Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek SNI-s a gyereke,...

Akinek SNI-s a gyereke, nektek mennyire gyorsan fejlődött babaként?

Figyelt kérdés

Látszódott lemaradás? Normál ütemben fejlődött? Akár gyorsan fejlődött (pl. fordulást korán csinálta)?


Milyen SNI-s tünetek vannak nálatok?


2023. okt. 16. 07:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az sni gyűjtőnév, úgyhogy biztos van olyan sni-s gyerek akinek gyors a mozgasfejlodese sőt esetleg gyorsabb, mint a normál, pl. hiperaktív, adhd-s. Az én lányomnak beszéd területen van elmaradása és babakorban nem látszott ez, a fejét nem emelte időben, de minden más rendben volt. Utána, bölcsis korban már látszott, hogy nem ügyes, fél a csúszdán, idegrendszeri eretlenseg jelei.
2023. okt. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kőszi! Tudom mi az sni. Kislányom csak a jobbkezével kapálózik, meg egyre bizonytalanabb vagyok benne, hogy szimmetrikusak-e a mozgásai. Megyünk fejlődésneurológushoz, de 1-2 hónap mire lesz időpont.

Csak kiváncsi vagyok rá, hogy kb. milyen lemaradás, milyen különbséget jelent a későbbiekben.

2023. okt. 16. 07:55
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Adhd-s ès szenzoros, auti tünetekkel.

A nagymozgàsai brutàl gyorsan fejlődtek.

3 hó 5 naposan màszott, 5 hónaposan felàllt, 8 hònaposan lèpegetett, 10 hónaposan jàrt.

Nagyon ritkàn sìrt babakènt, de akkor üvöltött, mint akit nyúznak.

3-4 èves kora közt jöttek ki az első tünetek. Finommotorikàja nagyon le volt (ès van a mai napig) maradva.

2023. okt. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
#3 Tényleg mászott:O Nem kúszott?
2023. okt. 16. 08:09
 5/21 A kérdező kommentje:
Mármint kimaradt neki a kúszás? Vagy azt két hónaposan kezdte?
2023. okt. 16. 08:09
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudod mi az az SNI.. a látássérült gyerek, a láb nélküli, és a szuperokos kicsit furcsa is az, akiről meg sem mondod. Illetve minden a kettő közt.


Az enyémnek teljesen rendben volt a mozgásfejlődése, csak halandzsázott, de azt sokat, semmilyen más lemaradása nem volt, sőt jobban rajzol, ügyesebben mozgott, mint más, mindent időben csinált, semmi nem maradt ki, játéka is megfelelő volt.


Az más kérdés, hogy válogatós volt és hisztis és hangos. Most 10 évvel később még mindig válogatós(kicsit), hisztis(közepesen), és hangos(közepesen). Minden másban olyan, mint volt.

2023. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Hármas, Jézus ereje, ilyen gyors mozgásfejlődést még nem is láttam...


A gyerekem nem snis, de idegrendszeri éretlensege tuti van, gyanús aspergerre, és lehet megérne egy kódot, de kiválóan teljesít közösségben, jól kompenzál, így nem szeretném stigmatizálni.


Neki a nagymozgásainak fejlődése ultralassú volt, mindent későn csinált általában 1-2 hónappal, csak az elindulás volt véletlenül időben. Kúszni egyévesen kezdett, elmúlt 13 hónapos mire mászott és felült.


Fura módon a finommozgásai sokkal gyorsabban mentek, egyévesen ceruzát fogott a kezében, gyurmazik, rajzol, fest, most háromévesen simán adok a kezébe ollót, kést, darabol és vág velük teljesen ügyesen.


Beszéde elindult 1,5 évesen, aztán egy évre megállt, megkésettnek minősült, aztán most úgy elindult hogy megint lehagyta a kortársait.


Egyáltalán nem harmonikus a fejlődése, és emiatt sajnos a viselkedése sem. Szorong sajnos.


Ha újra kezdeném, nem mindenféle gyorstalpalón képzett tsmtssel meg devenyessel bohóckodnék, hanem hozzáértő, szakemberekből álló fejlesztő csoporthoz mennénk, ahol több szakember és komplexen figyeli a gyerek fejlődését, nem egy aktuális problémát próbálunk megugrani újra meg újra.

2023. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 Most komolyan miből szűrted le, hogy nem tudom? 🧐 (Amúgy az unkahúgom is az, meg a férjem unokatesójának a gyerekei is, sőt ma már én is kapnék kódot, bár gyerekkoromban fel sem merült).
2023. okt. 16. 08:44
 9/21 A kérdező kommentje:

#7 Hol van ilyen, ahol komplexen figyelik a gyerekeket?


Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!


#6 Nektek milyen sni kódotok volt?

2023. okt. 16. 08:47
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Jobb pszichiátrián és néhány jobb nevű fejlesztőhelyen(pl cseperedő).


Onnan, hogy hülyeséget kérdeztél. Élsportoló, kimagasló iqs SNIs gyerekek is vannak. Nyilván nem is hasonlít egy láb nélküli vagy egy vak, esetleg egy nagyotthalló vagy egy beszédsérült meg egy adhds gyerek mozgásfejlődése.


Sokan értelmi sérülésként tekintenek erre a kódra, és annak szinonimájaként használják. Az ég világon semmi közös nincs két SNIsben a legtöbb esetben azon kívül, hogy az oktatási rendszerben valamikor különleges figyelmet igényeltek. Ez is múlt idő, mert sokaknak ez se kell, pl az itt író “talàn aspis” anyuka, akinek a gyereke kapásból snis lenne, holott semmilyen segítségre nem szorul rá.


Nálunk volt beszédkód, kevert spec fejlődési zavar, adhd, érzelmi zavar és autizmus. Váltogatva, különböző kombinációkban. Csak hogy tükrözze a szakértőket(az osztályos megfigyelés is szr amúgy, mert a gyereket pszichiàtriai esetek közé rakják 2-3 év korkülönbséggel, ami ovisoknál sokat szàmít, jutalmazás alapú rendszerbe és elvárják, hogy normálisan reagáljon miközben napokig ez van beszoktatás nélkül. Szerintem még sosem raktak pszichésen betegek közé egy normálisat számára új jutalmazós rendszerbe és figyelték meg hogy reagál, mikor a “betegek” üvöltenek, verekednek, nem beszélnek és együttjátszásra képtelenek(vagy szenvtelenül beszélnek mindenfélét).


Egy vicc az egész diagnosztizálósdi, ha a gyereknek nem nyilvánvaló baja van, akkor inkább ne aggassanak rá semmit.

2023. okt. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!