Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom megnevelni a problémás gyermekem, ti hogy viselitek, ha ilyen problémátok van?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve.... :/


Van egy lassan 3 éves kisfiam, akit nagyon szeretek, de akivel egyre borzalmasabbak a mindennapok.


Borzasztóan rossz sokszor, engedetlen, semmivel nem lehet rá hatni, a fél napunk kiabálással telik már :/ Sosem volt egyébként egyszerű vele, mert kifejezetten eleven gyerek, 100 % hiperaktív, mert folyamatosan csinálnia kell valamit, jön-megy, rohan, felmászik mindenhova, ugrál, nem bír leülni játszani egy kicsit nyugalomban, reggel keléstől este alvásig szinte meg sem áll, pedig órákat is kint töltünk akár a szabadban. Sose fárad el.


És közben sokszor durvul. Minden játékát tönkreteszi, mindent szétszed, összetör, nem bírja ki, hogy ne nyúljon valamihez, húzza le a függönyt, mászik fel az asztalra, odamegy a konyhába és ledobja a földre a konyharuhát, muszáj valamire ráütnie, rácsapnia, valamit tönkrevágnia.


Egy ideje rászokott a csapkodásra is, megüt minket, az imádott kistestvérét, és nem tudom egyszerűen leszoktatni. Rámászik, öleli, míg nem sír és ezzel sem bír leállni.


Sosem gondoltam, hogy ilyen kiabálós anyuka leszek, de egyszerűen mindennapi eldurran az agyam már reggel 10-re, mert mindennapom abból áll, hogy szólongatni kell, hogy ne tépd el, ne verd szét, ne ugrálj már a dohányzóasztalon, de bántsd már a testvéred. És semmi nem hat rá, volt eleinte nyilván normális hangnemű, de következetes kérés, aztán volt büntetés, most már kiabálás, játékelvétel, minden és semmi nem hat rá, semmi nem érdekli, csak örjöng fél napokon keresztül.


Nem tud leállni egyszerűen a rosszalkodással :/ Természetesen most már eljutottunk oda a férjemmel, hogy ideje szakembert felkeresni, mert biztosan van valami gond, hiperaktivitás tuti, plusz ADHD meg mittudomén, de nem normális az, ahogy viselkedik, hogy nem bír leállni egész nap :/


Totál kiagyunk a férjemmel, kudarcként élem meg az egészet, sz*ranyának érzem magam, mert annyit foglalkozom vele, olyan tudatosan igyekeztem szépen, de következetesen nevelni és tök feleslegesen, semmi hatása, és minden nap birzalmas már itthon vele :/



febr. 9. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Fejlesztésre,felmérésre vitted,vagy csak otthon várod a csodát?
febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy csak egy kis figyelemre vágyik, mert most született a kistesó? Családterápiát javasolnék nektek, természetesen keressetek fel gyerekneurológust vagy más szakembert is.


Javaslom neked a Kapcsolódó Nevelés facebook oldalt, nekem nagyon más szemszögből világított meg dolgokat, és a lányom sokkal-sokkal kezelhetőbb, mióta próbálom a mindennapokban alkalmazni, amiket ott olvastam.

febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg ha “agyban fárasztod” az nem segít?


Csak egy tipp, nekem nyugis gyerekem van, úgyhogy el sem tudom képzelni milyen lehet egy hiperaktív baba, de nagy mozgásigényű kutyáknál be szokott válni, hogy nem csak futtatják fel-le, hanem feladatokat is kap. Ez volt a nagy elmélet, aztán a gyakorlatban talán úgy tudnám elképzelni, hogy esetleg beadod ilyen animátoros programra vagy vannak ilyen tsmt torna órák vagy valami mozgatós sport (úszás, gimnasztika, önvédelmi sport). Hátha az többet fárasztja, mint a sima futkározás és addig legalább te is tudsz szusszanni egyet a babával.

febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Nah varj amig ovis lesz. Minden nap hallgathatod a 20 perces leb@szasokat hogy a kisfiad milyen rossz. Engem az jobban megviselt,mint az itthoni rosszasag.Az enyem is hasonloan mukodik, oviban es itthon is. Bar nekunk az udvaron szabadban nincs baj vele, bent ha unatkozik,akkor rombol inkabb. Az ilyen gyerekeket allandoan foglalkoztatni kell,jatek,feladat. Szivas h nem o a kisebb es van mellette egy csecsemod. :/
febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

A hiperaktivitás meg az adhd ugyanaz, egyébként.

Keress neki egy gyógypedagógust, aki felméri, magánban. Ne vidd el államiba, mert ott évek, mire kap diagnózist, és úgysem nagyon fognak segíteni, mert nincs szakember.

Valami alapozó torna, tsmt jó lehet még, már ha hajlandó csinálni, mert az enyém pl. 5 éves koráig nem volt rá hajlandó. Talán az egyénit érdemes kipróbálni, hátha azt csinálja, az eleinte még a szülőktől kíván több aktivitást.

Azon kívül meg ne hibáztasd magad, mert nem tehetsz róla. Abban igaza van a 4-esnek, hogy felkészülhetsz, hogy mit kapsz majd az oviban ezért. Én is teljesen ki voltam készülve miatta, én el is hoztam ebéd után, amikor tudtam, hogy ne kelljen bent aludnia. Így is mindig mindenért őt szidták, ha nem volt ott, akkor is ő volt a hibás, na meg én, mert "vajon mi folyik otthon, hogy ilyen a gyerek?". Általános pedagógus vélekedés, hogyha a gyerekkel baj van, otthon van baj. Pedig ez nem minden esetben igaz.

Tudom, hogy nem vigasz most jelenleg, de majd jobb lesz, ahogy nő a gyerek.

Abban igaza van egy előző kommentelőnek, hogy biztosan figyelemre is vágyik. Ha egy gyerek ilyen eleven, és folyamatosan csak szidják, az kontraproduktív. Próbáld őt is szeretgetni, mondogasd neki, hogy szereted, attól jobban le szoktak nyugodni.

febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen lehet ennyire aktív gyerekkel de én valószínűleg megőrülnék ha semmivel nem lehetne rá hatni. Szakszolgálathoz vidd el, írjanak ki neki fejlesztést és reméld hogy jobb lesz. Szegregált óvodába gondolkozz majd mert a simába el fognak hajtani egy hiperaktív gyerekkel. Kitartást. Attól nem vagy szaranya, nem tehetsz róla hogy ilyen lett a gyerek.
febr. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
6-os, köszi szépen, pont most írtuk, hogy ne! Szakszolgálatnál szerinted mit fognak vele csinálni? Valószínűleg észre sem veszik, hogy gond van, olyan kicsi még. Ha mégis, akkor meg kap egy leírást, hogy gond van vele, és nem veszik fel sehova, kb. ennyit. Hagyjuk már. Az meg nem úgy megy, hogy elhajtanak az óvodából, mert hiperaktív a gyerek. A hiperaktivitás simán integrálható. Szegregáltba fel sem veszik adhd-val, oda a súlyosabbak mennek. Az más kérdés, hogy minden nap a sárba döngölik majd anyukát az óvónők, de attól még nem nyílnak szegregált óvodák hiperaktív gyerekeknek.
febr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!