Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg pofátlanság megkérni...

Tényleg pofátlanság megkérni erre a rokonokat?

Figyelt kérdés

2 éves gyermekem súlyos testi fogyatékossággal született, és egy új terápia miatt januártól minden héten fel kell vinnünk Budapestre. A probléma: a munka miatt a férjem csak minden 2. Héten ér rá, én meg mivel jogosítványom megszerzése óta (7év) alig vezetek, szinte csak a közeli boltig, ezért nem merem egyedül megtenni vele a Zalaegerszeg-Budapest útvonalat. Számomra ez rémisztő nagy távolság. A férjem rokonai közül akadna, aki tudna segíteni legalább az első pár alkalommal (igaz munka után), de a férjem kinevetett, szerinte ciki felnőtt nőként, anyaként őket ugrasztani közvetlenül munka után, miközben nekem is van jogsim.

Mit gondoltok? Voltatok már ilyen helyzetben?

Ja, a tömegközlekedés nekünk extrém kényelmetlen, eddig pedig minden 2. Héten jártunk csak fel, de máris szóltak, hogy ez így nem jó :(


2023. jan. 23. 19:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Hát pár alkalommal, míg belejössz a vezetésbe, talán nem annyira gáz, ha hajlandóak rá.
2023. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha engem kérne meg erre bárki, aki fontos nekem, nagyon szívesen segítenék és nem gondolnám egyáltalán cikinek.
2023. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez a rokonság fokától függ.


A szüleidet, testvéredet nem ciki megkérni. Távolabbit már talán, megjegyzem, megértelek, mert nekem sincs jogsim (konkrétan nem tudtam megcsinálni, nem ment), és nem tudom, mit tennék ilyen helyzetben.

2023. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Hetente kétszer járok Zeg-Bp között, reggel megyek, du jövök. Keress meg privátban, hátha tudok segíteni.
2023. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Én nem értem miért lenne ez ciki ha normális emberekről, beszélgetünk. Nem pénzt kérsz gondolom a fuvar költségét is állod…. Nálunk ez egyáltalán nem lenne probléma. De a vezetést kezd el jobban gyakorolni hisz neked is kellemetlen szívességet kérni.
2023. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem ciki, sőt még baráttól sem, megkérdezem ha nem akkor nem keresek mást, de te vezess ők csak kisérjenek 3-4 alkalom és egyedül is megoldod
2023. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Ha közeli rokon, és pár alkalomról van szó, akkor oké. De egyébként ott kell maradnia és megvárni titeket, vagy csak felvinni? Mert azért ez oda-vissza közel 5 óra.


Egyébként nekem sem volt tapasztalatom távolsági és nagyvárosi vezetésben, de mikor a férjem rákos lett és kemóra kellett hordani, akkor nem volt más választásom.

2023. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan rokon akivel szeretetteljes bizalmas kapcsolatod van, akkor egyáltalán nen ciki.
2023. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki.


Beszéljétek át mit szeretnél és hagyj neki is gondolkodási időt.

2023. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezni nem ciki. Felnőttek ők is, ha nem fér nekik bele csak megmondják.
2023. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!