Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak vele, hogy...

Mit csináljak vele, hogy normálisan viselkedjen?

Figyelt kérdés

3 fiunk van. 10, 5, és 4 évesek. A középsővel az elmúlt 4-5 hónapban, folyamatosan problémák vannak. Visszabeszél, szemtelen, pusztít mindent, nem fogad szót, irgalmatlan hisztiket csinál, hazudik ráadásul az óvodában szóltak az óvónők, hogy mostanában mutogatja magát a többieknek. (Sajnos ebben volt gyerek aki anno partnere volt, de az megunta, már csak a fiam csinálja ezt) Egyszerűen nem tudom mit kezdjünk vele. Normális, józan életű család vagyunk, nem iszunk, dolgozunk, foglalkozunk mindhárom gyerekkel, és mégis egyszerűen kezelhetetlenné kezd válni a helyzet. Az óvónők semmi érdemleges tanácsot nem adnak, csak hogy beszélgessünk vele sokat. Ezt meg is tesszük/tettük de a problémák ugyanúgy megvannak - sőt gyarapodtak. :(


Köszönöm ha valaki tud segíteni bármi módon.

Egy kétségbeesett anyuka


2023. jan. 25. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon rossz helyen kérdezel. Majd mindenki leírja, hogy minek csináltál 3 gyereket, ha megnevelni nem tudod őket stb.

Ennyiből valóban nehéz megmondani mi lehet a gond. Valóban lehetséges, hogy nevelési probléma. Egy átlagember semmi mást nem tud elképzelni az ilyesmi jelenség mögött.

Viszont lehet más, idegrendszeri probléma is. Esetleg megérné elvinni egy kivizsgálásra.

2023. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem csak kijött rajta hogy középső gyerek tudom tudom ugyan úgy van vele foglalkozva mint a többivel de nem vagy mégse ő nem a legkisebb aki még megtehet dolgokat és nem a legnagyobb aki már megtehet dolgokat. Illetve valahogy a szeretet/ foglalkozás is szét oszlik próbáljatok egy kicsit rá öszpontosítani persze ne úgy , hogy azt higgye ha rossz akkor mindenki rá figyel hanem úgy amugy a több beszélgetés és figyelem szerintem segíthet.

Én is középső gyerek vagyok én pl szeretett hiányosnak éreztem magam pedig ugyan úgy szerettek minket de valahogy úgy éreztem nekem nem jut elég.

2023. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
A középső gyerekek elveszve érzik magukat, nem tudják kik ők, ha nem a legnagyobbak vagy a legkisebbek. Ezért próbálják felhívni magukra a figyelmet, identitáshiányosak. Mindegyik gyereket (legnagyobb, középső, legkisebb) másként kell nevelni, mindegy gyerekkel máshogy kell foglalkozni, ezt nektek kell tudnotok, vele hogyan kell.
2023. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, milyen intenzitással csinálja ezeket a dolgokat. Lehet, hogy tényleg csak figyelemhiányos, de ha durvább dolgokat is csinál, vagy folyton pörög, lehet egyéb probléma, pl hiperaktivitás, idegrendszeri éretlenség. Próbálj meg időpontot kérni nevelési tanácsadóba.
2023. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Próbáltál szigorúbb lenni vele?
2023. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Próbálkoztál pszichológussal ?
2023. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igyekszünk következetesen nevelni őket, a másik kettőnél ez be is vált.


Nem mindig ilyen, van aki napok mikor kimondottan jó fiú, segít, kérés nélkül is csinál mindent, rendet rak, ha vásárolni megyünk szépen jön velem, segít pakolni, szépen öltözik, fogat mos mindent mwgcsinal amit kell, és plusz dolgokat is. De vannak napok, mikor maga az ördög bújik belé 😔


Pszichológusnál nem voltunk, de már felvetettem a férjemnek, ártani nem árthat alapon. Ha nem sikerül orvosolni a helyzetet, mindenképpen elvisszük!

2023. jan. 25. 17:02
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Nevelési tanácsadó, pszichológus.


Kitartást

2023. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Ne vidd a nevelési tanácsadóba. Ott majd leírják, hogy ilyen meg olyan gond van vele, és körbeküldik az összes nevelési intézménybe, ahova jár. Ez segíteni nem fog, ellenben a körzetes óvodán/iskolán kívül nem tudod máshova beiratni.

Vidd magánba, vagy a gyermekpszichiátriára.

2023. jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
9esnek és úgy mindenkinek írom, hogy a pedagógiai szakszolgalat 2 fő területe a szakertés és a nevelési tanácsadás. A szakértői vizsgálatra gondol a 9es,amit az intézmény és a szülő együtt kezdeményez, ezért mindketten megkapjak a szakvéleményt. Viszont ha nevelési tanácsadás keretein belül mész, akkor a pszichológust köti a titoktartasi kötelezettség, erről nem készül semmilyen írásos dokumentum, csak a szülőket tájékoztatja a szakember. Szóval én is mindenképp javaslom, hogy kérj szakmai segítséget, ennyi alapján itt senki nem fog neked hasznos tanácsot adni, sokkal részletesebben fel kell tárni a probléma forrását, csak úgy lehet segíteni. Magatol pedig nem fog javulni, max rosszabb lesz. Ennyivel felesleges első körben gyermekpszichiatriara menni, foleg hogy ott is hatalmas a varolista, még maganban is.
2023. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!