Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha a gyerekek...

Mit lehet tenni ha a gyerekek "vadulnak "? Óvodásak. Ha velem vannak (anyával) akkor mindig vadulnak. Próbálom nevelni őket de nagyon nehéz velük.

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Mind a te gyereked? Hányan vannak, mennyi idősek? Mit jelent a vadulás?


Amit ilyenkor tenni lehet: lementek, hagyod, hogy a friss levegőn kifutkározzák, kikiabálják magukat.

Napi 2-4 órát ideálisan lent lehetne tölteni, nyilván hidegben nehezebb (bár a gyerekek sose fáznak :D), de akkor is ki kell menni.

Otthon pedig kínálsz nekik tevékenységeket, leülsz velük játszani. Társas, gyurma, festés, szerepjátékozás - egyik se durvulás.

Ha nagyon nem bírnak magukkal, akkor beltéri akadálypálya (párnák, székek, minden felhasználásával), célbadobás stb.

2022. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én gyerekeim. 3 és 5 évesek. 2en vannak. Főleg ha együtt vannak akkor "vadulnak" ,hülyülnek meg. Külön is de főként ha együtt vannak.
2022. dec. 18. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok :)

Mindenképp érdemes szabályokat lefektetni az otthon létre és ezeket következetesen betartatni. Pl nem ugrálunk a kanapén (kivéve ha épp ez a játék és ott vagy, hogy biztonságos legyen) vagy nem csapkodjuk az ajtót. De ezek a szabályok legyenek logikusak azért (ajtót nem csapkodjuk, mert tönkremegy a zár és drága egy új ajtó / kanapéról nem ugrálunk, mert veszélyes / nem kiabálunk, dobogunk, mert a szomszédokat zavarhatja (ha panel/társasház) stb.).

De ha a gyerekek rohangálni szeretnének, akkor ezt csak úgy tudod leállítani, ha engeded, hogy kirohangálják maguk. Azt pedig kint érdemes. És perszey sokszor figyelemre van szükségük tőled és azért csinálják, ilyenkor érdemes leülni velük, csak rájuk figyelni.

A vadulást még mindig nem tudom, pontosan mire érted. Írnál konkrét példát?

2022. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kipihentségi szintemtől függ, hogyan reagálok a vadulásra. Ha fizikailag, mentálisan, idegrendszerileg is viszonylag jól vagyok, vadulok Velük én is. Ez azt jelenti, hogy fogócskázni kezdek Velük (nyilván ez jobb az udvaron, de ha esik, bent sincs akadálya), birkózni-csiklandozni Őket, lebirkózzuk egymást a szőnyegre vagy éppen kicsi a rakást játsszunk, amikor mindenki dől, amerre lát. Szoktuk élvezni és pár ilyen aktív, mozgással téli perc a legenergikusabbat is lefárasztja. De sokszor ilyenkor táncolunk (vagy inkább zenére tombolunk). A nagyágyon is szoktunk birkózni, mindegy, hogy hol, a lényeg, hogy a vadulás annak a jele, hogy 1. Vagy tele vannak energiával és azt feltétlen le kell mozogni, ilyenkor nem célravezető leültetni Őket gyurmázni, ezzel csak elodázzuk a vadulást, 2. Vagy figyelemhiányosak, kapcsolódni akarnak, erre pedig, szerintem a legjobb mód a sok intenzív testkontaktus (dögönyözés, birkózás, vadulós tánc, amikor egyenként felveszem Őket és körbetáncolom Velük a nappalit). Ha ki tudunk menni, a trambulinban is szoktunk vadulni, nemcsak ugrálni lehet benne😊

Ha fáradtabb vagyok, biztosan kiviszem Őket a levegőre (ha épp nem zuhog), mert fáradtan én nem bírom a négy fal között, olyankor minden zavar, nehezebb türelmesen reagálni a vadulásukra. Kint a gyerekek többsége angyal lesz, bicajozunk, hintázunk, sétálunk.

Ha fáradt vagyok és zuhog az eső, összekucorodunk egy mese előtt mindannyian. Azt vettem észre, hogy a legvadulósabb gyerekem is le tud higgadni, ha megölelem, összebújunk.

Három gyerkőcöm van, 10, 8 és 3 évesek. Ha épp nem vadulnak, tehát Ők is nyugodtabbak, tele van a szeretettankjuk, akkor tudunk nyugis dolgokat csinálni, olyankor imádunk mindannyian egy könnyvvel a kezünkben bebújni a nagyágyba, a nagyok olvassák a sajátjukat, én pedig olvasok a 3 évesnek.

2023. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Nevelés, ha kell fegyezmezes.
2023. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!