Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista vagy Adhd gyanús inkább?

Autista vagy Adhd gyanús inkább?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves múlt szeptemberben. Most januárban hallókészüléket kapott mind2 fülére. Tehát a jelenlegi vizsgálatok azt mutatják a hallás miatt vannak a viselkedés zavarok. De kezdek kételkedni:(


Tehát a fő problémánk az hogy a gyermekkel nem igazán lehet elmenni kb sehova mert bármikor robbanhat vagy túlpöröghet..

Nagyon nehéz rá venni is hogy elinduljunk itthonról,hogy öltözzünk stb. Mutatok képet is arról hova megyünk hogy biztosan értse, ennek ellenére vagdalózás ,sírás a 80_90%a az egésznek.


Aztán a másik hogy van hogy harap,ráordít az emberre ha a kedve épp olyan hogy kiakad épp valamin,vagy ami nem úgy van ahogy ő akarná ütögeti akár magát akár mást. Mint aki irányítás mániás vagy nem is tudom hogy fogalmazzak. Rengeteget harcolunk vele sok mindenért!

Van egy 8éves nővére sokszor megüti ha bekattan nála valami.

Borzalom..nem tudom már hogy lehetne ezt szabályozni. Rengeteget beszélünk s magyarázkodunk neki de ha meg is bánja rá nemsokra kezdődik elölről..


Egyébként ez a harapás, üvöltözés 1x egy jó időre eltűnt nála és most kb 2 hónapja ismét vissza tért.


Segítségünk senki sincs sajnos. Jelenleg zajlanak a vizsgálatok. Jár logopédiára.

Járunk hallás gondozóba is.

Azt mondták nem autista. De én már nemtudom. Autikkal dolgozom és van akire sajnos hasonlít..teljesen kimerültnek érzem magam sokszor holott aztán egy nyugodt család voltunk. Ezek leginkább 3éves kora óta állnak fennt.



2023. jan. 15. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Ha autistakkal dolgozol, akkor jobban tudod a választ, mint én. Adhd nem hiszem. Annak más a tünete.
2023. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen velük dolgozom. De a szakik mást állítanak. Sajnos mivel hallás sérülés van nálunk ezért is vagyok össze zavarodva. Mindenki azt mondja majd behoz mindent és lehiggad ha megtanulja a beszédet jól érteni és le kommunikálni..:/
2023. jan. 15. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Lányom Asperger szindrómás. Kb ugyanez pepitában.
2023. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Lányom hasonló problémákkal küzd, pedagógiai szakszolgálaton csak egyéb pszichés zavart állapítottak meg nála (SNI-s). Mivel nem igazán akar javulni a helyzet, pedig már beszéltem az óvoda pszichológussal is többször is (szerinte rendben van, vagy nem akar vele foglalkozni, nem tudom), a védőnő gyermek pszichológust javasolt. Szerinte ő sokkal jobban meg tudja állapítani, ha vki autista vagy ADHD-s.
2023. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Én két autista fiúval is dolgoztam már, úgyhogy én erre szavaznék. A lányom enyhén ADHD-s, rá egyáltalán nem jellemzőek a leírtak.
2023. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban ASD-sekkel dolgozol tudhatod azt is, hogy a szakemberek sem egyszerű megállapítani mert van egy tucat egyéb viselkedészavar, amiknek ugyanaz a tünete mint az ASD-nek. Ezért szokták őket befektetni egy intézetbe és ott több napig megfigyelni. Tehát hiába várod, hogy itt valaki felülbíráljon egy szakvéleményt, pár sztori alapján. Igen ez alapjáén lehet ASD, meg egy tucat más dolog is.
2023. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6! Kiket szoktak befektetni? Ha-ha. Max Pesten.

A lányom Aspergeres,mint írtam. Én mondtam el a pszichiáternek,amit tapasztaltam. Kb 1 óra volt.

Már meg is volt a diagnózisunk.


Pedig a lányom nem egyszerű eset. Ahány szakember látja,annyiféle diagnózist kap(hatna).


Mégis szó nem volt arról, hogy bárki is megfigyelje legalább 1 hétig. Pedig az lett volna a jó.

2023. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Autista a lányom, semmi ilyesmit nem csinál.
2023. jan. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8! Akkor tudod,hogy minden autista más. 3as,7es voltam.
2023. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
@9, nyilván. Viszont nem is auti tünetek, amiket a kérdező felsorolt.
2023. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!