Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valaki tanácsot? Nagyon...

Valaki tanácsot? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Sziasztok kisfiam autista.. szeptemberben lesz 6 éves, kb egy éve beszél, még mindig pelusos.. vagyis a pisi a wc- be megy de a kaka azzal nagy gond van. Most középsős oviba, integrált oviba jár SNI - is. A védőnő minden áron azt akarja hogy suliba bent lakásosba adjam, mert olyan suli ami vele foglalkozna nagyon messze van tőlünk és autónk sincs.Az pedig részemről kizárt dolog hogy be adjam.nem önellátó öltözésben sem, enni csak két fajta kaját eszik semmi mást.. a szívem szakad meg ha csak belegondolok. Hisz tőlem függ, mindenben én vagyok mellette , persze apa is itt van de az más. Nem tudnám be adni. Sőt nem is akarom. Ha nem kapok rá egy vasat se, akkor sem. Valaki hasonló helyzetben?? Nagyon el vagyok keseredve, tudom addig még van idő, de olyan hamar elszalad

2023. febr. 10. 13:23
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne beadni? A védőnő tett egy javaslatot, te meg nem adod bentlakásosba. Pont. Nem igazán értem, mi ezzel a baj.
2023. febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Hogy erőszakoskodik érted? Mert minden nap még nem tudnám behordani, írtam hogy tőlünk messze van ilyen suli, és autónk sincs.
2023. febr. 10. 13:30
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
A védőnő nem a főnököd és nem a rendőrség, vagy a bíróság. Egy tanácsát, ajánlatát sem kell elfogadnod. Csak egy védőnő, ne foglalkozz vele mit mond.
2023. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan eroszakoskodhat, mert semmi hatalma nincsen. Az más kérdés, hogy akkor hogyan oldod meg. Suliba muszáj járnia.
2023. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nahát ez az :/ fogalmam sincs
2023. febr. 10. 13:33
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
A betölrött 8 évesen muszáj a suli szerezz papírt 1 évet még maradhat oviba, nevelési tanácsadóban intézd, és mást nem autó jogsi 1 év alatt intézzétek el
2023. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
45%
Nővérem végső elkeseredésében beadta a fiát bentlakásosba. Nagyon megbánta. Talán egy fél évet bírt a fiú. Meg is utálta az anyját, mély sebet hagyott benne. Eltelt lassan 10 év és még csak most kezd megbékélni.
2023. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%

Én is azt tenném, amit a 6-os válaszadó tanácsolt: 1 év halasztás, és addig megoldanám a kocsikérdést.

Még egészséges gyerekkel sem igen lehet autó nélkül létezni, főleg, ha mindentől elzárt helyen lakom, nemhogy egy olyannal, aki speciális igényű.

2023. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
86%
Az autista gyerekek ragaszkodnak a megszokott személyhez, főleg az anyához. Megértem a kérdezőt, hogy nem akarja beadni ilyen helyre. Valamit kell akkor intézni addig. Jogosítványod van? Autót még valahogy el lehet intézni, egy olcsóbbat. Ha nem tudod megoldani, akkor muszáj lesz beadni bentlakásosba, mert iskolába kell járnia majd.
2023. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt ki a fenét érdekel, hogy a védőnő mit mond. Az enyém legalábbis azzal kezdte anno hogy idézem: “anyuka, én fogok magának adni tanácsokat, ebből azt fogadnak meg amit gondolnak, a többit engedjék el a fülük mellett”.

Másrészt meg nem hiszem el, hogy konkrétan olyan egyszerű lenne a megoldás hogy legyen autó, de nem, sokkal ésszerűbb szenvedni, meg kilátástalan helyzetben lenni, mintsem megcsinálni a jogosítványt és / vagy venni egy kb bármilyen olcsón fenntartható autót ami elvisz a-ból b-be naponta kétszer. Szó szerint fáj a lustaság itt is.

2023. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!