Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves szociálisan éretlen...

Magika27 kérdése:

2 éves szociálisan éretlen kislánynál elerhető javulás? Lehetséges, hogy autista?

Figyelt kérdés
Van egy 2eves kislanyom akire már 16 hónaposan egy gyógypedagógus azt mondta, hogy szociálisan éretlen. Nagyon nehéz vele egyébkent a kezdetektől de főleg az 12-18 hónap volt az. Szemkontaktust messziről vesz fel csak, babaként nem szeretett bújni a simogatást. Eszméletlen hirtelen de ebben fejlődött mostanában. Ha fáradt agresszív a gyerekekkel, dobál. Mintha zavarná ha nézik. Nem tudom merre induljak el vele mert szerintem szenzoros. Autistának én azért nem gondolom, mert persze vannak kiborulásai de túléli ha nem kap tuját amit mindig szedünk. Illetve vígasztal ha nagyon sírok. Vagyis odarohan és megölel. Integetni már rég nem integet csak kerésre. Állatoknak sziázik embereknek nem. Gyerekek közé járunk játszóra pl meg baba mama klubb. Totál más mint más gyerekek de közben meg önálló is és ha lassan is de a beszéde is fejlődik. Semmin nem akadt fenn a védőnő hiába mondtam és hiába látszik, hogy a azociális készségei nagyon gyengék.

2023. máj. 11. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Korai fejlesztő?

Ha már n0ézték ott nem kérdezted, hová menjetek hogy ez fejlődjön?

2023. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondtak h csak azert irtak ra higx ha van vmi kesobb az oviban legyen hova visszanyulni :(
2023. máj. 11. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:
98%
Hol éltek, kérdezd meg hol a korai fejlesztő, és szülőként is írhatsz hogy kéred a gyerek vizsgálatát.
2023. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted egy autistában nincs annyi, hogy megvigasztalja a síró anyját ? Én is autista vagyok és baromira sértenek az ilyen dilettáns megjegyzések. Egyébként az állatokat én is többre tartom, akárcsak a gyereked. Az emberek bunkók,
2023. máj. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Miert sírtál nagyon a gyereked előtt?

Lehet sajnál téged, lehet bántanak téged? Amugy tényleg miert sírtál nagyon?

En ezt a részét nem értem.

Lehet bantanak?

Azért erre nagyon érzékeny a gyerek foleg ha az ö anyja sír vagy szomorú!!!!!!

2023. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bántalmazó kapcsolatban élsz?
2023. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pl. ha szidnak téged, vagy ha raszol vki , az a gyermek lesz csak ennyire visszahúzodó , vagy akár kialakulhat nála szociális fóbia
2023. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!