sokkal fejletlenebb értemileg, mint a társai?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves gyermekem, olyan de olyan sokat foglalkozom vele, nem dolgozom, mindent megveszek neki amiből tanulhat, de mégis úgy érzem, hogy koránál sokkal fejletlenebb. Védőnő szerint ne aggódjak, de sokszor olyan, mint aki csak néz és nem is ért semmit. Kérek valamit és csak ténfereg, vagy teljesen mást csinál. Nem beszél, nem válaszol vagy fejjel sem mutat igent-nemet, olyan nagyon furcsa nekem. Nálatok helyreállt az ilyen? Védőnőnk szerint hatalmas a gyerek és mivel a teste nagyon fejlődik, ezert le van maradva az agy, de behozza majd, ha a növekedés megáll kicsit. Szerintetek? Aggódom érte, mondtam neki elviszem maszekba is bárhova, de szerinte nem kell sehova.
2022. dec. 3. 19:49
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Van tesója, nem szabad hasonlítgatni tudom, de fényév távolság hogy úgy mondjam. Ő ilyenkor mondatokban beszélt és mindent megertett, vele meg utcara menni sem lehet, mert folyton sír mindenért, mindentől, nem érdekli a tiltás ...
2022. dec. 3. 19:51
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Minden gyerek másképp fejlődik, ezen ne aggódj rögtön.

Vidd el vizsgálatra, ha problémásnak érzed.

De ne úgy, mint egy őrült fúria, hanem okosan, értelmesen, kivárva a különféle dolgokat, ami kell hozzá.

2022. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az nem gond, hogy nem beszél, de ha nem is érti mit mondasz érdemes inkább a gyermekorvos véleményét kikérni.


Egyébként engem nagyon aggasztott a fiam, mert mikor elmúlt 2 éves se mutatott semmilyen hajlandósságot az önállóságra de olyan szinten, hogy kanállal és villával sem tudott enni, öltözni szó szerint semmit, nem is beszélt, 4 szava volt. Viszont megértett mindent. Nagyon sok 1,5 éves kortól való játék sem volt jó neki 2 évesen sem, mindegy mit akartam vele játszani, csak a kisautók érdekelték.


Egyébként nincs baja, 2,5 és 3 éves kora között mindez teljesen megváltozott. Szeptemberi így majdnem 7 évesen ment iskolába, logopédiára viszont még most is járunk, de ovi nagycsoportban rengeteget fejlődött beszédben. Iskolában nem tartozik a gyengébb képességűek kőzé.


És a tesójával ég és föld nálunk is, nagyjából 2 véglet.

2022. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
És a gyerekorvos mit mond? Mindenképp vidd el kisgyerekekkel foglalkozó pszichológushoz, és esetleg neurológushoz.
2022. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szóltam védőnőnek, hogy szóljon a háziorvosnak, hogy úgy érzem gond van, de azt mondta sokan vannak így mint mi és nem indokolt, hogy bárki bármit is nézzen rajta. Hát gyerek orvosunk sem látta, mert beteg hál Isten nem szokott lenni, amikor meg olyan volt, akkor ügyelet. Oltásokkor átvizsgálta és ennyi. Telefonos gyógyító.
2022. dec. 3. 20:31
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd a kezedbe a dolgokat magad. Nem a védőnő gyereke. Kibicnek semmi se drága.
2022. dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, gond van, ne hagyd magad!

Nálunk is le van maradva a gyerek, 1 éves státuszon nem hallgat a nevére, nem is nagyon reagál semmire, amit mondok neki. Azt mondta a védőnő, kap még 1-2 hónapot, majd behozza. Na, engem nem hagyott nyugodni a dolog és elvittem hallásvizsgálatra magán úton. Kiderült, hogy nagyothalló és készülék is kell neki mindkét fülére.

Az anyai megérzések nem hazudnak, nézesd meg!

2022. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! Korai fejlesztés 3 éves korig van. Ez a leghatásosabb!


Először lássa fejlődésneurológus, de fel is méretheted a Szakszolgálatnál.


Én pl 20 hónaposan már a Szakértői Bizottsághoz vittem a lányom. De ott egyértelmű volt az autizmus.

2022. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
8as, nektek mi volt az autizmus tünete? Egyébként értelmes a kislányod? Azt hallottam az autizmus van, hogy nem értelmi, de az is lehet. Különben a kisfiam olyan, mintha szelektív szakaszok lennének a nap folyamán. Tehát vannak órák mikor meglepődöm és amit kérek megteszi. De van mikor akármit mondok, mintha ott sem lenne. Nem értem. Amikor a védőnőnek mondtam azt mondta nem akar figyelni olyankor hagyjam. Nade több órán át is nem néz oda se. Máskor meg nekem mutogatja a könyvét, hozza oda a dolgokat, nevetgél, incseleg, pusziszkodik. No de ez a sokkal kevesebb alkalom. Tehát általában olyan, mintha nem lenne ott fejben.
2022. dec. 3. 21:37
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Egy 2 éves gyerek nem lesz mindig ott fejben. Szerintem ez egy irreális elvárás. Én beszéd miatt vittem felmérésre a lányomat. És a védőnő egy szóval nem mondta, hogy ne vigyem. Egy védőnő nem gyógypedagógus és nem ért ilyen dolgokhoz. Ha te úgy érzed gond van, vidd el, nem is kell a védőnőt megkérdezni. Az én lányom beszedfogyatekos, ez csak évek múlva derült ki. De a védőnő ezt észre sem fogja venni statuszkor, mert nem annyira súlyos.
2022. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!