Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanácsot kérnék abban, hogy...

Tanácsot kérnék abban, hogy roma kisfiúval és szüleivel hogyan érdemes problémát megbeszélni?

Figyelt kérdés

Év eleje óta rászàllt a fiamra, 8 évesek. Lökdösi, piszkálja, mindenhová követi. Mondtam, hogy próbálja elkerülni, de nem tudja. Tanár valahogy sosem lát semmit. Megbeszéltük, hogy ha kell, védje meg magát. Talán idővel leszáll róla, ebben bíztam, de miután kiállt magáert, a nagyobb rokon gyerekek is rászálltak, hogy hogy meri bántani Dzsúliót. A szülők is megtaláltak neten, persze az ő fiuk az áldozat szerintük. Minősíthetetlen stílusban, és borzasztó nyelvtannal írtak. Intézünk egy megbeszélést a tanárokkal, szülőkkel közösen, de fogalmam sincs, hogy hogy lehet velük szót érteni, semmi tapasztalatom nincs.

Mi ilyenkor a célravezető? Lesüllyedni a szintjükre? Határozottan fellépni? Vagy inkább elkerülni minden konfliktust?


dec. 15. 14:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Ebből jól nem jössz ki. A leírtak alapján nem abba a kategóriába tartoznak, akikkel érdemes leülni beszélni. Lesüllyedni a szintjükre pláne nem érdemes, ott ők vannak előnyben. Azt sem jó javasolni a gyereknek, hogy vágjon vissza (vagyis védje meg magát), mert többen vannak.


A tanár jelenlétében persze, egyszer próbáljátok meg. Ott majd a szülők is talán előadják a normális oldalukat, ha van olyan. Vagy ott is hozzák a formájukat.


Őszintén én mit tennék? Kivenném a gyereket abból az iskolából.

Persze ez új helyen is megtörténhet, szóval nehéz ügy.

dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az eggyes írja.Sajnos a leírtak alapján nem úgy néz ki ez a család akivel le lehet ülni tárgyalni és megbeszélni.Nekik az ő gyerekük a szent és az ártatlan, ebből úgysem engednek.Sajnos ez szokott történni hogy ha gond van akkor a kistesó jön a nagytesójával ronaldóval meg utána rátokszáll majd az egész Balogh pereputty.Tanárnak legyen rajta 6 szeme a te gyerekeden és az övékén, nem igaz ha mindennapos eset senki nem lát semmit...Így lesz szemtanú és a tanár betudja bizonyítani hogy de bizony a dzsúlió kötekszik a gyerekeddel.
dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Max. annyit tudsz, hogy jelzed, mostantól minden ilyen esetnél feljelentést teszel, és készüljenek, hogy rájuk száll a gyámügy meg a családvédelem.
dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
4es ilyennel nem szabad őket hántorgatni.Ezt olyan durva fenyegetésként veszik fel a romák( beszélek itt erről a családról) hogy előbb rászállnak a gyerekre meg a családjára mielött a hatóságok megmozdítanák a kisujjukat az ügy érdekében..Nem szabad.Legalábis én nem cselekednék így ahogyan azt leírtad.
dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Hát nem nyugtattatok meg :( A kisfiú idén érkezett hozzájuk. Most én vigyem el az enyémet máshová, akinek már sok kis barátja van ott? Komolyan nem értem mi folyik itt.
dec. 15. 15:54
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy nem megnyugtató amiket itt leirtam/ leirtunk.

#2 és 5 válaszoló vagyok.

De sajnos az sem megoldás ha kiveszed az iskolából és az sem ha megfenyegeted dzsúlió családját.A megoldás az ha a tanárral összeülsz és felvázolod neki a tényeket vagy összeültök a roma pulya szüleivel + a tanárral.Csak ki tudja milyen következményei lesznek.Megoldódik? Vagy rászáll majd az egész pereputty meg rátok? Nem tudni.Az a baj hogy a romákkal nem tudni mi merre hány méter. Egyébként mièrt lökdösi alaptalanul a te gyerekedet ez a dzsúlió?

dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 harebell ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, erre a megbeszélésre menjetek el, adjatok neki egy esélyt, de nem sok jót jósolok. Van az a helyzet, ahol a határozott kiállás vagy a másik szintjére való süllyedés válik be, mert abból ért, de a leírtak alapján szerintem ez nem ilyen, bosszút állnának és csapatosan. Könnyen lehet amúgy, hogy a tanár is azért nem lát sose semmit, mert nem mer... szégyen vagy sem, ez van, neki se hiányzik, hogy rászálljanak, és olyan esetről is hallani bőven.


Max arra látok esélyt, hogy egy idő után "ráunnak" a fiadra és keresnek más célpontot, de tudom, hogy ez se ilyen egyszerű. Amúgy sajnos marad az iskolaváltás, mint megoldás.

dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

"Egyébként mièrt lökdösi alaptalanul a te gyerekedet ez a dzsúlió?"


Mert így van szocializálva. Ezt látja otthon. A nagyobb tesói, unokatesói meg idegen emberekbe vesznek bele az utcán, mert szerintük csúnyán nézett rájuk vagy éppen hogy rájuk sem nézett. Aztán ha nem reagál rá jól az illető, még meg is késelik.

Messziről kikerülöm az ilyen pereputtyot az utcán, ha módom van rá.

dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen végülis én aki falun nevelkedett, az iskolám 40%a roma származású volt.Tényleg ha csak csúnyán néztél rájuk semmi szóváltás minden nélkül, jöttek bandástól :( Vagyis volt erre példa az osztályomban..velem nem történt meg.
dec. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
10# detto. Általánosban egy cigány azért akarta megkéselni az osztálytársam, mert ugyanolyan kabátja volt, mint neki. Azt ordibálta, hogy előtte engedélyt kellett volna tőle kérni, ha ilyet akart venni. Ő is abban az évben kezdett hozzánk járni (de pár évvel fiatalabb volt mint mi). Kirúgták szerencsére, mert kést hozott be. De az osztálytársam konkrétan semmit se csinált, azon kívül, hogy olyan volt a kabátja, mint a cigányé.
dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!