Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha elvitted 3-5 éves gyermeked...

Ha elvitted 3-5 éves gyermekedet pszichológushoz, mi volt az ok?

Figyelt kérdés
Gyermekpszichológushoz fogunk fordulni, és csak kíváncsi lennék, hogy más milyen okkal/okokkal keresett fel szakembert. Köszönöm, ha válaszolsz.
2023. febr. 12. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Neurológus küldött pszichometriai mérésre 18 hónaposan. Azóta folyamatosan megyünk negyed-félévente. Már 8.
2023. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
6 évesen küldtek az iskolából, mert összefirkáltam az előttem ülő kisfiú pullóverét piros-kékkel. Előzménye az volt, hogy a fiú szünetben kergetett és ölelgetett. Én nem szerettem volna ezt, bántott a dolog... Ketten voltunk fehérek az osztályban, én és a barátnőm. A felsőt haza kellett vinnem,anyukám kimosta. Osztályfőnökit kaptam, illetve mennem kellett a pszichológushoz.
2023. febr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Fiunkat 5 évesen vittük. Húga születése körüli problémák (majdnem meghalt, orvosok lemondtak róla, téves halálos diagnózist kaptunk stb stb),nagyon megviselték. És nehezen dolgozta fel, hogy sérült lett a húga, máshogy viselkedik mint az egészséges öccse.
2023. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

A férjem fiával mentek 5,5 évesen. Ez válás után 2 évvel volt már.

A gyerek olyan szinten szimbiózisban volt az anyjával, hogy mindenféle elválás tőle, megviselte. Ami már az anyját is zavarta, hogy nélküle nem volt hajlandó aludni. Mire persze kiderült, hogy még a válást nem dolgozta fel. De mivel 5 alkalom után az anyuka leszarta amit a pszichológus mondott, nem csinálta a megbeszélteket, így változás se lett.

Most 11 éves, rengeteg mindenen szorongó, még mindig az anyja szoknyájától el nem távolodó gyerek. Arról a nyaralásról, ahova a férjem vitte a tesójával és az unokatestvéreivel, félidőben, 3 nap után haza kellett vinni, mert hiányzott neki az anyja. Ez most nyáron volt.

Tehát ha belekezdtek, csináljátok rendesen! A pszichológus jó dolog, de csak ha elég ideig csináljátok és ha mindkét szülő (illetve aki napi kapcsolatban van a gyerekkel) elkötelezett.

2023. febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Mindkét gyerekem adhd-s.

A fiamat 3 évesen vizsgálta először gyermekpszichiáter, majd logopédus. Azt mondták el van maradva a beszédben, fejlesszem én otthon. Köszi, nyilván.

Aztán az ovi küldte 5 évesen is, most már hivatalosan. Ugyanezek az emberek, de most már le is írták a szakvéleményüket.

Én azért vittem el, mert nagyon kezelhetetlen és hisztis volt, és el volt maradva a beszédben is. 3 évesen azt mondták, hogy azért hisztizik, mert nem ért semmit, hogy mi folyik körülötte. Sajnos az óvodában mindenért engem okoltak, holott pont ők generálták a nagyobb problémát. Ha kértek valamit a gyerektől, és az nem csinálta meg, folyton büntették, sarokba állították, kiküldték, megszégyenítették. Amúgy 5 évesen adhd-s kódot is kapott. De ne legyenek illúzióid, nem tudnak rajtuk segíteni. Azóta ő már nagyon sok pszichés kórképet összeszedett, de semmit nem értenek hozzá ezek az emberek. Max, begyógyszerezik, aztán ennyi.

2023. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És ti miért?
2023. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi problémás viselkedés miatt, amit nem tudunk már kezelni. Látjuk, hogy sokkal másabb, mint a korosztályában lévő többi gyerek. Tavaly, autisztikis tünetek miatt irányítottak volna minket tovább, de javasolták, hogy várjuk meg mi lesz oviban, mennyit fejlődik, mert egyébként okos, értelmes gyerek. Fejlődött is sokat, de oviban is problémás a viselkedése, és be se tud illeszkedni. Bántja a többieket, dühkitörései vannak...
2023. febr. 13. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes, lehet akár adhd, akár autizmus, akár beszédfejlődési zavar, bármi. Most még időben vagytok, hogy kapjon fejlesztést.
2023. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!