Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek problémás a gyermeke,ho...

Akinek problémás a gyermeke,hogy tudja jól kezelni a kitöréseit?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos kislányom. Szerintem autista,de egyenlőre kb mindenki hülyének néz akinek ezt felvetem. Születése óta rettentő nehéz vele és már egyre jobban kivagyok tőle. Nem tudom,hogy kezeljem jól. Bármennyire próbálkozok,egy idő után annyira túl telítődök,hogy nem tudok nyugodt maradni.
2023. aug. 11. 21:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Szerintem jól csináljátok. A TSMT hosszú távon sokat fog segíteni. Bár tudom, hogy nem könnyű sokszor, ha az kell tényleg öleld meg, vagy tereld el a figyelmét.


Szerintem piciknél is lehet látni, hogy esetleg valami nem stimmel. Lehet nem minden esetben, de az ember azt érzi, hogy belefér-e a normális tartományba vagy nem. Az egyik ismerősünknek a fia 1 évesen teljesen hétköznapi helyzetekben olyan hangon ordított, hogy az ember érezte, ez nem oké. Később jöttek mellé az egyéb tünetek is repkedés, tikkelés, sehogy sem illeszkedett be a közösségekbe. Hiába jelezték az óvónők, hogy gond van, a szülők nem törődtek vele. Ez a gyerek ma már iskolás, kapott elvileg kódot is, nehezen megy neki a tanulás, nincsenek barátai stb. Kb. El van a saját világában...

2023. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

A kislányod oldalát leírtad. Most jöttök ti: hogy néz ki egy napotok? Mennyit alszik? Mennyit eszik? Mennyit van szabad levegőn? Beszéltek-e hozzá, tudja-e, mikor mi következik, kiszámítható-e számára a nap menete?

Önmagában az, hogy nem szívesen eszik darabosat 14 hónaposan, szerintem egyáltalán nem probléma. Ráér. Adjatok neki pürét addig is, éhes ne maradjon. Majd eszik darabosat eleget, amikor kijött több foga és komfortosabb neki a rágás. Addig is lehet neki adni pirított kenyérhéjat, hogy a rágás mozdulatát azért gyakorolja.

Nekem egy rendkívül ideges gyereknek tűnik a leírás alapján, akinek sok nyugalomra, friss levegőre, kiszámíthatóságra lenne elsősorban szüksége (mint minden gyereknek, teszem hozzá).


#1

2023. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom

Ő ugyan ez. 24ből 28at képes sírni, visítani, ordítani születese óta.

14hónaposan 1szót nem mondott, sem igen-nemet.

Kb 2 hónapja kezdte el. Ha nem tetszik neki valami sikít, visít. 22 hónapja nen aludtam, a mai napig 4-5x kel.

Iszonyú problémás ilyen szempontból, én is kivagyok idegileg.


Ennek ellenére nem látok a helyzetbe bele olyan bajt, ami nincs. Szakemberek elmondták, nincs vele baj. Akkor te miért állítod betegnek?


Én elfogadtam, hogy ő ilyen. Nem beteg, hanem a sírás/hiszti extra magas fokozatra van állitva benne. Eszembe nem jutna leautistázni, vagy betegnek gondolni.

2023. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Inkább a korai fejlesztőbe vidd el. Ott mèg állapítják, hogy van e valami vele.
2023. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Az, hogy már most arra koncentrálsz, hogy "biztos van valami", az szerintem nagyon káros, mert eleve úgy állsz már hozzá, hogy "beteg", és az orvosoktól, terapeutáktól várod a segítséget.

Pedig ahogy itt fentebb is írták, egy pár dolgon lehet változtatni kellene.

Szerintem egyelőre ne analizálgasd még.

2023. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Jelentkeztünk korai fejlesztőbe. Egyenlőre heti 1 alkalommal lesz csoportos TSMT neki. Kivizsgálásra még nem küldi tovább. Pedig a szociális készségeit jó lenne fejleszteni,mert ezt nem fogja csak úgy kinőni. 4 hónapos kora óta ennyire fél az idegenektől és semmit se változott azóta se pozitív irányba.


12: Peresze,hogy beszélünk hozzá,mindent kommentálunk. Öltözés,pelenkacsere,evés,otthonról elmenés. Sokat van levegőn. Amióta jó idő van,nyár van, az evés, alvás kivételével itthon se vagyunl egész nap. Reggel 6:30-7:00 között kel. Akkor tápszert eszik. Én előbb felkelek (ha sikerül),hogy megtudjak nyugodtan reggelizni ha a férjem délelőttös. Aztán egy fél órát megpróbálok játszani vele,tanítgatni. Utána öltözünk és megyünk sétálni/játszóterezni. Aztán 9:30-10:00 között alvás. Fél 12-12 között kel. Ebéd (ez darabos püré) utána megint játszóterezés és ilyenlkorkor fel szoktunk menni a amáékhoz is.14:30-15:00 között megint alvás. 16:00-16:30 körül kel. Uzsonna,itt szoktunk próbálkozni a darabos ételekkel. Most hanyagoljuk kicsit mert jön 3 foga. Evés után megint játszóterezünk. Aztán fürdés,evés (tápszer) és alvás.

2023. aug. 12. 10:21
 17/29 A kérdező kommentje:
És igen jól látod,rendkívül ideges gyerek. Ezért is jelentkeztünk korai fejlesztőbe,hogy adjanak neki olyan fejlesztést ami első körben lenyugtatja, mert a TSMT ebbe nem segít. Legalább is én ebbe nem látok nála változást
2023. aug. 12. 10:24
 18/29 anonim ***** válasza:

Nalunk is nagyon hasonló volt.

Nálunk nem tudott jóllakni,mert levolt tapadva a nyelve. Majd amikor felvagtak akkor is ugyanolyan sírós maradt

Ami javított a helyzeten:

Sokat mentunk ki a játszótérre!

Pancsizni stb.


A te gyereked nagyon igényli hogy kint legyetek .

Próbáld meg es meglatod ez mennyi problémát megold


A masik probléma ami lehet:

Hogy vmi nem működik megfelelően kozted es a ferjed között. Nincs megfelelő harmónia, együttműködés .

Ez így van? Mennyire vagy boldog a kapcsolatban?

Kerlek ird le őszintén hogy vagy a pároddal, mert ez számít!

2023. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Teljesen jó a kapcsolat közöttünk a férjemmel. 110%-ig kiveszi a részét mindenben. Etetés,fürdetés,pelenkázás,játszás stb.. inkább én vagyok az aki nehezebben kezeli a helyzetet,biztos közrejátszik ez is,hogy érzi a fedzültséget rajtam. Annyira szeretnék neki segíteni,hogy jobban érezze magát.


Tényleg sokat vagyunk kint vele. Most is 7kor kelt,megreggeliztünk és férjem vitte is játszóterezni, amíg én hajat mostam,nem rég jöttek meg. Lassan alvás,utána evés és megyünk együtt megint a levegőre. Mindig próbáljuk őt lefoglalni de sokszor van,hogy semmi nem jó. Csak jön és kapaszkodik a lábamba,néz rám,hogy vegyem fel. Ez az idegenektől visítás a legrosszabb.


Nálatok mikor,hogy oldódott meg ez a probléma? Mennyi idős a gyereked?

2023. aug. 13. 10:10
 20/29 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 év 3 hónapos koráig nem evett semmi darabosat. Csak pár falat kiflit, esetleg banánt. Mindent turmixoltam neki. Főzeléket, bele a húst, vagy húslevest (mindent bele). Ezt úgy kell elképzelni, hogy a 8 hónaposnak való üveges bébiételt is le kellett turmixolni simára.

Aztán hirtelen elmúlt és normálisan kezdett enni. Mindent. De már 27 hónapos volt. Most már 19 éves és nem autista.

Érdemes lenne kipróbálni, hogy mit hajlandó megenni, mert lehet, hogy folyamatosan éhes, ettől ideges és flusztrált. Csak 1 tipp, lehet, hogy nem segít.

2023. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!