Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros gyerek rutinho...

Figyelemzavaros gyerek rutinhoz szoktatása?

Figyelt kérdés
Lányom figyelemzavaros, nem hiperaktív, szerintem add, de erről nincs papír még. Beszéd területen van elmaradása, emiatt logopédiai iskolába jár. Tudom, hogy az ilyen gyerekeknek van gondja a napi rutinnal is. De amit az én lányom művel az túlmegy minden határon. A lányom 6 és fél éves. Sokszor még öltözni se akar egyedül, de azért azt meg szokta csinálni. Este irgalmatlan hisztit, időhúzast levág fürdés előtt. A fogmosás pedig igazán borzalmas, őrjöng a padlón, húzzuk végig a lakáson. Ha megprobalok büntetést kitalálni amiért nem jön fogat mosni, azt nem érti meg. Pl. kidobok egy barbie-t ha nem jössz fogat mosni, ilyenkor elveszek egy barbie-t, ő meg őrjöng, hogy adjam vissza, azt abszolút nem érti meg, hogy fogmosás után visszakapná. Ha nincs rajta az idegbaj, akkor nem buta egyáltalán, magas iq-ja van, értelmes gyerek, de a büntetés lényegét egyáltalán nem érti. Reggel nincs nálunk fogmosás és az iskolára én szedek össze mindent, teljesen önállótlan. Hasonló, nem átlagos gyereket nevelő szülőktől kérdezem, hogy van valami ami segíthetne ezen a helyzeten? Minden este, orditas, kínlódás. Korán fekszik le, arra rájöttünk, hogy későn még rosszabb a helyzet.

jan. 9. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megfogtad a lènyeget, a büntetèst nem èrti. Ha jàtszmàkba belemèsz, bünteted, akkor csak hergeled. A rutin nagyon fontos, sok gyerek nagyon ragaszkodik hozzà.

Pròbàljàtok meg koràbban elküldeni fürdeni, fogat mosni, mikor mèg nem fàradt. Ès ne szakitsàtok meg amit èppen csinàl. Szóljatok neki, hogy x perc mùlva fürdès, vagy amit mèg csinàl, annak talàljon ki vèget.

jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Egy jol elhelyezett pofon hiszti kozben?
jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Napirend kártyák? Sok gyereket meggyőz, hogy nem te "ugráltatod", hiszen ott van a napirendben, hogy most ez jön. Abban is segíthetne, hogy ne fáradjon ki estére annyira, kevésbé boruljon ki.


A fogmosás kapcsán arra is gondolnék, hogy nem szenzoros túlérzékenység miatt van-e gondja vele. Aztán ha igen, akkor nem tudom, mit lehet tenni.

jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 Volt már, nem hatott semmit, ugyanúgy ordít.
jan. 9. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló a fiam, de ahogy nagyobb lesz, kezdi kinőni.

Nincs semmi kódja, suliban jó tanuló, ahogy fárad, akkor látom, hogy beszélek hozzá és nem válaszol, megkér, hogy mondjam el mégegyszer. És ő is utál minden napirendi dolgot.

Nem tudsz mást, ki kell kényszeríteni. Illetve nálunk a tv, telefon nagyon korlátozva van, mert az sokat ront a helyzeten.

Most 8 éves, kisebb viták vannak néha, többször kell elmondani, hogy induljon fogat mosni, persze néha ez veszekedésig fajul, de végülis jobb, mint volt.

Ami a legrosszabb időben segített, az az időmérő. Hány másodperc alatt tud felöltözni, stb. (Fogmosáshoz külön app van, pl az oral b-nek, hogy elég ideig mossa, illetve sima időmérésre a mouse timer app nagyon cuki és egyszerű, de az óra is tökéletes.)

Amúgy a fiam nagycsoportos kora óta karórát hord, szereti, ha megmondom, hogy pl 7ig játszhatsz, akkor lesz vacsora.

Pár perccel a tevékenység előtt figyelmeztetni is szoktam, hogy pl mindjárt fürdés jön.

Ha tudok, keresek valami motiváló okot, este ez az esti mese szokott lenni, mondom neki, hogy akkor mesélek, ha marad időnk rá, ezért siessen.

jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nekünk hasonló volt a fiam, de nagyjából kinőtte ezeket. (Jönnek más bónák.)

Nekünk is a napirendi kártyákat ajánlották, meg hogy mindenre hagyj épp elég időt. Én pl. mindig kb. fél órával előbb szoktam neki szólni: tudod, hogy mindjárt vége a játéknak, és menni kell fürödni? Legyen ideje felkészülni.

A másik, ami be szokott jönni, az, hogy adj neki választási lehetőséget: Előbb vacsorázol vagy inkább megfürdesz? Erre ritkán szokta azt mondani, hogy egyiket sem. Nekik kell érezniük azt, hogy nem te mondod meg mit csináljanak, mert az ellenkezés az az adhd egyik vezető tünete, sajnos.

jan. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!