Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm gyereke rendkívül félénk, pedig már 15 éves. Ha vendégek érkeznek hozzájuk, ki se akar jönni, mert köszönni sem mer, a szüleinek ki kell ráncigálni a szobájából, hogy egy sziát mondjon mindenkinek. Az iskolában sincsenek barátai, órákon is csak akkor szólal meg, ha a tanár kérdezi, de magától soha nem jelentkezik. Az anyja csak panaszkodik róla egyfolytában, nem hallottam még soha, hogy dicsérné. Vajon mi lehet az oka annak, hogy valaki 15 évesen ennyire félénk? A szülők ronthattak el valamit? Esetleg maga a gyerek a hibás?

2023. jan. 12. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Vannak extrém introvertált emberek. Ezen mondjuk nem segít, ha anyuka még másnak szapulja a gyereket...
2023. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Mintaanyuka lehet. 🤣
2023. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Kiráncigálják a szobából?


Szegény gyerek...


A szülők nulla empátiát mutatnak felé.

Introvertált. Nem baj az. Én is az vagyok. El kell fogadni. Nem kényszeríteni semmire.

2023. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
De miért kell hibást keresni azért mert valaki más?
2023. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is ilyen voltam, egy túlmozgásos, minden lében kanál anyuka, aki önjelölt pszichológus is, nem segít az biztos. Szerencsére engem elfogadtak a szüleim olyannak amilyen voltam. Ahogy kikerültem aztán a nagyvilágba, folyamatosan muszáj volt nyitnom és megoldanom mindenféle szociális helyzetet. A sors fintora, hogy első munkahelyként 10 évig dolgoztam ügyfélszolgálaton 😂
2023. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor mi lenne a jó szülői magatartás ebben az esetben? Szerintem az sem lenne jó, ha ráhagynák én nem foglalkoznának a félénkségével, nem?
2023. jan. 12. 15:03
 7/16 A kérdező kommentje:
Az én helyett ést szerettem volna írni.
2023. jan. 12. 15:06
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

De. 15 éves, még gyerek, fog változni, alakulni. Ennyi idősen az ember még bőven keresi önmagát, az is aki nem ennyire félénk.

Te mit szólnál ha valaki állandóan olyan szituációba kényszerítene ami neked kellemetlen, rossz, megalázó?

2023. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Mitől lenne önbizalma, ha még az anyja is állandóan csak fikázza? Van még kérdés?
2023. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az teljesen normális ha egy 15 éves a szülei ismeroseihez nem megy ki köszönni, kamasz, egyedül akar lenni. Az annyira már nem normális, hogy a kortarsaival sincs kapcsolata. De azt gondolom, nem tudhatod barátkozik-e a suliban, amúgy meg békén kellene hagyni és nem kirancigalni a szobájából.
2023. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!