Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős gyerek az osztályban?

Verekedős gyerek az osztályban?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, most először találkozok ezzel a problémával erről az oldalról, mit lehetne tenni?


Szóval van egy kisfiú az osztályban, aki verekszik, és félelmet/kisebb sérülést(folt) okoz, mert nagydarab, magas, erős gyerek. A szülők szeretnék megoldani a gondot, és mivel a gyerekkel semmi más nincs, figyel órán, megoldja a feladatait többnyire jól(jobban mint akik nem kedvelik), a tanár szerint okos gyerek, a szülők nem akarnak együttműködni, hogy ped.szakszolgálathoz kerüljön és esetleg ped.asszisztenst kapjon maga mellé. Összesítve úgy gondolják, hogy otthonról hozza ezt a viselkedést, én nem ismerem őket, nem tudom megítélni, de nem csak otthonról hozhatják!


Na most ehhez hozzájön az, hogy az én gyerekem szerint MINDENKI verekszik, illetve rengeteg a zaklatás, gúnyolás, hergelés, csúfolás, megalázás, nem verekedés, de fizikai bántás is(szurkálás). Neki ezzel a kisfiúval semmi gondja nincs, sosem verekedtek, de tudja, hogy egy gyerekre rá van szállva a srác, szerinte szinte csak őt bántja. Azt a kisfiút mindenki kirekeszti az osztályban, a tanárnő is úgy gondolja, hogy "nem normális"(pl négykézláb megy a sorral).


Az én gyerekem szerint a többi hergeli, szivatja, túlreagálja és ezzel kezdi az egészet, de nem ők ütnek először, hanem a másik gyerek csap oda. Másokkal viszont, többek közt vele is verekszik az osztály(ez a gyerek nem, de nem is barátok), egymással is, és korábban őt is provokálták, ő is kibukott ezen, majd gyógyszert szedett, de már elhagyta, csak nem mondtam senkinek.. így is verekszik továbbra is, de a tanár azóta a gyerekem pártjára állt, mert hát provokálják, csak már nem kiabál annyit, nem borul ki, illetve a provokátorokat képes többször otthagyni vagy szóval visszavágni..


Napi szinten számol be 10+ verekedésről/zsarolásról/zaklatásról a gyerekem(egy részét ő is képviseli, egy része vele történik), ezeknek nincs nyoma, általában csak birkóznak, lábtaposás, vagy most a tarkóncsapásból/rugdosásból van sok és ennek nagyrészét nem a megnevezett fiú csinálja, csak ő a legnagyobb és legerősebb, sok az alacsony vagy vékony gyerek az osztályban.


Akik a srácot zaklatják, azok piszkálták az enyémet is, és a tanár jól tudja ezt, célzott is rá, hogy a gyerek nem ok nélkül ilyen, és van felbújtó, de a szülők kiállnak amellett, hogy a srác menjen el. Gondolom egyoldalú sztorik mennek, ők így egy kupacban jóban vannak egyébként..


Tudják, hogy a gyerekeik hergelik a srácot. Úgy fogalmaztak, hogy tudják milyen, és már eleve úgy állnak hozzá, hogy agresszív lesz, nem kedvelik és piszkálják. Tudják, hogy a gyerekeik provokálják, de idézem "erre nem lehet erőszak, agresszív viselkedés a válasz".


Én totál mást hallok az enyémtől, ő gyakran játszik a kiutált sráccal tök oké játékokat, de lincshangulatban nem mertem bedobni, csak emailen írtam le két helyre eddig, viszont mivel az enyém ellen is nagyon megindultak az elején, nem akarok pattogni, hosszú még ez a két év, amit egy kupacban lesznek. Egyébként ezek a gyerekek is problémásak, csak papírral, adhd, autizmus, a kissrác meg papírmentes, ezt is nehezményezik.


Volt apuka, aki mondta, hogy nehezen fogja magát vissza, amikor a gyerekek verekszenek, és ők várnak normális reakciót egy olyan gyerekre, akit lehet, hogy otthon is megpofoznak, és a suliban még szekálva van.

Én is csak annyit tudok, amennyit a gyerekem mond(rengeteget mesél), de én úgy látom a legnagyobb gond az erőfölény, amiben a fiú van. Ha kis tökmag lenne, akkor kevesebb gondjuk lenne vele.


Mit tehetnék kicsit védve a srácot? Tényleg mind nagyon fel volt paprikázva, de az enyémnek nem hogy fő gondja nincs a sráccal, hanem inkább azokkal van/volt, akik provokálják. De persze valahol megértem a másik oldalt is, az erőfölény ijesztő és veszélyes. De nem tudom.. Egyébként az a gyerek, amelyik annyira fél, hogy sír, ha be kell menni, az én gyerekemtől elől is elbújt, pedig az enyém kisebb és gyengébb nála. De csapatot gyűjtött maga köré, hogy majd együtt megverik a reggelinél, bent meg többedmagával provokálta, ráültek az asztalára nem szálltak le róla meg ilyesmi.


Tudom nagyon hosszú lesz, de kiverte nálam az egész a biztosítékot, leginkább a felsőbbrendű hozzáállás a provokátorok szüleitől, az az idézett mondat valami borzalmasan visszataszító volt, és biztosan kiült az arcomra, mert utána mindenki került, bár alapból sem tartom velük a kapcsolatot. Ja és majd 25 gyerekből ez 7 szülő volt.


2023. febr. 15. 06:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Az egy dolog, hogy nagyon hosszú, de konkrétan zagyvasag is az egész. Többször elolvastam, de még mindig nem egyértelmű, hogy ki van kikozositve és konkrétan mi a kérdésed.
2023. febr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy kicsit tisztában lássunk.

Egy jól fejlett srácot cseszegetnek a többiek, mert az gyorsan kijön a sodrából és ilyenkor megcsapja őket?

A te gyereked szerint nincs gond a sráccal, csak mikor bactatják eljár a keze.


Noss ebben az esetben sajnos azt kell hogy mondjam hogy maradjatok ki a dologból (mint írtad, már a Te gyerekedre is rászálltak a szülők mert védeni próbáltátok a jólfejlett srácot)


Ha a tanár tehetetlen, te otthonról nem somat segíthetsz a gyereken. Van szülője, majd lerendezik ők.

A ped asszisztes ezen a bajon lófüttyöt se segít, hiszen a sráccal addig nincs gond még nem cseszegetik. Azt meg nyilván nem akkor csinálják mikor felnőtt van a közelben

2023. febr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem olvastam végig. De nem is értem a problémát. Az országban szinte csak agresszív, hergelő, gúnyoló, megalázó embereket látok. Facebookon nem lehet egy hirdetést kitenni, hogy ne jönne valami hivatásos megsértődő magyarázni, hogy miért kellene olcsóbban adnom az eladó dolgot.

Miért pont ezek kölykei lennének kivétel? Otthon ezt látják.

Itt tizenéves kis csitri szúrta meg a másikat, összevesztek a faxon. A családokkal van a baj. A gyerek ezt a mintát látja, szt is követi. Fontos, hogy nem szabad őket hibáztatni.

Semmit nem tudsz csinálni velük. Magatokkal tudsz. Ti magatok a kezelésére felkerestek erre szakosodott családterapeutát illetve iskolaváltás.

2023. febr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Ped.asszisztens ezért 😂 ki nem rendelnének a gyerek mellé.

Ne viccelj! Azt amúgy is lekefogóval kell vadászni.

2023. febr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen suliba nem járatnám a gyereket. Egyértelmű, hogy tök alkalmatlan pedagógusok vannak ott. Érzékenyítéseket kéne tartani, beszélgető köröket.
2023. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mia... Nem tudtam végig olvasni, tényleg katyvasz 😅 Kb a feléig jutottam, de már az eleje óta azon gondolkozom, hogy miért járatod ide a fiadat? Tudatosan egy rossz, lehúzó környezetbe?
2023. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

25ből 7 gyerek, az nem lehúzó környezet. az az átlag, sajnos.

Kérdező. Nem tudjátok áthívni a kiközösített fiút játszani, hétvégén, valami? Ha anyuka átviszi, legalább fel tudod mérni, mi a szitu náluk.

Kell lennie a suliban iskolai szocmunkásnak, iskolapszichológusnak. Beszéljen a gyerekkel. Csak hogy alátámassza, hogy nem a nagydarab a kezdő a konfliktusban.

Meg kellene tanítani, hogy kezelje amit csinálnak. Ha ráül a padra röhögje szembe, ha jön a tanár, úgyis leszáll. Biztos nem hagynám szó nélkül a helyzetet, igaz, én szakmámból kiindulva sem tudok elmenni ilyen mellett. A fiú szülei tudnák a legtöbbet tenni, ők hol vannak? Ott voltak a szülőin pl?

2023. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nekem is egy nagy katyvasz. Kb mindenki verekszik mindenkivel, vagy mi?

Biztosan átvinném másik suliba a gyerekemet.

2023. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kell lennie a suliban iskolai szocmunkásnak, iskolapszichológusnak."

Te hol élsz? Székesfehérváron pl. egyetlen általános iskolában van iskolapszichológus heti fél napot. Vidéki iskolában meg azt sem tudják, hogy mi az.

Ped. asszisztensre várni valóban butaság lenne. Ha el is viszik a verekedős fiút kivizsgálásra, nem fognak semmit találni. Azt írod, hogy okos, szépen csinálja a feladatokat tanórán. A vizsgálaton IQ-tesztet meg ilyesmit csináltatnak velük, a magatartászavar kétszemélyes szituban nem jön ki. Ráadásul, még ha ki is írják neki, nem fog kapni. Az én fiam mellé pl. ki volt írva, minden iskolában körberöhögtek vele.

Igen, sajnos ilyenek mostanában a gyerekek, és a szülők is. Ez a mai Magyarország. Nem nagyon van olyan osztály, ahol nincs szekálódás. De azért amit leírsz, az szerintem is túlmegy egy határon. Ha a te fiad elvan itt, akkor legyen. De én pl. a kiközösített fiú szülei helyében elvinném a gyereket. Persze tudom, hogy ez sokszor nem olyan egyszerű, de ha nincs diagnózisa, még könnyebb váltani. Pont ezért nem is érdemes diagnózist szerezni egyébként, mert segítséget nem kap a gyerek, de már messziről a homlokára van írva: Nehogy felvegyétek, problémás gyerek!

Persze a tanárok sincsenek a helyzet magaslatán az biztos. De szerintem van egy bizonyos pont, amin ha átlendül egy közösség, akkor nem tud a tanár sem mit csinálni. Pláne, ha a gyerek tényleg otthon is azt hallja, hogy ja, ott van az az id.ióta gyerek az osztályodban, minek jár az oda?! Ebben az esetben a tanár nem sokat tud csinálni. Te meg aztán végképp nem.

2023. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kell lennie a suliban iskolai szocmunkásnak, iskolapszichológusnak."


Te hol élsz?


Ezt dolgozom és ez a törvény. Ha pszichológus nem is, de szocmunkás mindenhol kell legyen.

2023. febr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!