Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek van autista gyereke...

Akinek van autista gyereke hogy szoktatta rá a wcre?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! nekem van egy autizmus spektrumzavarós ( pervazív veselkedés zavar) kisfiam aki 6 éves . még mindig pelenkásak vagyunk és probálkozok mindennel hogy rá tudjam szoktatni a wcre de nem tudom h ezt a dolgot meddig lehet erőltetni vagy mit csináljak. volt idő mikor tetszett neki de most vissza estünk sokszor nagyon elutasító. beszélni még nem beszél igy megkérdezni se tudom h miért esetleg valaki aki tudna adni tanácsot megköszönném.
2023. márc. 4. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Jutalmazással.

Képes kommunikációt használjátok? Tedd a WC kép mellé a jutalom képét (pl kedvenc nasi) és próbáld benne tudatosítani, hogyha használja a WC-t akkor megkapja a jutalmat. Ezt másképp nem nagyon lehet.

Én egyébként màr nem erőltetek semmit, mert az a tapasztalatom, hogy minél jobban erőltetek valamit, annál jobban ellenáll. Aztán ha nem erőltetem egyszercsak gondol egyet és hirtelen megcsinálja.

Az én kisfiam is auti.

2023. márc. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Annyiból, hogy egy gyerek autista, semmilyen következtetést nem lehet levonni a szobatisztasággal kapcsolatban. Autista vagyok és pontosan ugyanúgy szoktam rá a vécére, mint egy neurotipikus gyerek. Viszont léteznek olyan autisták is, akik életük végéig pelenkát hordanak.
2023. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

3 évesen ment bölcsibe,és mivel teljesen inkontinens volt (az orvosi papíron szerepelt így), és nem is beszélt semmit,csak gagyogott, ezért MEG LETT TANÍTVA,hogy wc-re kell menni a gondozóval.


3.5 évesen úgy ment oviba,hogy ha vitték,akkor pisilt. Mondani jelezni nem tudta egyáltalán.


Most 7 éves, Asperger szindrómás kislány.

6 éves korától megy biztosan wc-re, és szól is Minden alkalommal.

Szóval sokat kellett várnunk rá.


Sokat segített a bölcsi. Nagyon sokat. A 2 gondozónő, mert tőlük elfogadta,hogy menni kell.

2023. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. téged meg ne haragudj nem akartam senkit megbántani azért raktam hozzá mert ha kiírom h 6 éves és pelenkás egyből letámadnak. ha így írom ki szóval hogyha kiírom hogy autista akkor segítenek nekem. sajnos ilyen dolgok vannak.például mikor a kórházba voltunk a gyerekkel akkor egy ápolónő elkezdett nekem magyarázni hogy ez a gyerek már nagy ennek már nem kéne pelenkát hordania mikor mondták neki h autista és ezért van külön korterembe akkor a nő elkezdett bocsánatot kérni h nem tudta.
2023. márc. 4. 23:20
 5/12 A kérdező kommentje:
vissza térve... igen az óvodába ő mindent megcsinál ügyesen és ott is próbálják ott persze nekik szótért :DDD csak velem ilyen
2023. márc. 4. 23:25
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

3as vagyok.

Az nem baj,ha az oviban szófogadóbb. Ezt nekem is nehéz volt elfogadni. De még mindig jobb,mintha ott lenne a több probléma!

Másik,amit mondani akartam: a pisi legyen az első! A kaki a lányomnak is 4 éves koráig pelusba ment otthon.

Aztán egy csúnya hányás-hasmenés vírus miatt begyulladt a puncija, és akkor elmagyaráztam neki,hogyha wc-be kakil,nem fog a kaki rossz helyre menni. Ugyanis utálta a Beliema krémet,amit a doki írt neki fel a gyulladásra. Szóval ez volt a nagy motiváció, ami miatt elhagyta végleg a pelust 4 évesen.


Én kitartást kívánok neked,tudom,hogy nem egyszerű. De ha van benne hajlandóság, akkor menni fog!

2023. márc. 5. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Az én egyik (auti) fiam sajnos nagyon megszenvedte az integráló ovis pelus mentes létet. Székletvisszatartás alakult ki nála. A hashajtó hatástalan volt, sőt, volt amikor már a beöntés sem használt, az orvosnak kézzel kellett kiszedni belőle... Borzasztó 4 év volt.

Nála végül az idő és az elfogadás vált be. Mikor elkezdte a sulit 7 évesen szegregáltba került auti csoportba. Itt maradhatott a pelus. Amint rájött, hogy senki nem erőlteti egy hónapon belül elkezdte használni a wc-t is, a második félévre pedig ő maga hagyta el a pelenkát. Most másodikos és már csak annyi maradt, hogy minden kakilás után kap valami ajándékot/finomságot, így azért heti 2* fixen van kaki. Már beszél is, pedig a suli elején még nem beszélt, szóval szépen haladunk.

A másik autim aspergeres, ő már nagy (13 éves), mire suliba ment már szobatiszta volt, akkor még azt sem tudtuk, hogy auti, szóval mindegyikük másként reagál.

A barátnőmék fia, szintén érintett, nem beszél, most 10 évesen lett szobatiszta nappalra, estére még kell a pelus.

2023. márc. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Pelenkásak vagytok ? Beszarni is együtt szoktatok ? Nagyon gáz ez az anyuka szleng, már ne is haragudjatok.
2023. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell erőltetni a gyermekét semmire.Szóba jöhet a Pecs kártya,vagy kell mutatni neki.Az autizmus spektrumzavar,kiszámíthatlan valaki egész élete végéig ki kell szolgálni 100%-osan,valaki szobatiszta lesz egy idő után. Ajánlom az ABBA terápiát,ahol megtanulja,hogyan kell viselkedni egyes helyzetekben.
ápr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De ez sem 100% garancia semmire a gyermek fejlettségi szintjéről is függ mennyire fejleszthető.
ápr. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!