Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 6 éves lányom ,aki...

Van egy 6 éves lányom ,aki mindig nagyon jól kezelhető volt. Az utóbbi egy évben viszont nagyon kezelhetetlenné vált?

Figyelt kérdés

Otthon. Mert amúgy oviban az elmúlt 3 év alatt egyszer sem volt vele probléma. Ahogy kilépek vele az óvoda udvaráról mintha kicserélnék. Megértem, hogy próbálgatja a szárnyait, de a napokban is olyan szituációba keveredett, hogy bármi lehetett volna.

Konkrétan az apjával elmentek boltba vásárolni.Az apja odaadta neki a blokkot, hogy fogja míg elpakolja azt a pár cuccot amit vettek, erre ő fogta magát, kiment ezeken az új fajta ,,blokkal" kiléptető rendszeren és kifutott az autóig meg vissza, a parkolón keresztül. A smasszer páromat nem engedte ki míg a gyerek vissza nem vitte a blokkot. Ha valaki figyelmetlenebb a parkolóba kb elüthette volna.

Már elegem van. Sehova nem lehet vele elmenni.Mindenhol szaladgál ész nélkül, boltban vagy épp parkolókba.

Hiába magyarázzuk neki ,hogy ez miért veszélyes úgy csinál mint valami értelmi fogyatékos.És tényleg nem hiszem el hogy 6 évesen ezt nem képes felfogni. Most utoljára már el volt tiltva a kedvenc meséjétől, nem ehette meg a csokit amit eredetileg azért kapott volna mert jól viselkedett és az apja idegében rácsapott a fenekére.

Fél órán keresztül üvöltött, hogy mi azt akarjuk hogy szomorú legyen, nem is szeretjük stb..stb..Páromnak bűntudata volt, de mondtam neki inkább ő sírjon mint mi. Már tényleg eszköztelen vagyok.Hiába a megbeszélés.Ezer meg egyszer átbeszéltem már vele.Van következmény és még mindig itt tartunk.

Mit lehet csinálni, hogy végre megértse hogy nem lehet ész nélkül menni mindenfelé?



febr. 16. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Büntetéstől még senki nem lett jó. Soha! Egy 6 éves még nem képes a tettei következményeit belátni. Attól gyerek. Ha veszélyesen viselkedik, fogni kell a kezét. Olyan nincs, hogy egy gyereknek módja van az apja mellől elrohanni.

A biztonsági őr pedig nem smasszer.

febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ajánlom a pozitív fegyelmezés könyvet vagy online szülő tréningjeit, hogy megértsétek mi van s lányotok fejében, hogyan működik, mit miért csinál és nem utolsó sorban, hogy legyenek eszközeitek a kiabáláson, a szájtépésen és a pofonon kívül. 3 mondatban ez nem megoldható probléma.
febr. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1

Nyilván fogva van a legtöbb szituációban a keze.DE igen van mikor csak egyikünk van vele, mert épp úgy alakul.Az apja meg nem tudta volna egy kézzel elpakolni amit vettek, vagy kösse a derekához, lábához míg pakol?

Azt látom, hogy más gyerek ennyi idősen tart ott, hogy nem viselkedik így.Az enyém meg úgy néz ki, hogy már nem..merthogy nem csinált ilyeneket ,most meg igen.

febr. 16. 23:39
 4/8 A kérdező kommentje:

2

Sok könyvet elolvastam már és minél többet olvasok annál inkább azt látom ezt valahogy könyvből nem lehet tanulni. Mindenképp megnézem az általad ajánlottat is. Köszönöm!

febr. 17. 00:02
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Én inkább online tréninget javaslok. Magamból kiindulva, nincs időm olvasni.
febr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Az a fura, hogy eddig nem volt ilyen, 5 évesen meg ilyen lett. Én egyetértek a kérdezővel, szerintem se normális ez. Trauma nem érte, amitől megváltozhatott a viselkedése? Akár egy nagyobb valtozás, költözés, ovi valtás, válás?
febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor viselkedett hasonlóan a fiam, amikor az apjával megromlott a kapcsolatunk. Eleinte nem tudtam, mitől, mert nem vallottam be magamnak sem, hogy egyre nagyobb gáz van. Bár jártunk párkapcsolati tréningre is, végül válás lett. Akkor persze volt a fiammal egy még nehezebb fél évem, de most már minden rendben, újra teljesen normális lett.

Gondolkodj el, mi miatt "büntethet" titeket a viselkedésével. Nem állítom, hogy biztosan hasonló eset, de ez egy lehetséges oka.

febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus.

A lányom is ilyen de vmivel kissebb.

Megoldás ami nekünk segített:

Kint lenni sokat.

Azt észrevettük rajta hogy kezelhetetlenebb amikor sokat vagyunk bent, kivagyunk mi is mert sokat dolgozunk , es van hogy nincs kedvünk kimenni vele.

Sajnos ebboza szempontból nagyon sokat kell valtozzak es rettentően furdal a lelkiismeret hogy nem vagyok elég jó anya mert nem viszem ki eleget a gyereket!!

De amikor rá veszem magam es szinte minden nap kimegyünk vele, még nevetünk is a ferjemmel hogy mi sétálunk ö pedig szó szerint szalad előttünk.

Sokkal több mozgás igénye van!

Es amikor nem farasztjuk előbb le es úgy megyunj vasarolni vele akkor pont ugyanúgy szaladgál a parkolóban, a bolba ráadásul hisztitik és sulyedek el szegyenembe hogy viselkedik.

Igaz csak 4éves (majdnem) na de akkor is ..


Tehát ez van, össze kell szedjetek magatokat es legyetek kint többet.

Sok erőt hozzá

febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!