Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek a dicséret,...

Szerintetek a dicséret, dicsérgetés, elismerés is érleli, fejleszti az idegrendszert?

Figyelt kérdés
Van 2 óvodás fiam, az egyik verekedős, mert éretlen az idegrendszere, nagy neki a csoport, csak nincs a közelben kisebb. A férjem minden nap elmondja, hogy beszéljek vele, rám hallgat, ne verekedjen. Nyilván 100x elmondtam, hogy ezt nem szabad, ne csinálja. De nem használ. Gondoltam, inkább dicsérni, elismerni kellene (persze nem ezért) és nem szekálni, talán többet segít. A pozitív dolgok gondolom jó hatással lehetnek az idegrendszerére, ne az maradjon meg benne, hogy ő nem olyan, mint a többiek, mert jaj, mi lesz belőle.
2023. jan. 22. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Egy óvodás nem képes még ilyenbe belegondolni,hogy "jaj,mi lesz belőle". Ovis!


Ne ess át a ló túloldalára. Dicsérd is,szólj is rá. És hordd el fejlesztésre.

2023. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanmar, miért fejlesztene az idegrendszert? Az inbizalmara lesz csak hatással. De csak akkor, ha nem agyba főbe dicséred
2023. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

A viselkedésterápia pont erről szól. A pozitív viselkedést kéne erősíteni.

Mondjuk én még nem láttam olyan pszichológust, aki tudta volna alkalmazni. Nekem pont azt mondták, hogy ezt az egész nap vele lévő pedagógusnak kellene csinálni. Egy pszichológushoz elviszed heti 1 órára, aki játszik vele, a gyerek nem áll neki dühöngeni meg verekedni egy ilyen szituációban, szóval nem igazán lehet ezt ott bevetni. Esetleg a pszichiátrián vannak ilyen csoportok, ahol több gyerek van együtt, ott már inkább kijönnek ezek a helyzetek.

A baj ott van, hogy az óvónők rosszul kezelik, csak a büntetést és a megszégyenítést ismerik, ami az ilyen gyereknek csak olaj a tűzre.

Tudom, hogy nagyon nehéz, pláne, hogy minket is ilyen szellemben neveltek, és mi sem nagyon ismerünk más megoldást. De próbáld inkább szeretgetni nagyon, az jót tesz nekik. A "rossz gyerek" egész nap csak azt hallja, hogy ő rossz, és aszerint is fog viselkedni. Inkább azt emeld ki, ha valami jót csinált. Ez nem jelenti azt, hogy a rossz viselkedés mellett el kell menni szótlanul. Szóval én is bajban vagyok, hogy hogy is néz ki ez a gyakorlatban. Szakirodalmat sajnos nem találtam.

2023. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!