Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ezzel a...

Mit lehet tenni ezzel a viselkedéssel, daccal?(ovis korosztály)

Figyelt kérdés

Otthon és az óvodában is állandóan hisztit csap.

5 éves fiúról van szó.

Otthon, ha kínálva van valami neki egyik pillanatban kèri másikban nem, majd ismét kéri és visít.

Óvodában ugyanez. Óvó néni kéri jelentkezzen, aki kér pl. Sonkát. Jelentkezik megkapja, majd visít még se kell neki, nem bírja elviselni a tányérján. Óvó néni elveszi tőle, majd visít, hogy még is kell neki.

Már az első pertől tudja mit akar, nem döntésképtelen, ez csak dac, de se a szülőknek, se az óvónőknek nem jó ez.

Óvodában is már több gyerek eltanulta tőle ezt.

Kistesóra sincs jó hatással, bár vele minden rendben, totyogós bölcsis.

A nap folyamán akàr az oviban akár otthon is tud hiszti rohamot csapni. Pl. Ha fel kel kellni alvásból akkor is visít, földhöz vágja magàt.


Egyébként az a szomorú, hogy értelmileg megfelelő.

Tud társasjátékozni, kártyázni, leköti akár a rajzolás is, logikai játékok, keresd meg a párját pikkpakk megy.


Azonban néha szöges ellentettje magának püföli a játékot, nem szépen játszik vele, ez tthon meg az oviban is megjelenik, ritkán, de mindennapos.


Először is Tőletek szeretnék segítséget kérni.

Gondoltam már nevelési tanácsadóra is.



2023. jan. 22. 08:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hogyan kellene a családban vagy óvodában eljárni az ilyen gyermekkel?
2023. jan. 22. 08:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján itt senki nem fog tudni segíteni, rengeteg dolog állhat mögötte, szerintem mindenképp keresd fel a pedagógiai szakszolgalatot és első körben kérj egy részletes vizsgálatot, abból kiderul mi a gond és segítenek, hogyan tovább.
2023. jan. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az apja volt hasonló viselkedésű.

Egyébként mindennap óvodából hazaèrve egyenlő mennyiségben van vele és a bölcsis tesóval foglalkozva, meg hétvégén is.

Az óvodában is szeretve van, de a dac miatt sokszor kerül középpontba. Így sokszor kell vele beszélgetni.

2023. jan. 22. 08:57
 4/11 A kérdező kommentje:

Jár gyógypedagógiára az óvodában heti 1x.

Ott is kiderült, hogy értelmileg semmi gond, ott abban a kemény 20 percben nem történik semmi gond vele, ott nem dacos, elvégzi a feladatokat és kész.


Másik probléma, hogy a foglalkozásokon, mese közben is belebeszél, pedig nem szabadna, és elkezd visítani, ha nem kap választ a kérdésére, amit éppen nem ért a mesében, mert ő már mindent tudni akar.


Tudom, hogy ez nem jó, csak ő teszi ezt.

2023. jan. 22. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze értem, de azért nem egy 2 éves dackorszakosról van szó, hanem egy lassan iskolába készülő gyerkocrol, en a helyedben mindenképp elvinnem, inkabb menjetek feleslegesen, minthogy vegigszenvedje az iskolat, pedig kaphatott volna segítséget.
2023. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kb 3,5 éves koráig csinálta ezt. 4 éves, még vannak hisztik, de messze nem ilyenek. Ő SNI-s. Ilyen korban szerintem ez a viselkedés forma nem igazán elfogadott. Én mindenképpen vinném azért a szakszolgálathoz.
2023. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rá van hagyva, ha kér kap ha nem kéri elveszem és ha megy a balhé az asztaltól is elmehet.
2023. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt már valaha negatív következménye annak, hogy ezt csinálta? Vagy konkrétan ezt a módszert fejlesztette ki arra, hogy ő legyen a középpontban és soha nem volt negatív hatása, ezért folytatja?


Vannak gyerekek, akik rosszul viselik, ha háttérbe szorulnak. Valószínűleg ezért is nincs vele gond amikor egyedül jár foglalkozásra.


Esetleg meg lehetne azt próbálni, hogy pozitív dolgokért kapjon figyelmet, ne a negatívokért. Pl. Tanuljon verset/mondókát és mondja el a csoport előtt és tapsolják meg. Otthon kapjon feladatot és ha megcsinálta, akkor legyen nagyon megdicsérve, ha hisztizik, akkor meg ne figyeljetek rá, akár menj ki a konyhából is ilyenkor a tesóval.

2023. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem ilyen szinten, de vannak hasonló dolgai. Neki a beszédértésével van gond. Annyit normál esetben ért, hogy kér-e sonkát és sok más dolgot is megért persze. De ha fáradt előfordul, hogy nem érti jól. És akkor történik ilyen, mint amit írtál. Ő is értelmes minden játékban. De attól még ez egy komoly gond pl. iskolában ha meg kell érteni az anyagot. Nem tudom a te fiaddal is ez van-e, de 5 évesen szerintem nincs rendben az ilyen viselkedés. Mindenképpen elvinnem felmérésre.
2023. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Még másfél évig ovis lesz, szeptembertől még nem megy, mivel csak most töltötte az 5-öt egyébként.

Sajnos én is azt látom, hogy középpontba akar lenni és azért csinálja ezt. Az oviban van még 1 hasonló fiú és ő is ezt csinálja és sajnos tényleg hiába okos az óvónőket is megértem, hogy csak a negatív dolgokat teszi, azt hiszi ezekkel jobban kitűnhet.

Csak azért elég kellemetlen, hogy az oviban a többi gyerek mindent is betart, meg figyelne, ő meg rendet bont mindig.

Szűk családi körben is nagyon nehéz ezt tolerálni, ott meg szerintem még rosszabb.

Az óvó nénik is volt, hogy emiatt üres asztalhoz ültették, felállították.

Ilyenkor visít, de amúgy sajnos nem érdekli, már annyira megszokta ezt a dacot.

Szülőként mi igyekszünk figyelmen kívül hagyni a dacot, hisztit, visítást, mert tényleg ordítozhatnánk se hagyná abba.

Pedig tényleg nagyon szerethető, aranyos fiú. Az óvó nénik is látom rajtuk, hogy szeretik őt, csak mikor jön ez a szemtelenkedés, sírás, hisztizés, ami mindennapos sajnos óvodában és itthon is szörnyű.

2023. jan. 22. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!