Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHDs, Auti, SNIs vagy BTMNes...

ADHDs, Auti, SNIs vagy BTMNes gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Hogyan tesztek félre a gyereknek?


A gyerekem halasztott egy évet sulinál, a babakötvénnyel 18 évesen még csak 11. osztályos lesz, épp csak befejezi.


Mivel problémás gyerek, tele van rossz döntésekkel "állapotából kifolyólag", nehéz vele, magatartás/viselkedés gondjai vannak, impulzív, sértődékeny, fogalmam sincs, hogyan fog állni a pénzhez tiniként, vagy a tanuláshoz középsuliban. Félek a kamaszkortól, ami eleve nehéz, nemhogy egy ilyen gyerekkel.


Félek, hogyha lehetősége lenne(pénze), otthagyná a középsulit, illetve 18 évesen elköltözne, valami szemét idősebb, problémás pasi behálózza, összevesznénk és elköltözne, ilyesmi. Tartok tőle, hogy a neki gyűjtött pénz egy pillanat alatt elmenne, tanulmányainak annyi, esetleg terhes lesz és megtart egy babát mert úgy látja van rá pénze.. NAGYON be vagyok ijedve az egésztől. Most is simán kihasználják a suliban, ha kekszet visz be ő egyet eszik, a többiek marokkal vesznek, leszek a barátod-nem leszek a barátod játszmák, de ugye ez még csak alsós dolog. A kiszállásra, végletességre is hajlamos, sikertelenség esetén egyből túlreagál, és nehezen marad benne dolgokban, attól a sok "meg akarok halni" hülyeségtől is tartok(rossz esetén egyből ezzel jön), de egyelőre azt nem gondolom, hogy komolyan gondolná. Szóval az egésztől tartok és úgy érzem pénz csak ront rajta.


Szóval kellene valami megtakarítási forma, amihez csak akkor jut hozzá, ha kijárta a sulit(és/vagy megjött az esze, ki tudja, mennyit fog bukni később?), de ami egyértelműen neki szól, a nevén van, hogy érezze, hogy az övé(lesz). Mivel kicsit "lassabban érik" fejben, annak ellenére, hogy okos gyerek, szeretném legalább a látszatát megőrizni, hogy az anyja vele együtt dönt, amíg le nem érettségizik/szakmát nem szerez.


Az ilyen alapozzuk meg a kapcsolatot tanács nem kell, teljesen kiszámíthatatlan az egész, látom másoknál is, még csak nem is kell hozzá problémás gyerek.


Ki hogyan kezeli a gyerek pénzügyeit? Babakötvényt csak arra használom, hogy egy bulit tudjon majd csapni 18 évesen, ennyi bőven elég, de mi legyen a többi pénzzel? A frász kitör, hogy adhds csoportokban olvasom, mi van a kamasz gyerekekkel, és az auti csoportok/SNIs csoportok is ilyenek.. Tudom, hogy fontos a jó közeg is, de konkrétan a pénzügyi része érdekel most.


2023. febr. 25. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"de ami egyértelműen neki szól, a nevén van, hogy érezze, hogy az övé(lesz)"



De ehhez miért ragaszkodsz?

Semmilyen megtakarítást nem tudsz neki úgy nyitni a nevére, hogy 18 felett is csak veled együtt férjen hozzá.

Vagy-vagy.


Egyébként nálunk egyáltalán nem határozza meg a megtakarítási formát az, hogy az egyik gyerekünk auti. Ugyanúgy gyűjtünk neki, mint a neurotipikusnak.

Babakötvényben minimális összeget, az összes többit pedig NEM dedikáltan a nevükre tesszük félre. Az hogy tudom, hogy az az övék lesz, pont elég, de nekik nem kell tudni. Anyukám is csak 14 felett valamikor avatott be, hogy gyűjtöget.

2023. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A babakötvény már most téma náluk, másrészt nem csak én, hanem rokonok is tennének félre(ők babakötvényre akarnak utalni, de azt nem akarom a fentebb leírtak miatt).


Egyelőre életbiztosítást nyitottam, aminek ő a kedvezményezettje, de nem tartom a legjobb ötletnek ezt a formát.


A viselkedés/magatartásgondon van a lényeg, ami autiknál nem feltétlen van.. Ha nyugis auti gyerekem lenne kisebb szociális nehézséggel, akkor nem lenne kérdés. Te nem tartasz tőle, hogy majd összevesztek 17,5 évesen, és szépen lelép az öreg pasijához, vagy teherbe ejti a barátnőjét és úgy gondolja családként fognak élni, és inkább otthagyja a sulit, hogy árufeltöltő legyen és magához költöztessen egy 17 éves lányt?


Nekem nagyon jó képességű, szép (adhds)lányom van, jó impulzív viselkedéssel, szeszélyességgel, naivsággal, drámákkal, nehezen áll ki magáért a megfelelő módon. Azt se tudom mi lesz, ha tiniként már nem akar tovább gyógyszert szedni, mert valami hülyeséget olvasott a neten..


A többieknek van, kérdezte neki is van-e, rokonok is nyaggatnak és kiemelték, hogy külön neki akarnak számlára utalni.

2023. febr. 25. 08:40
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

"Nyugis auti"....🤣😂 Egy nyugis percünk sincs, csak ha nincs velem, mint most.

"Te nem tartasz tőle, hogy majd összevesztek 17,5 évesen, és szépen lelép az öreg pasijához, "


Édesem ezen az is aggódik, akinek nincs magatartászavaros gyereke.

Egyébként abszolút nevelési hiba belátással nem rendelkező gyereknek arról mesélni, hogy milyen sok pénzt raksz neki félre, ami csak növeli az ellenkezés szintjét. Csak a:

"Nem azt mondtad, hogy van pénzem? Azt csinálok, amit akarok!" -attitűdre erősít rá.

2023. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólok neki a babakötvényről csak amikor eljött az ideje.
2023. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 babyboom567 ***** válasza:
50%

Én megértem, hogy félsz,pontosan azért, mert pont ilyen voltam mit a lányod,és pont így csesz...tem el rengeteg pénzt(konkrétan egy fél lakás árát+ azt is amit megkerestem sokáig),mert impulzív, naív,önfejű makacs voltam.Semmit sem tudsz tenni, a rokonok pénzével főleg nem.Ami nekem segített volna,ha nem adnak pénzt, hanem benne marad az ingatlanba,és az sem lett volna a nevemen kb 35-40 éves koromig.Igazából nincs szüksége a lányodnak pénzre,vagyonra, rengeteg embernek nem gyűjtenek, keresse meg kemény munkával amit el akar herdálni.



Én egy 46 éves ,felnőtt korban diagnosztizált autisztikus, ADHD-s nő vagyok.

2023. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Èn is ADHD-s vagyok, ès a gyerekem is. Ingatlant fogok neki venni mielőtt betölti a 18-at, ès magamat haszonèlvezőnek ràiratom. Ìgy nem tudja eladni a sajàt hatsòja alòl.
2023. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6os, ez nem rossz ötlet.
2023. febr. 25. 12:01
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én simán nem szólok róla neki. Nem értem ebben mi bonyolult.Igen felveheti 18 évesen, de nyugodtan ott is maradhat az q pénz pár évig amíg meg nem érik rá.
2023. febr. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Mi nem túl sok pénzt tettünk a babakötvénybe. Megkapta 18 évesen, de csak azért mert az volt az ajándék. A kivonatot tettük egy borítékba.

Nem egy lakás árát költötte el, de mégis érezte, hogy ez a szülinap más mint a többi. Főleg amiatt, hogy csak ő vehette fel, neki kellett aláírni stb.

Ezenkívül vettünk egy lakást a saját nevünkre. Oda beköltözhet, amikor fenn tudja tartani a lakást + saját magát. De eladni, hitelt felvenni rá stb nem tud.

2023. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

8as, nem kap róla értesítőt, vagy ilyesmi, mikor 18 éves lesz, hisz az ő nevén van az ő pénze?


Meg ez nem titokban tartós dolog, nem akarok róla titkolózni, mindenki tudja a sajátját, ez nem olyan közeg, ahol senkinek fogalma sincs, nem akarom, hogy a pénz tabu legyen, amiről nem beszélünk, ráadásul a rokonokat sem tudom kikerülni, hogy rakjál rá de nem beszélhetsz róla..


Ez már iskola, nem ovi, beszélnek ilyenekről, tudják kinek az okosórája mennyit ér és hasonlók, van saját kialakított képük(pl pepco ciki, mert rossz minőségű), amire csak részben vagyok befolyással. Kiülnek a játszóra, és az egyik megmondja, hogy neki 3 milliója van babakötvényben, a másiknak 300ezer, a harmadiknak 1,5 millió(több korosztály).


Nem hiszem, hogy a titkolás lenne a jó nevelési stratégia, illetve a családi anyagi helyzettel is tisztában vannak már, nem hülyék, hogy vakon lehessen őket tartani. Szerintem aki ilyet ír, annak súlyos tabuk vannak a családjában és az csinálja rosszul, ráadásul logikátlan is, miért ne tanulna most, ha majd 5-10 év múlva lesz pénze? Ennél azért a legtöbb gyerek okosabb.


Utánakérdezek kormányablakban, hogy a babakötvényről kapnak-e értesítést 18 évesen a számlatulajdonosok, mert én nehezen tudom elhinni, hogy ne lenne rá lehetőségük, illetve mivel tudja, hogy van ilyen, utána is járhat magától.. nem hiszem, hogy kell szülői jóváhagyás hozzá.

2023. febr. 26. 09:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!