Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a családtagjaim az aspergeres gyerekemet?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom, Asperger szindrómás. Néha elég furcsán viselkedik, de ettől még szerethető, iskolába jár, aránylag jól tanul, most fog érettségizni. Sajnos a családtagjaim nem tudják elfogadni a másságát (férjem, a testvére, nagymama), állandóan lenézik, megjegyzéseket tesznek rá. Minden családi összejövetelen éri valami atrocitás a részükről, bántó megjegyzések stb. Néha én is rászólok, mert szükséges, de közben rengeteg törődést, szeretetet is adok neki és ezt tudja. Már nagyon elegem van, annyiszor beszéltem velük, hogy hagyják már békén, örüljenek annak, hogy "csak" ennyire furcsa, el kell fogadni és így kell szeretni, ahogy van. De nem használ sajnos. Nagyon félek, hogy egyszer a lányom esetleg öngyilkos lesz, mert nem bírja elviselni, amit tesznek vele (az iskolában is csúfolják). Egyébként gyönyörű lány, de már most is súlyos önértékelési zavarai vannak. Nem véletlenül. Az anyukámék szomszédjában egy súlyos autista szintén ennyi idős "gyerek" van, aki állandóan kiabál, hangokat ad ki. Azt a gyereket el tudja fogadni anyukám, pedig sokkal rosszabb állapotú, mint az én lányom....

ápr. 4. 18:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Leépíteném őket az életemből,ha a férj is beszáll akkor tőle meg válnék. Így senki nem bánhatna a gyermekemmel és ilyen emberekre nem is lenne szükségem,a gyereket meg nem kényszeríteném ezek után a családi összejövetelekre...
ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
42%
Mit jelent az, hogy néha elég furcsán viselkedik? (nyilván ebből van a konfliktus).
ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
A férj, mivel nem írod, gondolom, nem az apja. De nem lett volna soha a férjem, ha kezdetektől így áll a gyerekemhez.
ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 babyboom567 ***** válasza:
92%
19 éves,biztosan nem vinném olyan helyre a lányom, és én sem mennék, ahol így bánnak vele.
ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
A 4-es azt írta amire gondoltam. A hóhér se menne ilyen mérgező helyre.
ápr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A férjem az apja.
ápr. 4. 19:47
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
És mi a furcsa viselkedés?
ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
Én is megszakítanám a kapcsolatot ezekkel a "kedves" családtagokkal, mindig a gyerekem lenne az első!
ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
79%

7, nem mindegy az nektek? Minden autista máshogy fura. Nem tehet róla.

Valószínűleg éppen eleget maszkolja a másságát közösségben, otthon hagyni kellene hogy önmagát adhassa, mert ez vezet önértékelési zavarokhoz, depresszióhoz, öngyilkossághoz, ha a legbiztonságosabb családi közegben se lehet önmaga.

ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is van aspergeres kamasz a családban. Mindenki elfogadta a családban, hogy ez van, ő ilyen és ez gyári beállítás, és nem cikizik érte (max. olykor minket a távolabbi rokonok, hogy "miért nincs megnevelve"). Sok testvére van, a többiek tök szociálisak, sőt társaságkedvelők, de mindenki tudja, hogy hozzá egyszerűen nem lehet úgy kapcsolódni vagy elvárni, hogy ő akarjon jópofizni, megfelelni. Pl. ha nem akar beszélgetni, akkor nem válaszol. És nem fogod tudni elmagyarázni neki, hogy azt illik, mert egyszerűen nem érti, hisz nem látja hasznát vagy értelmét annak és nem is érdekli, hogy a másik őt kedvelje. Egyébként a részképességei (pl. matek) tipikusan meg kiemelkedők, de az ilyesmikre egyszerűen "vak". A másik nehézség, hogy nagyon sok szituációtól (pl. valaki közelebb ül hozzá, pláne hozzáérne) vagy szótól, ételtől és lehet folytatni undorodik és ez totál kiül az arcára. Na ezen is elég nehéz nem megsértődni annak, aki nem szokott hozzá. Szóval neki a kötelező pofavizit sosem kötelező (bár nálunk a többieknek se, csak ők általában szeretik a bulikat), mindenki jobban jár így :)
ápr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!