Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves lányom rendkívül...

8 éves lányom rendkívül rendetlen. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hónapok óta megy a hajcihő, a szép beszéd, a rábeszélés, a hangosabb rábeszélés de nem megyek vele semmire.


Gondoltam arra, hogy egyszerűen bedobozolom az egész játékát, mert amikor rendet rakok , 2 nap múlva nem lehet belépni a szobájába. Játék játék hátán, a ruhásszekrénye kifordulva. Nagyon rendetlen a suliban is, a tolltartója renszeresen hiányos. Mit tennétek? Büntetés, vagy mi? A lelkemet kibeszéltem már...



2023. márc. 11. 16:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%
Itt már csak a verés használ
2023. márc. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Nekem igaz fiam van...de sose tudott rendet tartani. Hiába volt bünti.. semmit nem ért.

Persze az óviban símán elpakolt maga után.

Most 15 éves. Annyit változott, hogy képes házimunkát csinálni minden nap. A szobáját is kitakarítja...de az asztalán ritkán rak rendet.

Én ráhagytam. Ha már nagy kupi volt, rendet raktam....

2023. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

2 gyerekem is figyelemzavaros.

Sajnos folyamatos harc és küzdelem minden.

2023. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Kicsi kora óta arra van tanítva hogy pakoljon el. Nem kell mindenki után pakolni, takarítania de maga körül rendet kell tartani.

A kicsi most 2 éves. Nála most ott tartunk hogy pelust kidobja a kukába, szennyes ruhát a szennyesbe dobja, tányért-poharat mosogatógépbe teszi maga után, szemetet kidobja.

Szerintem ha ebben a korban nincs elkezdve utána oltári nagy harcok árán lehet helyre hozni

2023. márc. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

4: 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂🤣

Az égvilágon semmit se jelent, hogy 2 évesen még pakol. Attól még lehet a gyereked később a világ legrendetlenebbje is.

2023. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy figyelemzavaros, azèrt nem megy neki. Egyszerűsìts mindent, rajzos ùtmutatòkat csinàlj neki. Ha nagyon durva a helyzet, akkor kis vonalzò mèretűt, laminàlva, amit a tàskàja hùzòjàra rakhatsz. Akkor mindig ott lesz az ellenőrzőlista.

Az is lehet, hogy majd kinövi. Az öcsèm szobàjàban SZÒ SZERINT bokàig lehetett jàrni a kupiban. Felnőttkènt mèrnöki a prcizitàsa, ès nagyon rend- ès tisztasàgszerető.

2023. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%

5!

A a nagyobbnál elvileg célt ért mert a mai napig megcsinálja pedig lassan 10 éves. Sőt ha látja hogy tele a mosogató be szokott állni szó nélkül elmosogatni vagy éppen a fürdőt letörölgeti, ruhákat kiterített, kutyát megeteti.

Nem tudom meddig marad így de remélem sokkal rosszabb nem lesz. Minket is így neveltek az öcsémmel, nem voltunk sosem rendetlenek, igénytelenek

2023. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

#4 aranyos a válaszod. Majd térjünk vissza erre pár év múlva.

A lányom 2 évesen minden házimunkát imádott. Porszívózott, törölte a port, mosogatott, vitte a szennyest, kidobta a szemetet.

Most 12 éves, és egy trehány kismalac. Pedig lány. Ha nem szólok neki, eszébe nem jut kivinni pl.a szemetet a szobájából, vagy ágyneműt húzni. A cuccait ledobálja valahova, az iskolai cuccait egy polcon tartja, de az is rumlis. Mindenért szólni kell neki, őt hidegen hagyja.

Pedig elhiheted, kicsinek nem ette volt tanítva. Hosszú évekig rendes volt. Aztán elkezdett kamaszodni.....

2023. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban èn is mindig rendetlen voltam 😅, mindig mondta anyukám hogy egy fèrfinak se fog kelleni ilyen rendetlen felesèg... 😅.

Szegèny sokat kellett hogy rám szóljon.. Aztán kb a közèpiskolától lettem rendszeretőbb ami most felnőttkoromra is jellemző, bár bevallom őszintèn nem mindig ... 😅. A tisztaság alap, fürdőszoba , wc, konyha stb , nagy figyelmet fordítok a higèniára, de bevallom sokszor kupis tudok lenni...

2023. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

Az ég világon semmit nem jelent.. 2 évesen nekem is a 2 nagy a helyére vitt mindent, jelenleg a legkisebb is 2 évesen mindent eltesz azonnal ha megkérem, bevontam őket mindig is mindenbe. Aztán a 2 nagy vastagon figyelemzavaros. A nagy 8 éves kezébe adok valamit, hogy tegye el, elindul és leteszi teljesen random 2m odébb és megy tovább és a világát nem tudja a gyermekem. Sosem talál semmit. Amerre megy annyi felé pakol, annyi felé játék.

a középső 5 éves ő annyiban jobb eset, hogy célba ér a kezébe adott cuccal többnyire, de ő sem talál soha semmit meg, vagy ha kéred hozzon oda valamit teljesen mást hoz oda. Sorolhatnám.


Egy szóval, igen képzeld picikoruktól kezdve rendre nevelem.. Csak hát ugye az a fránya tanulási és viselkedés zavar ott van.

2023. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!