Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem fogja fel egy...

Miért nem fogja fel egy gyerek hogy nem állunk szóba idegenekkel?

Figyelt kérdés

Bárki átveri. Bárki befolyásolja.

Már olyanokat csinál hogy pl beregisztrál(2 kattintás)az ome tv-re es ott van élőcset és betalálják ilyen 18-huszonévesek és elkezdenek neki ilyen fétises dumákat nyomni, pl hogy a huga meztelen sétál előtte. Mindezt egy teljesen naív jólelkű 9 évesnek.

Mikor úgy volt hogy az online házikat csinálja amig dolgozom, mellettem. Azt hittem vmi osztálytársával beszél éppen, mert szoktak videocsetelni.

Ugyanez megy élőben is, ha leállítja vki nagyobb. (Pl fociban)Elhisz mindent. Hülyítik össze vissza. Felnéz a nagyokra. Ő is nagy akar lenni.

Mivel számtalanszor beszéltem már arról vele nem regisztrálhat 18+ oldalakra sem, nem állhat szóba idegenekkel, nem adhat ki személyes adatokat, ennek ellenére a teljes nevét telszámokat is megad és szóba áll mindenkivel.


Nekem semmit nem hisz el. Miközben számtalanszor volt már olyan más esetekben, hogy anya igazad volt. Ennek ellenére is az van mindig, hogy nem tudok bajokat megelőzni, nem hisz nekem, hanem az lesz, hogy ki akar játszani, és amig főzök addig gyorsan megtalál akkor oldalakat.

Így vagy folyamatos felügyeletet igényel, vagy online tiltást. (Nem csinálhatja mellettem sem az online házit míg dolgozom).

Nagyon aggódom hogy mi lesz ebből, mikor már most a hátam mögött ki akar kerülni, bárki úgy veri át ahogy akarja, rám nem hallgat, és ezek vonzzák, nagyobb a befolyásuk. Mert nem látja át hogy szívatják.

És lassan tinikor a nyakamban.



#naivitás #cukrosbácsik
dec. 27. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Mutass neki néhány videót arról, hogyan vernek át gyerekeket a neten, és milyen szándékú emberek vannak valójában az álprofilok mögött. Youtube-on találsz ilyeneket.

És korlátozd a netet. Legyen egy saját fiókja, ahol beállítod, hogy milyen oldalakhoz férhet hozzá. Csak sulis cuccok és esetleg néhány neki való, amit szeret, semmi más.

dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

"Így vagy folyamatos felügyeletet igényel, vagy online tiltást. (Nem csinálhatja mellettem sem az online házit míg dolgozom)."

Eszembe nem jutna, hogy egy 9 évest felügyelet nélkül gép elé engedjek.

Csodálkozol?

Egy ekkora még évekig nem netezhet szabadon, csak miután mindent megtanult a biztonságról

dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

"olyanokat csinál hogy pl beregisztrál(2 kattintás)az ome tv-re es ott van élőcset és betalálják ilyen 18-huszonévesek és elkezdenek neki ilyen fétises dumákat nyomni, pl hogy a huga meztelen sétál előtte"


Nem vagy te szülő.

dec. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szülő az aki írja.
dec. 27. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Mert ő ehhez még kicsi. Tartsd teljes kontroll alatt az eszközt, amin a nethez hozzáfér. Egyből nem regisztálhatna ellenőrizetlenül, nem szabadna videochatelni hagyni sem ellenőrizetlenül, nem kéne hozzáférni olyan programhoz, ahol bárkivel chatelhet, egyáltalán nem kéne a neten "kószálnia".

Én gyerekem 8 éves, a max az, hogy játszhat olyan játékokkal, amire én is rálátok. De böngészőt még sosem használt. Sőt, a videómegosztó oldalak is tiltva vannak, YouTube Kids amit használhat. És ezt mind napi időkorláttal.

dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!